Strona główna > Pierwsza faktura

Pierwsza faktura

Kwota pierwszej faktury prawie zawsze różni się od kwoty ustalonej raty.

Wyjaśniamy dlaczego

Odebrałeś samochód, masz ustaloną miesięczną ratę za wynajem Twojego samochodu i czekasz na pierwszą fakturę? Pamietaj, że jeśli odebrałeś samochód w trakcie miesiąca to pierwszą fakturę dostaniesz dopiero po zakończeniu pierwszego pełnego miesiąca. W praktyce odebrany samochód 21 lipca zostanie po raz pierwszy zafakturowany po zakończeniu sierpnia. 

Co ważne kwota na fakturze będzie obejmowała kwotę raty pierwszego pełnego miesiąca oraz kwotę proporcjonalnie wyliczoną z całosci raty z dni niepełnego miesiąca, w którym odbierałeś samochód. W praktyce odbierając samochód 21 lipca zapłacisz kwotę raty za sierpień oraz proporcjonalnie kwotę za 11 dni lipca.

Jak to wygląda na konkretnym przykładzie? Załóżmy, że kwota Twojej raty to 1000 zł netto. Odbierasz samochód 21 lipca. Twoja pierwsza faktura będzie wystawiona po zakończeniu sierpnia na kwotę 1354,80 zł netto, na co skłąda się kwota pełnej raty za sierpień: 1000 zł netto oraz proporcjonalnie wyliczona kwotę za 11 dni lipca, czyli 354,80 zł netto. 

 

 

Gdzie znajdziesz swoją pierwszą fakturę?

Pamiętaj, ze swoją pierwszą fakturę i również każdą kolejną możesz pobrać w aplikacji MyArval - wygodnie i szybko.

Sprawdź jak korzystać z APLIKACJI.