Aktualności

Aktualności

{label}
{value}
Motyw
Kategoria
Active filters
Go Electric

Elektromobilna ofensywa Arval GO ELECTRIC. Po raz pierwszy w Polsce: samochód elektryczny na próbę do 3 miesięcy, pojazd zastępczy na wakacje i nowe rozwiązania związane z codziennym użytkowaniem i ładowaniem auta

Arval Service Lease Polska, lider rynku wynajmu długoterminowego i zrównoważonej mobilności, przełamuje bariery hamujące rozwój elektromobilności w Polsce. Firma zaproponowała dotychczasowym i nowym klientom pakiet Arval GO ELECTRIC, czyli zupełnie nowe na polskim rynku rozwiązania, m.in. wynajem auta elektrycznego wraz z ładowarką i jej instalacją, kartę GreenWay ułatwiającą ładowanie na trasie i opcję korzystania z wakacyjnego pojazdu spalinowego, gdy na co dzień poruszamy się autem na prąd. By przekonać niezdecydowanych klientów do codziennych podróży autem elektrycznym, Arval daje także możliwość testowego wynajmu takiego samochodu w usłudze Try & Love It nawet do 3 miesięcy. W niedalekiej przyszłości klienci firmy będą też mogli obniżyć wysokość comiesięcznej raty dzięki dopłatom z programu „Mój Elektryk” zapowiadanego przez NFOŚiGW.

czw. 24/06/21
Forest

ŚWIATOWY DZIEŃ OCHRONY ŚRODOWISKA 2021: ARVAL POSADZI DRZEWO ZA KAŻDY WYNAJĘTY POJAZD ZELEKTRYFIKOWANY

Arval, światowy lider w wynajmie długoterminowym z pełną obsługą i rozwiązaniach z zakresu zrównoważonej mobilności, rusza ze swoim pierwszym międzynarodowym projektem wspierającym bioróżnorodność. Za każdy wynajęty przez klienta samochód elektryczny lub hybrydowy, Arval posadzi w danym kraju jedno drzewo. W ten sposób firma chce promować lokalną bioróżnorodność, a także zaangażować swych pracowników i klientów w działania na rzecz środowiska. Do końca 2025 roku Arval zamierza posadzić ponad 500 000 drzew. W Polsce firma wsparła już m.in. nasadzenia w Lipuszu na Kaszubach, gdzie w 2017 roku huragan zniszczył 4,2 tys. hektarów lasu.

śr. 02/06/21
covid informacje

Arval przedłuża bezpłatny wynajem samochodów dla szpitali. Dotychczas pojazdy przejechały już prawie 500 000 km

Odciążają karetki pogotowia, wożąc osocze, krew i próbki do badań. Samochody z floty Arval już od roku są użytkowane przez pracowników szpitali i zakładów opieki zdrowotnej na Mazowszu i w woj. warmińsko-mazurskim, a umowa na bezpłatne użyczenie 16 pojazdów została ponownie przedłużona. Współpraca Arval Service Lease Polska z Wojewodą Mazowieckim i Wojewodą Warmińsko-Mazurskim będzie kontynuowana co najmniej do końca czerwca, z możliwością przedłużenia. Dotychczas samochody użyczone przez Arval przejechały prawie 500 000 km, czyli odległość jaką pokonalibyśmy 12-krotnie okrążając Ziemię wzdłuż Równika. Rekordzista przejechał już ponad 60 000 km.

wt. 25/05/21
ELAB

Całkowity koszt posiadania elektryka już po roku taki sam jak samochodu spalinowego

Całkowity koszt posiadania (TCO) samochodów elektrycznych i spalinowych może wyrównać się w pierwszym roku użytkowania, wynika z badania „ELAB Miasto Czystego Transportu” – największego projektu pilotażowego sektora elektromobilności w Polsce i w regionie Europy Środkowo Wschodniej. Projekt koordynowany był przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. Za wsparcie merytoryczne badania odpowiadał Arval Service Lease Polska, lider na rynku wynajmu długoterminowego pojazdów z pełną obsługą.

śr. 19/05/21
Family

Elektrykiem na urlop? Jak wybrać się w dłuższą podróż autem na prąd

Od soboty 8 maja, po tygodniach lockdownu, znów można korzystać z hoteli i innych miejsc noclegowych. Można się spodziewać, że tłumy Polaków wyruszą na długo wyczekiwane wypady za miasto. Dla części użytkowników samochodów elektrycznych może to być pierwsza dłuższa podróż takim pojazdem, dlatego warto się do niej przygotować. W kolejnym odcinku naszego cyklu edukacyjnego Arval Driving Academy przedstawiamy pięć zasad korzystania z aut elektrycznych podczas wyjazdów w dłuższą trasę.

wt. 11/05/21
Barometr 2021

„Barometr Flotowy” Arval Mobility Observatory: 18% firm ma we flotach auta elektryczne, połowa deklaruje, że postawi na nie w ciągu 3 lat

Przyspieszają trendy obserwowane już przed pandemią – popularność zyskują samochody z ekologicznymi napędami oraz alternatywne środki transportu – wynika z nowego „Barometru Flotowego” opublikowanego przez Arval Mobility Observatory. Już 18% firm korzysta z co najmniej jednego auta w pełni elektrycznego, a blisko 1/3 ma we flotach samochody napędzane ekologicznie.

wt. 27/04/21
dhl

DHL Parcel inwestuje w dostawcze samochody elektryczne dla kurierów

DHL Parcel Polska powiększa swoją flotę samochodów dostawczych o pojazdy MAN eTGE. Zaawansowane technologicznie elektryki będzie można spotkać m.in. na ulicach Warszawy, Gdańska, czy Poznania. Włączając kolejne pojazdy elektryczne do swojej floty kurierskiej, firma konsekwentnie realizuje politykę GoGreen, której celem jest osiągnięcie zerowej emisyjności do 2050 r. Pojazdy w ramach wynajmu długoterminowego z pełną obsługą dostarczyła firma Arval.

czw. 15/04/21
AMBASADOR

ARVAL WYŁONIŁ AMBASADORA BEZPIECZNEJ JAZDY

Bezszkodowa jazda przez cały rok oraz doskonała znajomość przepisów ruchu drogowego – takie warunki musiał spełnić zwycięzca konkursu organizowanego przez Arval Service Lease Polska, lidera rynku wynajmu długoterminowego z pełną obsługą. Najlepszy wynik w rywalizacji uzyskał Cezary Kamoda z Banku BNP Paribas. Na podium stanęli również Marcin Siekierski z firmy CEMEX i Dominik Jaguszewski, prowadzący własną działalność w branży informatycznej. Zwycięzcy, oprócz tytułu Ambasadora Bezpiecznej Jazdy Arval, otrzymają też atrakcyjne nagrody.

pon. 29/03/21