Home > Arval Wchodzi Na Rynek Malych I Srednich Przedsiebiorstw

ARVAL WCHODZI NA RYNEK MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW

ARVAL WCHODZI NA RYNEK MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW

środa, Marzec 7, 2018

Arval, jeden z leaderów na rynku wynajmu długoterminowego pojazdów, wprowadza na szeroką skalę usługi dla sektora MŚP. Firma oferująca dopasowane rozwiązania flotowe, do tej pory koncentrowała się głównie na klientach korporacyjnych. W dedykowanej ofercie dla rynku małych i średnich przedsiębiorstw znalazły się te same rozwiązania, które sprawdzają się
w międzynarodowych, dużych przedsiębiorstwach.

Z czego wynika decyzja o rozszerzeniu współpracy w nowym segmencie? Według najnowszych danych Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, 2017 rok był najlepszy od sześciu lat dla branży wynajmu długoterminowego samochodów. Rekordowy wzrost (13,1% r/r.) liczby wynajmowanych samochodów w Polsce to przede wszystkim zasługa szybko rosnącej popularności wynajmu długoterminowego wśród przedsiębiorców właśnie z sektora MŚP.

Wpływ na to mają także zalety samej oferty, jaką jest wynajem długoterminowy. Wejście w posiadanie samochodu nie wiąże się z żadną żmudną procedurą i nie wymaga opłaty wstępnej. – Klienci chwalą sobie stałe raty: z góry określona opłata, bez ukrytych kosztów, pozwala precyzyjnie przewidzieć wydatki, związane z posiadaniem samochodu – uważa Łukasz Niemczuk, SME Solutions Director w Arval Polska. Koszty serwisu oraz stała kontrola stanu technicznego pojazdu w autoryzowanych warsztatach partnerskich pozostają po stronie Arval, co w kilkuletniej perspektywie sprawia, że taka forma posiadania auta to najlepsze finansowo rozwiązanie dla małych i średnich firm.

Klient decydujący się na współpracę z Arval – nawet jeżeli jest przedsiębiorcą wykorzystującym jeden pojazd – otrzymuje dostęp do tych samych rozwiązań, jakie w przekonaniu wielu, zarezerwowane są wyłącznie dla dużych korporacji: może skorzystać z programów paliwowych, usług telematycznych, szkoły bezpiecznej jazdy, szkoleń prewencyjnych oraz dostępu do wszystkich platform obsługi online i aplikacji mobilnych ułatwiających kontrolowanie swojego parku samochodowego. – Coraz więcej przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw dostrzega, że czas związany z wykonaniem powyższych czynności można przeznaczyć na prowadzenie właściwego danej firmie biznesu, a cały proces obsługi floty powierzyć specjalistom – tłumaczy Łukasz Niemczuk.  

Aktywnym pozyskiwaniem i opieką nad Klientami z sektora MŚP zajmie się dedykowany zespół specjalistów Arval. Specyfika branży pozwala na bezpośrednie wyjście do Klienta końcowego, stąd Arval stawia na zaangażowanie w kanałach nowoczesnych. Na stronie marki już teraz pojawiła się wyszukiwarka ofert  z cenami konkretnych modeli samochodów, kilkoma zakresami przebiegów, czy czasu wynajmu. Użytkownicy mogą samodzielnie porównać oferty, wybierając z marek w dowolnym segmencie - tanie, popularne lub luksusowe. Przedstawiciele Arval zapewniają jednak, że dla segmentu MŚP dostępny jest każdy samochód, który znajduje się w aktualnej ofercie dealerskiej.

Do końca 2018 r. planujemy zwiększyć sprzedaż samochodów w segmencie MŚP ok. trzykrotnie – podsumowuje Łukasz Niemczuk. Polski sektor MŚP charakteryzuje się wysokim odsetkiem firm deklarujących skorzystanie z leasingu operacyjnego. W ciągu najbliższych trzech lat: w grupie przedsiębiorstw zatrudniających od 1 do 9 pracowników wynosi on 39% vs. 21% w pozostałych krajach UE. – To oznacza, że sektor MŚP w Polsce w najbliższych latach będzie się rozwijał – mówi Łukasz Niemczuk.

 

Kontakt dla mediów: Anna Lelonek – anna.lelonek@arval.pl - +48 22 45 45 500

 

O firmie Arval

Firma Arval powstała w 1989 roku i jest w pełni własnością BNP Paribas. Arval specjalizuje się w leasingu pojazdów. Arval oferuje swoim klientom – dużym przedsiębiorstwom międzynarodowym, małym i średnim przedsiębiorcom oraz wolnym zawodom – dopasowane do nich rozwiązania optymalizujące przemieszczanie się pracowników i outsourcing ryzyka związanego z zarządzaniem flotą. Specjalistyczne doradztwo oraz jakość obsługi, które stanowią podstawę obietnicy Arval wobec klientów, zapewnia ponad 6 500 pracowników w 29 krajach. Łączna flota leasingowana przez Arval składa się z 1 103 835 pojazdów na całym świecie (grudzień 2017 r.).

Arval jest członkiem założycielem sojuszu Element-Arval Global Alliance Jest to najdłużej działający sojusz strategiczny w branży i światowy lider w zarządzaniu flotą ponad 3 mln pojazdów w 50 krajach. W ramach organizacyjnych BNP Paribas, Arval prowadzi działalność w pionie podstawowej bankowości detalicznej.

www.arval.com

 

O BNP Paribas:

BNP Paribas jest czołowym bankiem europejskim o zasięgu międzynarodowym. Jest obecny w 74 krajach i zatrudnia ponad 192 000 pracowników, w tym ponad 146 000 w Europie. Grupa zajmuje kluczowe pozycje w trzech głównych rodzajach działalności: rynki krajowe i międzynarodowe usługi finansowe (ang. Domestic Markets and International Financial Services), gdzie sieci banków detalicznych i usług finansowych obsługuje pion bankowości i usług detalicznych (ang. Retail Banking & Services) oraz bankowość dla przedsiębiorstw i instytucji (ang. Corporate & Institutional Banking), która obsługuje dwie franszyzy: klientów korporacyjnych i inwestorów instytucjonalnych.

Grupa pomaga wszystkim swoim klientom (osobom fizycznym, stowarzyszeniom społecznym, przedsiębiorcom, małym i średnim przedsiębiorstwom, korporacjom oraz klientom instytucjonalnym) w realizacji ich projektów dzięki szerokiemu wachlarzowi rozwiązań: od finansowania, przez inwestycje i oszczędności po ochronę ubezpieczeniową. W Europie Grupa działa na czterech rynkach krajowych (w Belgii, Francji, we Włoszech i w Luksemburgu), a BNP Paribas Personal Finance jest europejskim liderem w kredytach konsumpcyjnych. BNP Paribas rozwija swój zintegrowany model bankowości detalicznej w krajach śródziemnomorskich, w Turcji i w Europie Wschodniej, posiada także szeroką sieć w zachodniej części Stanów Zjednoczonych. W bankowości dla przedsiębiorstw i instytucji oraz działalności w zakresie międzynarodowych usług finansowych BNP Paribas również zajmuje czołowe miejsce w Europie, ma silną pozycję w Ameryce Północnej i Południowej, i szybko rośnie w krajach Azji i Pacyfiku.

www.bnpparibas.com

Press contact

Kontakt prasowy

Informacje dla mediów:
Telefon 
+48 22 45 45 500