Home > CVO > O CVO

O CVO

Corporate Vehicle Observatory

Corporate Vehicle Observatory (CVO) to międzynarodowa i niezależna ekspercka platforma do dzielenia się najlepszymi praktykami oraz najnowszymi trendami dotyczącymi zarządzania nowoczesną flotą.

CVO zostało stworzone w 2002 roku przez BNPP Paribas oraz Arval. Obecnie think-tank działa na 15, głównie europejskich, rynkach. Bezpieczeństwo, efektywność floty, nowe technologie, czy paliwa alternatywne to tylko niektóre z tematów, którymi zajmują się eksperci CVO. Jedną z najważniejszych publikacji jest Barometr Flotowy. Kilkudziesięciostronicowy raport, który powstaje w oparciu o badania przeprowadzone na prawie 4 tys. fleet managerów porusza najważniejsze kwestie, związane nie tylko z aktualną sytuacją w branży, ale analizuje także przyszłe trendy. W 2018 roku Barometr Flotowy będzie publikowany po raz trzynasty.  

CVO publikuje także książki, białe księgi oraz artykuły. Eksperci Corporate Vehicle Observatory regularnie organizują warsztaty specjalistyczne oraz konferencje dla fleet managerów, producentów samochodów oraz innych leasingodawców po to, aby wspólnie dyskutować i wypracowywać najlepsze rozwiązania.