moj elektryk dlaczego warto

7 powodów, dla których warto wybrać auto elektryczne w wynajmie długoterminowym w programie dopłat „Mój elektryk”.

Samochody elektryczne 30 May 2022

Mój elektryk to program dopłat do samochodów elektrycznych, mający realny wpływ na ochronę środowiska  poprzez zwiększenie ilości aut elektrycznych i tym samym zmniejszenie emisji zanieczyszczeń. Program realizowany jest przez Bank Ochrony Środowiska ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Rządową dotacją objęto m.in. osoby fizyczne i firmy, które wynajmują auta długoterminowo.

1. Płacisz dużo niższe raty za wynajem

„Mój elektryk” to jedyny taki program, w którym zarówno osoba fizyczna, jak i przedsiębiorca, otrzymują dofinansowanie do auta elektrycznego w wysokości 18 750 zł, a przy spełnieniu odpowiednich warunków kontraktu (przebieg i rodzaj beneficjenta) możliwe jest uzyskanie dotacji w wysokości nawet 27 000 złotych. W praktyce oznacza to, iż wynajmując samochód elektryczny kategorii M1 (fabrycznie nowy samochód osobowy), dzięki dotacji, raty za wynajem są dużo niższe, pozwalające zaoszczędzić nawet kilkaset złotych miesięcznie. 

2. Nie martwisz się o formalności

Kolejnym ważnym powodem, dla którego warto pozyskać dotację w ramach programu Mój elektryk z Arval, jest minimum formalności, i nie jest ważne, czy starasz się o nią jako osoba fizyczna czy bierzesz auto na firmę. Po wybraniu przez Ciebie modelu samochodu elektrycznego z oferty Arval, nasi specjaliści zajmą się przygotowaniem wniosku. Po uzyskaniu zgody na dotację, Arval przygotuje i przedstawi Ci również umowę wynajmu oraz umowę na dotację. Gdy podpiszesz niezbędne dokumenty, nie pozostanie Ci już innego, jak tylko odebrać samochód i cieszyć się jazdą.  

3. Zyskujesz w oczach klientów i pracowników   

O tym, że jeżdżąc samochodami elektrycznymi przyczyniamy się do lepszej jakości powietrza i do ograniczania zmiany klimatu, chyba nie trzeba nikomu przypominać. Jednak w przypadku floty firmowej, warto uświadomić sobie, jak ogromne znaczenie ma wybór aut niskoemisyjnych.  

Troska o środowisko i zdrowie ludzi wpływają na pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa, a jak zapewne wiesz, dobry PR najlepiej budować, zaczynając od dbałości o swoich pracowników. To dlatego firmom odpowiedzialnym społecznie łatwiej rekrutować, ale także przekonywać do siebie nowych klientów.

4. Oszczędzasz krocie na eksploatacji aut

Ekonomia to kolejny powód, dla którego powinieneś zdecydować się na auto elektryczne. Korzystając z takiego pojazdu nie ponosisz bowiem kosztów eksploatacji wielu podzespołów, bo samochody elektryczne ich po prostu nie mają (m.in. rozrząd, filtry, tłumik). Ponadto znacznie mniej kosztowne jest ładowanie aut, niż tankowanie pojazdu klasycznym paliwem – olejem napędowym, benzyną i gazem. W przeliczeniu dla trasy 1000 km koszt paliwa do diesla to ok. 450 zł (przy spalaniu 6 litrów na 100 km). Koszt naładowania samochodu elektrycznego na potrzebę pokonania takiego samego dystansu wyniesie nieco ponad 100 złotych.

5. Jeździsz komfortowo i sprawnie się przemieszczasz

Klienci Arval cenią w autach elektrycznych ich walory wizualne, niemalże bezszelestną jazdę, oraz wysoki komfort prowadzenia. Ponadto ważnym powodem, dla którego decydują się na samochód z zieloną tablicą, to fakt, iż szybciej dojeżdżają do wyznaczonego celu. „Elektrykom” przysługuje przywilej korzystania z buspasów oraz możliwość zostawiania za darmo pojazdu na parkingach miejskich.

Użytkownicy pojazdów spalinowych nie mogą liczyć na takie przywileje, zresztą już niebawem korzystający z tych najbardziej emisyjnych aut w ogóle nie będą mogli do niektórych miast wjechać.

6. Masz opiekę doświadczonego partnera

Nasze solidne doświadczenie w ubieganiu się o dotację w ramach programu Mój elektryk jest gwarancją bezpieczeństwa Twojej transakcji oraz jej sprawnego przebiegu. O tym, że warto nam zaufać, przekonało się już kilkuset klientów. Choć umowę z Bankiem Ochrony Środowiska w sprawie rządowej dotacji w ramach tzw. ścieżki leasingowej podpisaliśmy w listopadzie 2021 roku, to w ciągu pięciu miesięcy od startu programu uzyskaliśmy dla konsumentów i firm z sektora MŚP dotacje na kwotę 14 000 000 złotych. Co trzeci wniosek o wynajem elektryka z dofinansowaniem w ramach rządowego programu Mój elektryk został złożony przez Arval.

Aby zgłosić chęć ubiegania się o dotację, wystarczy, że wypełnisz formularz, który widnieje pod ofertą aut elektrycznych z dotacją. Wówczas nasi konsultanci skontaktują się z Tobą i przedstawią zasady przyznawania dotacji oraz szczegóły związane z przebiegiem procedury.

7. Bogata oferta wyjątkowych aut oraz stacji ładowania

Z ofert Arval warto skorzystać z uwagi na specjalnie wyselekcjonowane samochodów elektrycznych z dotacją. Obecnie są to m.in. modele z fabryk Forda i BMW, czy debiutująca na rynku amerykańsko-chińska marka Seres, ale można spodziewać się kolejnych aut.

Nieustannie poszukujemy najlepszych rozwiązań na rynku, ale też wsłuchujemy się w głosy naszych klientów, sięgając po bestsellery. Świetnym przykładem jest tu Tesla 3, która momentalnie zniknęła z oferty ze względu na jej atrakcyjność. Dzięki dotacji od Arval, w ciągu zaledwie kilku miesięcy wyjechało jej już kilkadziesiąt egzemplarzy, ale niebawem model ten powróci do oferty.  

Przyjrzyjmy się niektórym modelom z bliska.

Ford Mustang Mach-e z dotacją

Ford Mustang Mach-e to zeroemisyjny samochód z oferty Arval, dostępny w dwóch opcjach.

Dla osób fizycznych, które mogą uzyskać dotację na auto elektryczne kategorii M1, dostępny jest Ford Mustang Mach-e 75kWh RWD, również z ładowarką objętą dofinansowaniem. W ofercie dla firm dostępny jest Ford Mustang Mach-e RWD (7VB), z możliwością odliczenia 100% VAT.

Model ten w obu wersjach prezentuje się elegancko i zachwyca innowacyjnymi technologiami. Ponadto może pochwalić się imponującym bezemisyjnym zasięgiem - do 610 kilometrów.

BMW i4 i Seres 3 dla firm

Dla firm z dotacją, oprócz wspomnianego Forda Mustanga Mach-e, dostępne jest także BMW i4 eDrive40 – pierwsze w 100% elektryczne gran coupé. BMW i4 eDrive40 to nie tylko przestrzenne wnętrze, ale także świetny zasięg - do 590 kilometrów oraz satysfakcjonująca moc 340 koni mechanicznych. Warto docenić fakt, iż BMW i4 produkowane jest przy wykorzystaniu jedynie ekologicznej energii elektrycznej.

Oferta dla sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw zawiera także nowość na rynku – Seres 3. Ten zgrabny crossover przejedzie na jednym ładowaniu do 405 kilometrów. Dostępny jest w dwóch wersjach: Comfort oraz Luxury – z elektrycznie otwieranym dachem panoramicznym.

Bezpieczna i szybka Tesla 3

Wspomnianą już Teslę 3 klienci pokochali za niesamowite osiągi (prędkość 100 km/h rozwija w ciągu 3,3 sekundy) oraz pokaźny zasięg - do 602 kilometrów. Jej ogromnym atutem jest również wyjątkowo mocna konstrukcja, zapewniając bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. We wszystkich sekcjach Tesli 3 zastosowano metalową strukturę ze stali i aluminium. W testach zgniecenia dachu wytrzymywała nacisk 4-krotnie przekraczający jej masę, także w wersji ze szklanym dachem.

Oprócz Tesli 3 z oferty wynajmu z dotacją równie szybko zniknęły samochody miejskie: Renault Zoe oraz Nissan Leaf, które niebawem wrócą do oferty. Dużą popularnością cieszy się także dynamiczna KIA e-Niro, dostępna razem z ładowarką Columbus i opcją dodatkową w postaci paneli fotowoltaicznych, co czyni z niej w pełni samowystarczalny samochód.

Stacja ładowania z dopłatą

Oferta Arval z dofinansowaniem rządowym obejmuje pakiet wraz ze stacją ładowania. Daje to niesamowity komfort użytkowania auta elektrycznego. Pakiet zawiera:

- wybrane auto elektryczne,

- stację ładowania,

- audyt instalacji elektrycznej Home&Check,

- montaż i uruchomienie stacji,

- pakiet serwisowy.

Trzymamy kciuki za przyspieszenie elektryfikacji jeżdżących po polskich drogach samochodów, zgodnie z celami Planu Rozwoju Elektromobilności. Jeśli jeszcze nie wiesz czy warto-  zachęcamy do rozmowy o dotacji ”Mój elektryk” z naszymi konsultantami.

Czytaj dalej Show less