Leasing konsumencki

ARVAL STARTUJE Z WYNAJMEM KONSUMENCKIM. KLIENCI INDYWIDUALNI BĘDĄ MOGLI KORZYSTAĆ Z OFERT WCZEŚNIEJ ZAREZERWOWANYCH TYLKO DLA FIRM

Innowacje 23 Sep 2020

W ramach wynajmu, za stałą, miesięczną ratę klient otrzymuje do dyspozycji nowy samochód z dopasowanym do indywidualnych potrzeb limitem kilometrów. Arval zajmuje się wszystkimi sprawami administracyjnymi oraz serwisowymi. Kierowca może zatem cieszyć się jazdą, bez zmartwień o termin kolejnego przeglądu, ubezpieczenie, a nawet samochód zastępczy w przypadku kolizji.

- Jesteśmy nastawieni na zaspokajanie potrzeb naszych klientów. Oznacza to, że zapewniamy im przede wszystkim komfort wynikający z pełnej mobilności. Nie musi to być związane z posiadaniem samochodu. Oferta wynajmu konsumenckiego skierowana jest do osób ceniących sobie wygodę i własny czas - preferujących realne korzyści od formalnego posiadania pojazdu. Mają do dyspozycji samochód, który wystarczy zatankować. My zajmiemy się resztą - tłumaczy Robert Antczak, prezes Arval Service Lease Polska.

Z najmu konsumenckiego w Arval mogą skorzystać klienci indywidualni zatrudnieni zarówno na umowę o pracę na czas nieokreślony, jak i na umowę czasową. W tym drugim przypadku okres finansowania pojazdu musi być krótszy niż pozostały okres zatrudnienia.

- Wynajem konsumencki to sposób na pełną mobilność za stałą i atrakcyjną cenę. Miesięczna rata pozwala cieszyć się zupełnie nowym autem i nie martwić się dodatkowymi opłatami czy zobowiązaniami. Koszt samego ubezpieczenia, które kierowca musiałby zapłacić, gdyby samochód był kupowany lub leasingowany, to 2-3 raty. Oferta Arval to także możliwość poruszania się autem wysokiej klasy bez wydawania na niego dużej kwoty - mówi Łukasz Niemczuk, retail director, dział małych i średnich przedsiębiorstw Arval Service Lease Polska.


Proces wypożyczenia jest prosty i zajmuje niewiele czasu. W zależności od dostępności samochodów od pierwszego kontaktu z Arval odebranie auta zajmuje tylko kilka dni. Pierwszym krokiem jest wybranie oferty w serwisie arval.pl i wypełnienie formularza kontaktowego. Konsultant kontaktuje się z potencjalnym klientem i szczegółowo przedstawia warunki najmu. Po złożeniu wniosku i przedstawieniu odpowiednich dokumentów potwierdzających zatrudnienie oraz wysokość zarobków rozpoczyna się proces analizy kredytowej. Po zatwierdzeniu wniosku Arval dostarcza samochód do klienta. Termin zależy od dostępności samochodów.


Cały proces podpisania umowy najmu można przeprowadzić zdalnie. Dzięki narzędziom Autenti weryfikacja tożsamości odbywa się za pomocą aparatu w smartfonie, a umowa podpisywana jest elektronicznie. Ta procedura nie wymaga od klienta żadnych dodatkowych aplikacji.

Obecnie oferta wynajmu konsumenckiego obejmuje kilka modeli popularnych marek. Oferta może się zmienić w przyszłości. Nie oznacza to jednak, że klienci muszą wybierać tylko z ograniczonej liczby modeli. Każdy może wybrać dowolny samochód spoza oferty podstawowej, a Arval zaproponuje indywidualną propozycję wynajmu takiego samochodu.

- Konkurencyjne warunki, które oferujemy naszym klientom, są wynikiem naszej silnej pozycji negocjacyjnej. Siła nabywcza Arval jest znacznie większa niż osoby wchodzącej do salonu „z ulicy”, a to przekłada się na atrakcyjne ceny - tłumaczy Łukasz Niemczuk.


Usługi świadczone przez Arval w ramach oferty najmu konsumenckiego obejmują ubezpieczenie OC i AC, Assistance 24H, pakiet serwisowy oraz samochód zastępczy w przypadku naprawy trwającej dłużej niż 1 dzień lub kradzieży samochodu. Klienci mogą również skorzystać z programów paliwowych i rozwiązań ułatwiających zarządzanie i administrowanie pojazdem w ramach aplikacji mobilnej MyArval.

Samochody dostępne w ofercie wynajmu konsumenckiego Arval i więcej szczegółów na stronie https://leasing-konsumencki.arval.pl/pl

Kontakt dla mediów:

 

Agnieszka Goworek – agnieszka.goworek@arval.com - +48 22 45 45 500

 

O Arval:

Arval specjalizuje się w wynajmie pojazdów z pełną obsługą oraz w nowych rozwiązaniach w zakresie mobilności. Łączna flota leasingowana przez Arval składa się z 1,3 mln pojazdów na całym świecie (grudzień 2019 r.). Każdego dnia ponad 7 000 pracowników Arval w 30 krajach oferuje klientom – od dużych międzynarodowych korporacji po mniejsze firmy i indywidualnych klientów detalicznych – elastyczne rozwiązania, które sprawią, że podróże staną się bezproblemowe i będą odbywały się w zrównoważony sposób. Arval jest założycielem i członkiem sojuszu Element-Arval Global Alliance. Jest to najdłużej działający sojusz strategiczny w branży i światowy lider w zarządzaniu flotą, z ponad 3 mln pojazdów w 50 krajach. Firma Arval powstała w 1989 roku i jest w pełni własnością BNP Paribas. W ramach organizacji, Arval jest częścią pionu Retail & Banking Services.

www.arval.com

O BNP Paribas:

BNP Paribas jest czołowym bankiem europejskim o zasięgu międzynarodowym. Jest obecny w 72 krajach i zatrudnia ponad 202 000 pracowników, w tym ponad 154 000 w Europie. Grupa zajmuje kluczowe pozycje w trzech głównych rodzajach działalności: rynki krajowe i międzynarodowe usługi finansowe (ang. Domestic Markets and International Financial Services), gdzie sieci banków detalicznych i usług finansowych obsługuje pion bankowości i usług detalicznych (ang. Retail Banking & Services) oraz bankowość dla przedsiębiorstw i instytucji (ang. Corporate & Institutional Banking), która obsługuje dwie franczyzy: klientów korporacyjnych i inwestorów instytucjonalnych.

Grupa pomaga swoim klientom (osobom fizycznym, stowarzyszeniom społecznym, przedsiębiorcom, małym i średnim przedsiębiorstwom, korporacjom oraz klientom instytucjonalnym) w realizacji ich projektów dzięki szerokiemu wachlarzowi rozwiązań: od finansowania, przez inwestycje i oszczędności po ochronę ubezpieczeniową. W Europie Grupa działa na czterech rynkach krajowych (w Belgii, Francji, we Włoszech i w Luksemburgu), a BNP Paribas Personal Finance jest europejskim liderem w kredytach konsumpcyjnych. BNP Paribas rozwija swój zintegrowany model bankowości detalicznej w krajach śródziemnomorskich, w Turcji i w Europie Wschodniej, posiada także szeroką sieć w zachodniej części Stanów Zjednoczonych. W bankowości dla przedsiębiorstw i instytucji oraz działalności w zakresie międzynarodowych usług finansowych BNP Paribas również zajmuje czołowe miejsce w Europie, ma silną pozycję w Ameryce Północnej i Południowej, i szybko rośnie w krajach Azji i Pacyfiku.

www.bnpparibas.com

 

Czytaj dalej Show less