Co to jest leasing operacyjny?

Leasing operacyjny: mądry sposób na zarządzanie flotą

Dlaczego leasing operacyjny jest korzystniejszy od zakupu pojazdu? Klient zostaje odciążony ze wszystkich działań administracyjnych związanych z zarządzaniem flotą samochodową i może skupić się na swojej podstawowej działalności.

Co to jest leasing operacyjny?

Klient decydujący się na skorzystanie z leasing operacyjnego, płaci comiesięczny czynsz za użytkowanie każdego wynajętego samochodu. Arval natomiast, jako właściciel samochodu, zajmuje się kontaktami ze wszystkimi partnerami, np.:

  • Klient przerzuca na Arval ryzyko dotyczące serwisowania, napraw, obsługi i ubezpieczeń, a także całą pracę z tymi czynnościami związaną
  • Praca dotyczy codziennego zarządzania flotą samochodową, raportowania oraz współpracy z kierowcami czy monitorowania wydatków
  • Klient decyduje, które obowiązki chce przekazać, zachowując jednocześnie kontrolę nad flotą

 

Dlaczego wybrać leasing operacyjny/ wynajem długoterminowy?

W biznesie częstą praktyką jest outsourcing, czyli przekazywanie zadań wyspecjalizowanym wykonawcom. Decydując się na leasing operacyjny, Klient zyskuje na współpracy z ekspertami w wielu obszarach.

  • Przekazuje całe ryzyko związane z wynajętym pojazdem
  • Minimalizuje zaangażowanie swoje i swoich pracowników w zarządzanie flotą samochodową
  • Ma pewność, że wszystkie koszty będzie mieć zawsze pod kontrolą
  • Zyskuje czas i możliwości, aby skoncentrować się na swojej podstawowej działalności biznesowej

Klienci specjalizują się różnych dziedzinach, natomiast Arval jest ekspertem w zakresie leasingu samochodów – można zaufać naszemu doświadczeniu.

 

Mity dotyczące leasingu

“Nie mogę otrzymać wybranego modelu, ani skorzystać z ofert specjalnych.”

Arval przygotowuje dla Klienta zestawienia porównawcze TCO (Całkowitego Kosztu Posiadania) dla każdej marki i modelu, w dowolnym terminie, a także – dzięki swojej sile zakupowej – oferuje najlepsze możliwe warunki cenowe.

“Leasing operacyjny jest bardziej kosztowny niż zakup pojazdu.”

Leasing operacyjny i zakup pojazdu często stosowane są wymiennie. Największa różnica tkwi jednak w oszczędnościach ogromu pracy przy współpracy z Arval. Rozumiemy, że Klienci chcą porównywać swoją obecną sytuację z różnymi możliwymi scenariuszami na przyszłość – większość firm dokonuje zestawień dotychczasowych kosztów, z tymi które będą wiązały się z leasingiem samochodu.

“Nie zmieniam często samochodów, więc zakup pojazdu jest lepszym rozwiązaniem”

Nie, nie jest. Arval oferuje umowy na okres 60 miesięcy, a nawet dłuższy, nie ma więc konieczności częstego odnawiania kontraktu. Jednocześnie, Arval zapewnia przez cały czas trwania umowy wysoki poziom usług związanych z zarządzaniem flotą samochodową, optymalizację kosztów oraz ich przewidywalność.