Odkup samochodu poleasingowego

Odkup pojazdu poleasingowego

Wiemy, że wybór samochodu to trudna decyzja, ale gdy znajdzie się to właściwe auto, to chce się z niego korzystać jak najdłużej. Dlatego jeżeli korzystasz z jednego z naszych aut leasingowych, masz możliwość jego odkupu po zakończeniu umowy. W ten sposób możesz pozostać przy znanym (i lubianym) pojeździe. Dla Twojej wygody ograniczamy formalności do minimum, masz też gwarancję pochodzenia i jakości samochodu.

Jak odkupić samochód poleasingowy?

Aby dokonać odkupu samochodu pokontraktowego w Arval wypełnij formularz wyceny pojazdu 4 tygodnie przed zakończeniem kontraktu . 

Pobierz instrukcję odkupu pojazdu
Purchase of a post-contract car - download instructions

Wypełnij formularz wyceny pojazdu- prześlemy Ci ofertę!


Użyj formatu daty: DD/MM/YYYY


This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
 • Odkup samochodu - tradycyjna faktura

  W przypadku odkupu samochodu poleasingowego na zasadzie tradycyjnej faktury, po akceptacji oferty wystarczy, że wyślesz nam dane do faktury pro-forma. Płatność należy uiścić przed zakończeniem kontraktu. Gdy otrzymamy od Ciebie płatność za fakturę pro-forma, wystawimy protokół zwrotu pojazdu, będący podstawą do zamknięcia kontraktu leasingowego. Po otrzymaniu przez nas podpisanego protokołu zwrotu pojazdu wystawimy fakturę główną, którą wyślemy do Ciebie razem z kartą pojazdu.

   

 • Odkup samochodu w formie kredytu

  Jeżeli chcesz dokonać odkupu samochodu pokontraktowego w formie kredytu, po akceptacji oferty skontaktuj się z Bankiem BNP Paribas S.A. na adres email kredytarval@bnpparibas.pl. Wówczas możesz złożyć wniosek kredytowy z wymaganymi dokumentami. Po otrzymaniu potwierdzenia przyznania kredytu możesz zarejestrować auto. Na czas realizacji procedury pojazd pozostanie w naszym centrum logistycznym. Gdy umowa kredytowa zostanie zawarta, możesz odebrać swój samochód!

   

 • Odkup samochodu w formie leasingu

  Podobna procedura obowiązuje, gdy chcesz odkupić samochód używany w formie leasingu. W tym wypadku skontaktuj się z Bankiem BNP Paribas S.A. na adres email kredytarval@bnpparibas.pl z dopiskiem LEASING, po czym złóż wniosek leasingowy wraz z odpowiednimi dokumentami. Gdy bank potwierdzi przyznanie leasingu, możesz zarejestrować samochód. Na czas realizacji procedury pojazd pozostanie w centrum logistycznym Arval. Po zawarciu umowy leasingowej możesz odebrać auto.

  Opcję odkupu w formie leasingu polecamy szczególnie małym i średnim firmom, gdyż oferuje ona dla nich szereg korzyści, w tym 0% wpłaty początkowej, minimalną kwotę finansowania 20 000 zł netto i szybką decyzję leasingową. Maksymalny okres finansowania to 72 miesiące (wiek pojazdu + okres leasingu <= 11 lat).

   

  W razie pytań zapraszamy do kontaktu na uzywane@arval.pl.

Najczęściej zadawane pytania

Czy podana przez Państwa cena podlega negocjacjom?

Proces wyceny uwzględnia historię serwisową oraz szkodową, przebieg, wyposażenie pojazdu, a także aktualną sytuację rynkową. Sporządzona wycena bazuje na cenach hurtowych, oznacza to, że przedstawione ceny są bardzo korzystne i nie podlegają dalszej negocjacji.


Czy w cenie pojazdu zawiera się drugi komplet opon?

Cena pojazdu nie obejmuje drugiego kompletu opon. W przypadku chęci zakupu dodatkowego kompletu, prosimy o zwrócenie się z prośbą o wycenę. Sprawdzimy wówczas ich dostępność oraz przeprowadzimy wycenę.


W jaki sposób następuje odbiór zakupionych opon?

Upoważnienie do odbioru opon zostanie wystawione na nowego nabywcę i trafi do serwisu oponiarskiego w ciągu 5 dni roboczych od daty wystawienia faktury VAT. Odbiór opon będzie możliwy na podstawie okazania dowodu osobistego.

UWAGA! Odbioru opon należy dokonać maksymalnie 3 tygodnie od daty zakupu.


Czy mogą podać Państwo dokładną datę zakończenia kontraktu?

Kwestię daty zakończenia kontraktu proszę ustalić z Opiekunem Floty u Państwa w firmie.


Czy usterki w pojeździe wpływają na obniżenie ceny?

Perspektywa napraw nie wpływa na cenę pojazdu, gdyż wszelkie naprawy powinny zostać zrealizowane w trakcie trwania kontraktu.


Czy zwrot pojazdu jest konieczny na czas procesowania kredytu leasingu?

Tak, zwrot pojazdu do centrum logistycznego jest niezbędny, gdyż pojazd traci ochronę AC w momencie wystawienia faktury VAT. Zwrot ten gwarantuje zabezpieczenie pojazdu przed ewentualną kradzieżą nieobjętą ubezpieczeniem.


Czy podczas zakupu ciągłość ubezpieczenia OC zostanie zachowana?

Tak, ciągłość ubezpieczenia OC zostanie zachowana. W przypadku TU Greenval w dniu wystawienia faktury głównej, wystawiona zostaje 30 dniowa polisa OC, której koszt pokrywa ARVAL.

W przypadku każdego innego Towarzystwa Ubezpieczeniowego, do Państwa należy decyzja o rezygnacji z ubezpieczenia OC, w tej kwestii należy kontaktować się  bezpośrednio z Ubezpieczycielem.

DLACZEGO ARVAL?

WARTO NAM ZAUFAĆ

Arval to potęga 30-letniego doświadczenia w leasingu.

JESTEŚMY PARTNEREM

Nasz zespół ekspertów wskaże najlepsze rozwiązania.

MOŻNA NA NAS POLEGAĆ

Jesteśmy zawsze, kiedy nas potrzebujesz – wirtualnie lub osobiście.

PO PROSTU JEDŹ

Z nami proces obsługi pojazdu jest dużo łatwiejszy.