blog o arval

Aktualności

{label}
{value}

Szukaj
Theme
Category
Active filters
test mobilności

Czym najlepiej poruszać się po mieście? Rower z najwyższą punktacją, a samochód elektryczny najszybszy w warszawskiej edycji Wielkiego Testu Mobilności Miejskiej 2023

Arval Service Lease Polska, lider rynku wynajmu długoterminowego pojazdów i rozwiązań z zakresu zrównoważonej mobilności sprawdził, jakie środki transportu są najbardziej efektywne w ruchu miejskim. Test przeprowadzono w warunkach rzeczywistych, a do wyniku wliczano czas i koszt przejazdu oraz generowany ślad węglowy. Badanie przeprowadzono w tym samym czasie na pięciu różnych trasach, z udziałem 20 uczestników, którzy korzystali z różnych środków transportu: samochodów elektrycznych, spalinowych, rowerów, a także komunikacji miejskiej.

pon. 20/11/23
jesien na drodze

Mamy już jesień – jak dbać o bezpieczeństwo na drodze w czasie ulew i mgły?

Jesień jest niezwykle wymagającym dla kierowców okresem. Dynamicznie zmieniające się warunki w postaci szybko zapadającego zmroku, częstych opadach deszczu lub powstającej mgły, powodują wiele problemów. Ograniczona widoczność sprawia, że jazda po jesiennych drogach jest bardzo trudna i wymagająca. Jak postępować w tym czasie, aby móc bezpiecznie podróżować? Sprawdźmy!

śr. 15/11/23
abj komunikat prasowy

Konkurs „Ambasador Bezpiecznej Jazdy Arval” rozstrzygnięty. Zwyciężczyni pokonała 1500 konkurentów.

Arval Service Lease Polska, lider długoterminowego wynajmu pojazdów i zrównoważonej mobilności, wyłonił zwycięzców konkursu "Ambasador Bezpiecznej Jazdy Arval". Wymagania, które musieli spełnić laureaci, to utrzymanie bezszkodowej jazdy przez co najmniej pół roku, perfekcyjna znajomość przepisów ruchu drogowego oraz udział w aktywnościach wspierających bezpieczne zachowania na drodze, dostępnych na platformie ambasador-arval.pl. Pierwsze miejsce, po raz pierwszy w historii konkursu, zajęła kobieta.

pon. 25/09/23
tesla 3 vs tesla Y

Tesla Model 3 vs Tesla Model Y – porównanie popularnych modeli

Tesla Model 3 i Tesla Model Y to najpopularniejsze auta elektryczne w Europie. Chociaż mają podobne podzespoły, to różnią się pod względem wyglądu, praktyczności oraz zasięgu. Który samochód wybrać?

wt. 19/09/23
czy elektryk jest dla ciebie

Czy elektryk jest dla Ciebie? Przetestuj Teslę Model 3

Samochody elektryczne od dłuższego czasu zdobywają coraz więcej zwolenników. Takie pojazdy na tle swoich spalinowych odpowiedników wyróżniają się licznymi udogodnieniami i możliwością uzyskania sporych oszczędności. Za wyborem elektryka przemawia także zastosowanie podczas produkcji najnowszych technologii. Wszelkiego rodzaju dotacje na zakup elektryka czy zwolnienia z niektórych opłat skutecznie przyciągają nowych kierowców. Czy elektryk jest dla Ciebie? Sprawdźmy to!

czw. 14/09/23
auta elektryczne od 2035 przepisy

Koniec nowych aut z olejem napędowym i benzyną? Od 2035 roku już ich nie kupisz!

Zapewnienie neutralności klimatycznej i redukcja emitowanych do atmosfery szkodliwych związków to od kilku lat priorytet działań Parlamentu Europejskiego. W ostatnim czasie jednym z bardziej kontrowersyjnych tematów jest pomysł wprowadzenia zakazu sprzedaży nowych samochodów spalinowych na terenie Unii Europejskiej. Co tak właściwie kryje się za tym rozwiązaniem i czy rzeczywiście od 2035 roku nie kupimy pojazdu zasilanego olejem napędowym i benzyną? Wyjaśniamy.

wt. 05/09/23
elektryczne suvy

Elektryczne SUV-y – idealne rozwiązanie na przyszłość?

Jak wynika z raportu JATO Dynamics, w 2022 roku SUV-y stanowiły niemal 50% całej sprzedaży nowych samochodów na rynku europejskim. Ich rosnąca popularność nie jest jedynie trendem opartym na modzie. Samochody tego typu zapewniają użytkownikom wysoki komfort jazdy oraz poczucie bezpieczeństwa. Dotyczy to także SUV-ów elektrycznych i hybrydowych, czemu trudno się dziwić, biorąc pod uwagę zalety ekonomiczne aut wykorzystujących prąd elektryczny jako główny nośnik energii.

pon. 28/08/23
siec ladowania elektrykow w Polsce

Jak wygląda sieć ładowania dla aut elektrycznych w Polsce?

Elektryczna rewolucja w Polsce nabiera tempa, a prognozy zakładają dostępność do blisko 100 tysięcy punktów ładowania do 2030 roku. Mimo że ładowanie poza domem jest coraz łatwiejsze, nadal warto zastanowić się nad montażem domowej stacji ładowania. O tym, jakie są zalety takiego rozwiązania a także więcej na temat faktów dotyczących elektromobilności w Polsce dowiecie się z poniższego artykułu.

śr. 16/08/23