ryzyko

KYC Analyst

Warszawa, Wołoska 24
Umowa o pracę
Dział:
Ryzyko kredytowe
Obowiązki:

  • Pozyskiwanie informacji dotyczących wiarygodności Klienta ze źródeł wewnętrznych i zewnętrznych

  • Analiza dokumentów i informacji w celu przedstawienia rekomendacji i wniosków dotyczących klienta i jego działań

  • Przeprowadzanie kontroli ESG i CSR

  • Rejestracja, utrzymywanie i aktualizacja danych KYC i ESG  klientów w systemach informatycznych

  • Monitorowanie i przeprowadzanie procesu recertyfikacji we współpracy z innymi działami

  • Kontrolowanie i walidacja analizy KYC

  • Obsługa procesu zarządzania alertami

  • Przygotowywanie raportów dla kadry managerskiej i interesariuszy w ramach procesów due diligence i bezpieczeństwa finansowego
Wymagane umiejętności:

Od kandydatów oczekujemy:

  • Wyższe wykształcenie: preferowane kierunki to ekonomia, finanse, prawo

  • Minimum rok doświadczenia w pracy w obszarze customer due dilligence (KYC/AML/ESG)

  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego

  • Bardzo dobra znajomość języka niemieckiego (lub francuskiego)

  • Bardzo dobra obsługa Microsoft Office, w szczególności programu Excel

  • Doskonałe umiejętności analityczne

  • Dobre zdolności komunikacyjne

  • Efektywne zarządzanie czasem i umiejętności organizacyjne

  • Wysoką motywacją i proaktywnością w działaniu

  • Zdolnością szybkiego podejmowania decyzji i gotowością do wzięcia za nie odpowiedzialności

  • Umiejętnością pracy w dynamicznym środowisku

  • Zorientowaniem na klienta i proces

  • Nastawieniem na szukanie rozwiązań

  • Zaangażowaniem