Arval przejmuje GE Capital Fleet Service

Arval przejmuje GE Capital Fleet Service

Arval
czwartek, Listopad 5, 2015

Największa transakcja w Europie w sektorze usług długoterminowego wynajmu pojazdów.

2 listopada br. ARVAL sfinalizował przejęcie GE Capital Fleet Services w Europie. Transakcja objęła przejecie 160 tys. pojazdów w 12 krajach europejskich, z czego ¾ floty dotyczy Francji, Niemiec i Wlk. Brytanii, ale jest też okazją do rozpoczęcia działalności na nowych rynkach – w Szwecji. Wartość przejęte aktywa wynosi 2,4 mld Euro.

Transakcja została sfinalizowana po uzyskaniu wszelkich wymaganych zgód, w tym Komisji Europejskiej. Kontrakt jest częścią i kontynuacją globalnej transakcji, dzięki której strategiczny partner ARVAL w Ameryce Północnej, Element Financial również dokonał akwizycji aktywności biznesowych GE Fleet Service w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Australii i Nowej Zelandii. W rezultacie grupa ARVAL – Element stała się globalnym liderem na świecie z 3 mln pojazdami w zarządzaniu.

To strategiczne posunięcie przesuwa też ARVAL na pierwszą pozycję w Europie w sektorze usług wynajmu długoterminowego z flotą 930 tys. pojazdów na świecie, w 26 krajach.

„To największa tego typu transakcja w Europie w branży CFM (car fleet management) i dowodzi ona zaangażowaniu firmy konsekwentnie we wzrost i inwestycje w ten sektor. Jesteśmy dumni z ekspansji i naszej umocnionej pozycji, zwłaszcza w Skandynawii oraz ze zwiększonych udziałów w rynku w pozostałych krajach. Pozycja lidera w Europie zobowiązuje i dołożymy wszelkiej staranności, aby kształtować trendy rynkowe, udoskonalać produkty i oferować nowe rozwiązania oraz wprowadzać innowacje zmierzające do ułatwiania obsługi floty oraz wygody i bezpieczeństwa kierowców. I choć transakcja bezpośrednio naszego kraju nie dotyczy, dzięki naszej filozofii „One ARVAL” na większej skali firmy i jej sile zakupowej, zyskają również polscy klienci, zwłaszcza o zasięgu międzynarodowym. ”. - powiedział Grzegorz Szymański, prezes ARVAL Polska.

Pobierz informację prasową

Kontakt prasowy
Informacje dla mediów:
Telefon 
+48 22 45 45 500