Arval Background

Prasa o Wynajmie

Teaser

Artykuły o wynajmie konsumenckim

Content
Rich text

https://www.money.pl/gielda/arval-z-grupy-bnp-paribas-uruchomil-wynajem…
https://wyborcza.biz/Gieldy/7,132329,26334846,arval-z-grupy-bnp-paribas…
https://fleet.com.pl/wiadomosci/branza-flotowa/finanse/arval-startuje-z…
http://www.flota.com.pl/aktualnosci/5322/arval-startuje-z-wynajmem-kons…

Arval Service Lease Polska kontynuuje jesienną ofensywę biznesową i rusza z ofertą wynajmu konsumenckiego. Klienci indywidualni mogą skorzystać z możliwości wynajmu długoterminowego samochodów na takich samych warunkach jak przedsiębiorstwa. Usługa jest elementem pakietu The Journey Goes On, który zawiera rozwiązania ułatwiające powrót do nowej normalności po kilku miesiącach społecznej kwarantanny.

W ramach wynajmu, za stałą, miesięczną ratę klient otrzymuje do dyspozycji nowy samochód z dopasowanym do indywidualnych potrzeb limitem kilometrów. Arval zajmuje się wszystkimi sprawami administracyjnymi oraz serwisowymi. Kierowca może zatem cieszyć się jazdą, bez zmartwień o termin kolejnego przeglądu, ubezpieczenie, a nawet samochód zastępczy w przypadku kolizji.

- Jesteśmy nastawieni na realizację potrzeb naszych klientów. To oznacza, że zapewniamy im przede wszystkim komfort, jaki daje pełna mobilność. Nie musi się ona wiązać z posiadaniem auta na własność. Oferta wynajmu konsumenckiego skierowana jest do osób ceniących wygodę i własny czas – takich, które rzeczywiste korzyści przedkładają nad formalną własność pojazdu. Dostają do wyłącznej dyspozycji samochód, który wystarczy zatankować. Całą resztą zajmiemy się my – tłumaczy Robert Antczak, dyrektor generalny Arval Service Lease Polska.

 

Wynajem konsumencki w Arval jest dostępny dla klientów indywidualnych zatrudnionych zarówno na umowę o pracę na czas nieokreślony, jak i tych na umowie czasowej. W tym ostatnim przypadku, wymagane jest by okres finansowania pojazdu był krótszy niż pozostały okres zatrudnienia.

Wynajem konsumencki to sposób na pełną mobilność za stałą i atrakcyjną cenę. Płacona co miesiąc rata pozwala cieszyć się zupełnie nowym autem i nie zaprzątać sobie głowy dodatkowymi opłatami czy obowiązkami. Sam koszt ubezpieczenia, który kierowca musiałby ponieść w przypadku zakupu lub leasingu samochodu, odpowiada wysokości 2-3 rat. Oferta Arval to też okazja by jeździć wysokiej klasy autem nie wydając na nie jednorazowo dużej kwoty – mówi Łukasz Niemczuk, Retail Director, dział małych i średnich przedsiębiorstw, w Arval Service Lease Polska.

Proces wynajmu jest prosty i zajmuje niewiele czasu. W zależności od dostępności samochodów, wystarczy zaledwie kilka dni od pierwszego kontaktu z Arval do odbioru auta. Pierwszy krok to wybór oferty na stronie internetowej arval.pl i wypełnienie formularza kontaktowego. Konsultant kontaktuje się z potencjalnym klientem i szczegółowo przedstawia warunki wynajmu. Po złożeniu wniosku i przedstawieniu odpowiednich dokumentów, potwierdzających zatrudnienie oraz wysokość zarobków, rozpoczyna się proces analizy kredytowej. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, Arval dostarcza samochód do klienta. Termin zależy od dostępności aut.

Cały proces podpisania umowy wynajmu może być przeprowadzony zdalnie. Dzięki narzędziom firmy Autenti, weryfikacja tożsamości jest przeprowadzana za pomocą kamery w smartfonie, a umowa podpisywana elektronicznie. Taka procedura nie wymaga od klienta posiadania żadnych dodatkowych aplikacji.

Obecnie w ofercie wynajmu konsumenckiego dostępnych jest kilkanaście modeli popularnych marek. W przyszłości oferta może się zmieniać. Nie oznacza to jednak, że klienci muszą wybierać wyłącznie spośród ograniczonej liczby modeli. Każdy może wskazać dowolne auto spoza podstawowej oferty, a Arval zaproponuje zindywidualizowaną propozycję wynajmu takiego samochodu.

- Konkurencyjne warunki, które oferujemy klientom to efekt naszej silnej pozycji negocjacyjnej. Moc zakupowa Arval jest o wiele wyższa niż osoby wchodzącej do salonu „z ulicy”, a to przekłada się na atrakcyjne ceny – tłumaczy Łukasz Niemczuk.

Usługi zapewniane przez Arval w ramach oferty wynajmu konsumenckiego obejmują ubezpieczenie OC i AC, Assistance 24H, pakiet serwisowy oraz samochód zastępczy w przypadku gdy ewentualna naprawa trwa więcej niż 1 dzień lub auto zostanie skradzione. Klienci mogą skorzystać również z programów paliwowych i rozwiązań ułatwiających zarządzanie oraz administrację pojazdem w ramach aplikacji mobilnej MyArval.

 

Rich text

 

https://fleet.com.pl/wiadomosci/branza-flotowa/rynek/wynajem-konsumenck…

Od kilku kwartałów pracodawcy zachodzą w głowę jak zatrzymać u siebie najbardziej wartościowych pracowników i zachęcić do pracy nowych kandydatów. Wśród opcji pracowniczych bonusów pojawił się właśnie wynajem konsumencki, czyli specjalna oferta dla pracowników zatrudnionych u klientów Arval. Korzyść jest obopólna. Firma nie ponosi dodatkowych kosztów, a pracownik korzysta z samochodu, z pełną obsługą, za bardzo atrakcyjną miesięczną opłatą.

Bonusy pracownicze coraz bardziej powszednieją. Karta zniżkowa na siłownię czy basen, prywatny pakiet medyczny dla każdego i paczka na święta nie są już na rynku pracy niczym wyjątkowym. Pracodawcy zachodzą w głowę co zrobić by zatrzymać u siebie najlepszych ludzi i przyciągnąć nowych, nie wydając przy tym fortuny na wzrost wynagrodzeń. Opcją, która może uzupełnić pakiet pracowniczych korzyści, jest wynajem pracowniczy. Także dla tych, którym nie przysługują firmowe samochody.

Arval ruszył właśnie z nową propozycją dla swoich flotowych klientów. Tam, gdzie dostarcza samochody służbowe, proponuje wynajem długoterminowy skierowany bezpośrednio do pracowników. To dla firmy bezkosztowa opcja na zwiększenie atrakcyjności na rynku pracy, a dla zatrudnionych możliwość skorzystania z atrakcyjnej oferty finansowania samochodu z pełnym pakietem usług. Warunkiem jest staż pracy w firmie, bo z oferty mogą skorzystać ci, którzy przepracowali w danym miejscu co najmniej 6 miesięcy. Forma zatrudnienia nie ma dla Arval znaczenia, może to być umowa o pracę lub kontrakt menedżerski. – W przypadku osób fizycznych przygotowujemy ofertę wyliczaną w kwotach brutto. Dla prowadzących działalność gospodarczą propozycja może być jeszcze bardziej atrakcyjna ze względu na korzyści podatkowe – informuje Piotr Koronowicz, odpowiedzialny w Arval za wynajem konsumencki.

Umowę z Arval zawierają pracownicy, pracodawca nie podnosi żadnego ryzyka finansowego ani podatkowego. Umowy podpisywane są na okres od 36 do 60 miesięcy, dotyczą wynajmu długoterminowego z pełną obsługą. Arval pozwala też na określenie rocznego limitu kilometrów od 15 do 35 tys. km rocznie, co ma wpływ na wysokość miesięcznej opłaty. – Naszym celem było zaproponowanie najlepszej i najbardziej przejrzystej oferty na rynku, dlatego w naszych kontraktach nie ma żadnych ukrytych lub dodatkowo płatnych opcji. Wycena przedstawiana pracownikowi obejmuje wszystkie elementy związane z obsługą auta: ubezpieczenie, serwis, opony zimowe, auto zastępcze. Pozostaje tylko odebrać kluczyki, tankować i jeździć – mówi Piotr Koronowicz. – W ofercie staramy się mieć modele w najbardziej atrakcyjnych cenach, co pozwala przygotować nam bardzo dobre oferty dla pracowników naszych klientów. Takich warunków klient indywidualny nie dostanie w żadnym salonie – dodaje Koronowicz.

Rich text

https://bydgoszcz.twoje-miasto.pl/art-komunikacja-transport/juz-nie-mus…

Posiadanie własnego samochodu to wygoda, ale też wiele obowiązków i wydatków. Ubezpieczenie, przeglądy, serwisowanie, formalności, a przede wszystkim duży jednorazowy koszt zakupu pojazdu – te czynniki mogą zniechęcić do posiadania auta. Jednak dziś kierowca ma już wiele możliwości na to, by komfortowo podróżować samochodem, bez konieczności jego kupowania. Pojazdy służbowe, car sharing czy wypożyczalnie aut to już stały element polskiego rynku motoryzacyjnego. Nowością jest natomiast wynajem długoterminowy pojazdów z pełnym pakietem usług dla klientów indywidualnych. Taką ofertę wprowadził niedawno Arval.

Dotychczas z tego typu ofert mogły korzystać wyłącznie firmy. Dzięki temu ich właściciele nie musieli inwestować jednorazowo dużej kwoty w zakup pojazdu. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tego rozwiązania także dlatego, że wynajem nie wiąże się z ukrytymi opłatami. Już po 3 latach można też zmienić auto na nowe bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Teraz wynajem długoterminowy stał się dostępny także dla osób fizycznych.

Własny samochód vs wynajem długoterminowy

Wynajem konsumencki to rozwiązanie od niedawna obecne na polskim rynku, które zapewnia użytkownikowi niezwykłą wygodę korzystania z auta. Do wielu korzyści dostępnych w tej ofercie, klienci indywidualni wcześniej nie mieli dostępu. Zobaczmy więc, jak wynajem różni się od posiadania auta:

 

Samochód na własność Wynajem długoterminowy samochodu

Duży jednorazowy wydatek

Konieczność opłacenia ubezpieczeń

Koszty serwisowania i przeglądów

Koszt zakupu i wymiany opon zimowych

Utrata wartości samochodu z biegiem czasu

Wymiana auta na nowe wymaga sprzedaży poprzedniego

Atrakcyjna miesięczna rata

OC i AC zawarte w racie

Przeglądy, serwisowanie, assistance i auto zastępcze zawarte w racie

Opony zimowe i ich wymiana zawarte w racie

Użytkownik nie martwi się utratą wartości

Po 36 lub 48 miesiącach użytkownik zmienia auto na nowe i nie martwi się o sprzedaż poprzedniego

 

W przypadku wynajmu długoterminowego z pełną obsługą, użytkownik płaci jedną ratę miesięczną, zawierającą wszystkie koszty, które standardowo musi opłacać właściciel auta. Już sam koszt ubezpieczenia, który kierowca musiałby ponieść w przypadku zakupu lub leasingu samochodu, odpowiada wysokości 2-3 rat. Także przeglądy, szczególnie w przypadku marek premium, to duży, coroczny wydatek. Co ważne, użytkownik wynajętego pojazdu oszczędza też dużo czasu, który musiałby poświecić na załatwianie formalności lub umawianie się na wizyty serwisowe. Np. w firmie Arval takie sprawy, jak umówienie się na wymianę opon lub przegląd, można załatwić kilkoma kliknięciami w aplikacji mobilnej. W praktyce, podpisując umowę wynajmu długoterminowego, kierowca wszystkie obowiązki i koszty oddaje w ręce firmy leasingowej, a sam może po prostu czerpać przyjemność z jazdy nowym autem.

Liczne korzyści sprawiają, że wynajem długoterminowy zyskuje na popularności. Podobnie jak przekonaliśmy się do wypożyczania aut podczas wakacji albo wynajmu na minuty, teraz zaczynamy rozumieć, że samochód nie musi być naszą własnością, by spełniał swoje codzienne funkcje. Rynek motoryzacyjny zmienia się tak szybko, że nie chcemy już jeździć jednym autem przez 10 czy 15 lat. Tak jak w przypadku smartfonów, również w kwestii samochodów chcemy nadążać za najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi. Dlatego tak atrakcyjną alternatywą jest wynajem pojazdu na 3 lub 4 lata, a później wymiana auta na nowe. W najbliższych latach możemy się spodziewać prawdziwego boomu na ten rodzaj usług, zwłaszcza odkąd rozwiązanie to stało się dostępne dla klientów indywidualnych.

Rich text

https://wiadomosci.onet.pl/wynajem-dlugoterminowy-samochodu-teraz-takze…
https://facet.wp.pl/wynajem-dlugoterminowy-samochodu-teraz-takze-dla-kl…

 

W ramach wynajmu, za stałą, miesięczną ratę klient otrzymuje do dyspozycji nowy samochód z dopasowanym do indywidualnych potrzeb limitem kilometrów. Arval zajmuje się wszystkimi sprawami administracyjnymi oraz serwisowymi. Kierowca może zatem cieszyć się jazdą, bez zmartwień o termin kolejnego przeglądu, ubezpieczenie, a nawet samochód zastępczy w przypadku kolizji.

- Jesteśmy nastawieni na realizację potrzeb naszych klientów. To oznacza, że zapewniamy im przede wszystkim komfort, jaki daje pełna mobilność. Nie musi się ona wiązać z posiadaniem auta na własność. Oferta wynajmu konsumenckiego skierowana jest do osób ceniących wygodę i własny czas – takich, które rzeczywiste korzyści przedkładają nad formalną własność pojazdu. Dostają do wyłącznej dyspozycji samochód, który wystarczy zatankować. Całą resztą zajmiemy się my – tłumaczy Robert Antczak, dyrektor generalny Arval Service Lease Polska.

Wynajem konsumencki w Arval jest dostępny dla klientów indywidualnych zatrudnionych zarówno na umowę o pracę na czas nieokreślony, jak i tych na umowie czasowej. W tym ostatnim przypadku, wymagane jest by okres finansowania pojazdu był krótszy niż pozostały okres zatrudnienia.

Proces wynajmu jest prosty i zajmuje niewiele czasu. W zależności od dostępności samochodów, wystarczy zaledwie kilka dni od pierwszego kontaktu z Arval do odbioru auta. Pierwszy krok to wybór oferty na stronie internetowej arval.pl i wypełnienie formularza kontaktowego. Konsultant kontaktuje się z potencjalnym klientem i szczegółowo przedstawia warunki wynajmu. Po złożeniu wniosku i przedstawieniu odpowiednich dokumentów, potwierdzających zatrudnienie oraz wysokość zarobków, rozpoczyna się proces analizy kredytowej. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, Arval dostarcza samochód do klienta. Termin zależy od dostępności aut.

Cały proces podpisania umowy wynajmu może być przeprowadzony zdalnie. Dzięki narzędziom firmy Autenti, weryfikacja tożsamości jest przeprowadzana za pomocą kamery w smartfonie, a umowa podpisywana elektronicznie. Taka procedura nie wymaga od klienta posiadania żadnych dodatkowych aplikacji.

Obecnie w ofercie wynajmu konsumenckiego dostępnych jest kilkanaście modeli popularnych marek. W przyszłości oferta może się zmieniać. Nie oznacza to jednak, że klienci muszą wybierać wyłącznie spośród ograniczonej liczby modeli. Każdy może wskazać dowolne auto spoza podstawowej oferty, a Arval zaproponuje zindywidualizowaną propozycję wynajmu takiego samochodu.

- Konkurencyjne warunki, które oferujemy klientom to efekt naszej silnej pozycji negocjacyjnej. Moc zakupowa Arval jest o wiele wyższa niż osoby wchodzącej do salonu „z ulicy”, a to przekłada się na atrakcyjne ceny – tłumaczy Łukasz Niemczuk.

Usługi zapewniane przez Arval w ramach oferty wynajmu konsumenckiego obejmują ubezpieczenie OC i AC, Assistance 24H, pakiet serwisowy oraz samochód zastępczy w przypadku gdy ewentualna naprawa trwa więcej niż 1 dzień lub auto zostanie skradzione. Klienci mogą skorzystać również z programów paliwowych i rozwiązań ułatwiających zarządzanie oraz administrację pojazdem w ramach aplikacji mobilnej MyArval.

Auta dostępne w ofercie wynajmu konsumenckiego Arval oraz więcej szczegółów można znaleźć na stronie https://leasing-konsumencki.arval.pl.

Rich text

https://suski.dlawas.info/motoryzacja/wynajem-dlugoterminowy-samochodow…

Każdy, kto ma umowę o pracę, będzie mógł skorzystać z oferty Arval Service Lease Polska i korzystać z auta na zasadach dostępnych do tej pory tylko dla firm. Mowa o wynajmie długoterminowym, który jest alternatywą dla zakupu samochodu.

W ramach wynajmu, za określoną miesięczną ratę, klient dostaje do dyspozycji nowy samochód z dopasowanym do indywidualnych potrzeb limitem kilometrów.

„Oferta wynajmu konsumenckiego skierowana jest do osób ceniących wygodę i własny czas – takich, które rzeczywiste korzyści przedkładają nad formalną własność pojazdu. Dostają do wyłącznej dyspozycji samochód, który wystarczy zatankować. Całą resztą zajmiemy się my” – tłumaczy Robert Antczak, dyrektor generalny Arval Service Lease Polska.

Arval zapewnia ubezpieczenie OC i AC, Assistance 24H, pakiet serwisowy oraz samochód zastępczy w przypadku potrzeby naprawy auta lub gdy zostanie ono skradzione. Klienci mogą skorzystać również z programów paliwowych i rozwiązań ułatwiających administrację pojazdem w ramach aplikacji mobilnej MyArval.

Ten rodzaj wynajmu jest dostępny dla klientów indywidualnych zatrudnionych zarówno na czas nieokreślony, jak i tych na umowie czasowej. W tym ostatnim przypadku, wymagane jest, by okres wynajmu był krótszy niż pozostały okres zatrudnienia.

„Wynajem konsumencki to sposób na pełną mobilność za stałą i atrakcyjną cenę. Sam koszt ubezpieczenia, który kierowca musiałby ponieść w przypadku zakupu lub leasingu samochodu, odpowiada wysokości 2-3 rat. Oferta Arval to też okazja, by jeździć wysokiej klasy autem nie wydając na nie jednorazowo dużej kwoty” – mówi Łukasz Niemczuk, retail director z działu małych i średnich przedsiębiorstw Arval Service Lease Polska.

Wynajem auta zaczyna się od wyboru oferty na stronie oraz wypełnienia formularza kontaktowego. Przedstawiciel firmy kontaktuje się z osobą zainteresowaną i szczegółowo przedstawia warunki wynajmu. Po złożeniu wniosku i przedstawieniu dokumentów potwierdzających zatrudnienie oraz wysokość zarobków rozpoczyna się proces analizy kredytowej. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku Arval dostarcza samochód do klienta.

Oferta wynajmu konsumenckiego jest elementem nowej stretegii firmy – Arval Beyond.

Rich text

https://www.money.pl/gielda/arval-z-grupy-bnp-paribas-uruchomil-wynajem…
https://forsal.pl/biznes/aktualnosci/artykuly/7831426,arval-z-grupy-bnp…
https://stooq.com/n/?f=1376506
https://wyborcza.biz/Gieldy/7,132329,26334846,arval-z-grupy-bnp-paribas…

https://brandsit.pl/arval-startuje-z-wynajmem-konsumenckim/

Arval Service Lease Polska z Grupy BNP Paribas wprowadził ofertę wynajmu konsumenckiego, podała spółka. Klienci indywidualni mogą skorzystać z możliwości wynajmu długoterminowego samochodów na takich samych warunkach jak przedsiębiorstwa.
Usługa jest elementem pakietu "The Journey Goes On", który zawiera rozwiązania ułatwiające powrót do nowej normalności po kilku miesiącach społecznej kwarantanny, wyjaśniono.

"Jesteśmy nastawieni na realizację potrzeb naszych klientów. To oznacza, że zapewniamy im przede wszystkim komfort, jaki daje pełna mobilność. Nie musi się ona wiązać z posiadaniem auta na własność. Oferta wynajmu konsumenckiego skierowana jest do osób ceniących wygodę i własny czas - takich, które rzeczywiste korzyści przedkładają nad formalną własność pojazdu. Dostają do wyłącznej dyspozycji samochód, który wystarczy zatankować. Całą resztą zajmiemy się my" - powiedział dyrektor generalny Arval Service Lease Polska Robert Antczak, cytowany w komunikacie.

Wynajem konsumencki w Arval jest dostępny dla klientów indywidualnych zatrudnionych na umowę o pracę na czas nieokreślony i określony. W tym ostatnim przypadku, wymagane jest by okres finansowania pojazdu był krótszy niż pozostały okres zatrudnienia, podano również.

Proces wynajmu w zależności od dostępności samochodów może trwać nawet kilka dni od pierwszego kontaktu z Arval do odbioru auta. Cały proces podpisania umowy wynajmu może być przeprowadzony zdalnie: weryfikacja tożsamości jest przeprowadzana za pomocą kamery w smartfonie, a umowa podpisywana elektronicznie. Taka procedura nie wymaga od klienta posiadania żadnych dodatkowych aplikacji, wynika także z komunikatu.

Obecnie w ofercie wynajmu konsumenckiego dostępnych jest kilkanaście modeli popularnych marek. W przyszłości oferta może się zmieniać. Arwal zapewnia jednak, że każdy może wskazać dowolne auto spoza podstawowej oferty, a spółka zaproponuje zindywidualizowaną propozycję wynajmu takiego samochodu.

"Konkurencyjne warunki, które oferujemy klientom to efekt naszej silnej pozycji negocjacyjnej. Moc zakupowa Arval jest o wiele wyższa niż osoby wchodzącej do salonu 'z ulicy', a to przekłada się na atrakcyjne ceny" - podkreślił retail director działu małych i średnich przedsiębiorstw, w Arval Service Lease Polska, Łukasz Niemczuk.

Usługi zapewniane przez Arval w ramach oferty wynajmu konsumenckiego obejmują ubezpieczenie OC i AC, Assistance 24H, pakiet serwisowy oraz samochód zastępczy w przypadku gdy ewentualna naprawa trwa więcej niż 1 dzień lub auto zostanie skradzione, podsumowano.

Arval specjalizuje się w leasingu pojazdów z pełną obsługą oraz w nowych rozwiązaniach w zakresie mobilności. Łączna flota leasingowana przez Arval składa się z 1,3 mln pojazdów na całym świecie (grudzień 2019 r.).

Rich text

https://lodz.twoje-miasto.pl/art-komunikacja-transport/chcesz-jezdzic-n…; https://krakow.twoje-miasto.pl/art-komunikacja-transport/chcesz-jezdzic…; https://wroclaw.twoje-miasto.pl/art-komunikacja-transport/chcesz-jezdzi…; https://warszawa.twoje-miasto.pl/art-komunikacja-transport/chcesz-jezdz…; https://rybnik.twoje-miasto.pl/art-komunikacja-transport/chcesz-jezdzic…; https://olsztyn.twoje-miasto.pl/art-komunikacja-transport/chcesz-jezdzi…; https://lublin.twoje-miasto.pl/art-komunikacja-transport/chcesz-jezdzic…; https://katowice.twoje-miasto.pl/art-komunikacja-transport/chcesz-jezdz…

Często samochód porównywany jest do skarbonki, do której ciągle trzeba wrzucać pieniądze. Nawet nowe auto w doskonałym stanie technicznym wymaga ubezpieczenia, przeglądów, sezonowej wymiany opon i podstawowego serwisowania, np. wymiany olejów albo czyszczenia klimatyzacji. Każda wizyta w autoryzowanym serwisie, szczególnie w przypadku marek premium, to niemały wydatek. A oprócz kosztów istotny jest też czas, który właściciel musi poświęcić na kontaktowanie się z serwisami, wybór ubezpieczenia i inne aktywności związane z eksploatacją pojazdu.

A gdyby można było zapomnieć o tych wszystkich uciążliwych formalnościach? Dla 91% ankietowanych, którzy wzięli udział w badaniu opinii zleconym przez Arval, byłaby to ważna korzyść. I choć wydaje się to zbyt piękne, by było prawdziwe, tak właśnie wygląda korzystanie z wynajmu długoterminowego samochodu z pełną obsługą. Od niedawna takie rozwiązanie jest dostępne dla klientów indywidualnych.

Mechanizm działania tej usługi jest bardzo prosty. Użytkownik samochodu wynajmuje nowe auto na okres trzech lub czterech lat i co miesiąc płaci ratę, w której zawarte są już wszelkie opłaty i nie musi martwić się o ukryte koszty.

Standardowa rata wynajmu długoterminowego zawiera:

  • Ubezpieczenie OC i AC
  • Assistance 24 h
  • Pakiet serwisowy – badania techniczne, przeglądy, naprawy eksploatacyjne, sezonową wymiana opon
  • Samochód zastępczy
  • Zarządzanie wszelkimi formalnościami, m.in. likwidacją szkód


Żadna inna forma finansowania pojazdu nie zapewnia tak komfortowego użytkowania, bez dodatkowych kosztów i poświęcania czasu na formalności. Kierowca musi jedynie zatankować auto i zdecydować, dokąd się nim wybierze.

Szukasz samochodu i chcesz skorzystać z wynajmu konsumenckiego? Masz dodatkowe pytania? Zajrzyj na stronę: https://leasing-konsumencki.arval.pl

 

Rich text

https://bomega.pl/leasing-kontra-auto-w-abonamencie-sprawdzilismy-co-si…

Ten sposób udostępniania pojazdów potocznie zwany najmem długoterminowym ma się świetnie, pomimo, a może właśnie dzięki obecnemu kryzysowi. Chociaż sprzedaż aut spadła drastycznie – w ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy, licząc do października, Polacy kupili o 26,7 proc. mniej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego – najem długoterminowy okazał się wyjątkowo żywotny, przynajmniej względem innych form finansowania. Tak jak w 2019 roku jego udział w rynku aut firmowych wzrósł o 0,8 pkt proc. i sięgnął 22 proc., to w tym kryzysowym roku mamy ostre przyspieszenie o 3,7 pkt proc., co oznacza już niemal 26 proc. udziału w rynku.

Leasing czy auto w abonamencie

Podobnie względnie dobre wyniki pokazał jednak nie tylko najem terminowy, także z informacji płynących od firm leasingowych wynika, że w ich branży spadki były trzykrotnie mniejsze niż na całym rynku sprzedaży aut, co pokazuje wyraźne umocnienie tej formy nabycia auta.

– Kryzys przyniósł po prostu istotny spadek zakupów gotówkowych. Kiedy przyszłość stała się niepewna, własne zasoby finansowe klienci wolą zachować i przy zakupach korzystać z finansowania zewnętrznego, zwłaszcza tam, gdzie jest ono najbardziej dostępne – mówi Kamil Makula, założyciel i szef Superauto.pl, największej w Polsce platformy e-commerce zajmującej się sprzedażą nowych samochodów.

Dalszy spadek znaczenia zakupów za własne pieniądze rodzi jednak pytanie, czy leasing jako tradycyjny hegemon rynku motoryzacyjnego ostatecznie ulegnie szybko rozwijającemu się rywalowi, jakim jest najem długoterminowy. Pomijając aspekty finansowe obu form, auto w abonamencie to po prostu wygoda. Nie musimy się martwić o ubezpieczenie, wymianę opon, serwis czy zorganizowanie samochodu zastępczego w czasie naprawy, czyli o wszystko to, o co musimy dbać jako szczęśliwi posiadacze auta w leasingu.

Auto na abonament – plusy

Łatwość, jaka wiąże się z pojęciem tej usługi, powoduje, że również klienci przekonani są o łatwym dostępie do aut w subskrypcji, co dodatkowo nakręca ich popularność. Bo przecież wszystko jest na zasadzie miesięcznych rozliczeń i nikt nie bada naszej zdolności kredytowej, jak to ma miejsce w przypadku leasingu.

– To bardzo pozorne przeświadczenie. Prawda jest taka, że największe firmy finansujące najem długoterminowy, takie jak Arval, z grupy BNP Paribas, także oceniają zdolność kredytową aplikującego. A jeśli mówimy o najmie, w którym nie ma wkładu własnego klienta, to procedura badania danych finansowych oraz zdolności i historii kredytowej jest nawet bardziej rygorystyczna niż w przypadku leasingu. Statystyki całkowicie przeczą przeświadczeniu o dużej łatwości w zdobyciu auta: przyznawalność najważniejszych instytucji w przypadku leasingu i kredytu sięga 85 proc., podczas gdy w najmie jest to tylko 35 proc. – mówi Kamil Makula.

Auto na abonament – minusy

Rzecz jasna ta statystyka jest nieco zaburzona, bo mamy tu do czynienia ze swoistym sprzężeniem zwrotnym wynikającym z nowości usługi, która nie została jeszcze dobrze rozpoznana przez potencjalnie zainteresowanych. Oczekiwanie prostszych procedur powoduje, że o najem stara się dużo słabszych klientów, którzy są świadomi, że nie dostaną leasingu (chociażby część start-upów), więc znacząco powiększają pulę firm z góry skazanych na porażkę. Niemniej jednak każda dostatecznie duża rynkowa nisza prędzej czy później zostaje zagospodarowana i już dziś powstają firmy bardziej liberalnie podchodzące do klienta, które przymykają oko na ich zdolności kredytowe, za to serwują wyższe raty. To trochę jak z rynkiem kredytów gotówkowych, gdzie nie jesteśmy skazani wyłącznie na bankowe rygory – niemal każdy znajdzie tu pożyczkę na swoją miarę i możliwości, chociaż miałby to być Bocian czy nawet Provident.

– Mimo że leasing jest formą dzierżawy, dla większości Polaków to forma finansowania, a nie własności – mówi Kamil Makuła, prezes Superauto.pl Fot.: Rafal Klimkiewicz

To jednak swoiste zaburzenia statystyczne, które z biegiem czasu i oswajaniem najmu zaczną się wygładzać. Ważniejsze jest to, czego nie widać, przynajmniej na pozór.

Z najmu wakacyjnego wiemy, że największą niedogodnością takiego używania należącego do wypożyczalni auta są limity kilometrów, no i wymagana ostrożność, z jaką musimy obchodzić się z samochodem, aby bez konieczności dopłat (za naprawę blacharki czy nawet czyszczenie) zdać go na parking. Siłą rzeczy te mechanizmy zostały przeniesione do najmu długoterminowego.

Tak więc i w przypadku auta abonamentowego trzeba się zdeklarować co do rocznych limitów przejechanych kilometrów – czy będzie to 10, 20 czy 30 tys. Racjonalność wskazywałaby posłużyć się naszą dotychczasową średnią i dołożyć pewien margines błędu. To jednak dodatkowy koszt, a oszczędna część naszej natury skłania nas do zaniżania osiągnięć. Efekt końcowy jest taki, że albo samochód będzie miał przymusowe postoje na parkingu (jak przekonuje Kamil Makula, część klientów ma w pogotowiu drugie, bardziej wysłużone auto, które wówczas pełni funkcję zmiennika), albo przyjdzie nam dopłacić 50 gr za każdy dodatkowy kilometr.

Podobnie jak z samochodami wakacyjnymi, dopłata może się też wiązać z tym, w jakim stanie oddamy pojazd. A trzeba pamiętać, że bycie ostrożnym przez tydzień czy dwa na urlopie to nie to samo co przez dwa, trzy lata codziennego używania.

Moment rozstania się przy zakończeniu umowy to zresztą jedna z fundamentalnych różnic pomiędzy leasingiem a najmem długoterminowym. Firmy udostępniające auta w abonamencie zakładają, że po trzech, czterech latach dobrze utrzymany samochód z ograniczonym przebiegiem będą w stanie odsprzedać na rynku wtórnym, odzyskując część zainwestowanego kapitału. Jeśli więc przez ten czas przyzwyczaimy się do samochodu i będziemy chcieli go wykupić – taką klauzulę pierwokupu mamy zazwyczaj w umowie – nie ma co liczyć na preferencyjną stawkę. Tracimy coś, do czego przyzwyczaił nas leasing. Tam rata jest wyższa, ale zazwyczaj sami klienci ustawiają ją sobie tak, aby na koniec, po tych właśnie 3–4 latach, wykupić pojazd nawet za 1 proc. ceny. Wówczas ma się poczucie, że te comiesięczne spłaty to nie tylko karmienie firmy leasingowej, ale także odkładanie własnego kapitału.

– To jest trochę jak z mieszkaniami. Chcemy je posiadać, stąd tak popularny jest zakup w kredycie hipotecznym. Podobnie jest z leasingiem aut. Mimo że jest to przecież forma dzierżawy, to nie traktujemy jej w ten sposób. Dla większości Polaków leasing jest formą finansowania, a nie własności. Alternatywą dla kredytu, a nie najmu – tłumaczy Kamil Makula.

Widać więc, że to „dwa zupełnie różne systemy walutowe”. Są i będą momenty, gdzie najem wprost będzie rywalizował z leasingiem i starcie to nawet z łatwością wygra. Tak jest np. przy samochodach premium takich jak AudiA5 czy BMW Seria 3, gdzie rata abonamentowa jest wyjątkowo niska wobec ceny katalogowej i z powodzeniem konkuruje z każdą inną formą finansowania. To jednak dotyczy tylko nisz rynkowych: tego typu niskowolumenowe i wysokomarżowe auta firmy zajmujące się najmem kupują w dużych pakietach, z dużym rabatem, po czym oferują cenę bardziej atrakcyjną niż ktokolwiek inny. To rodzaj arbitrażu, którego nie da się zastosować na szeroką skalę. Poza tym najem nie powinien być konkurencyjny, ale komplementarny do leasingu. Tak samo jak mieszkanie na wynajem nie jest rzeczywistą alternatywą dla kupna własnego M3 w kredycie hipotecznym. Zawsze można porównywać obie opcje, ale każda z nich zaspokaja przecież inne potrzeby.