arval uzywane auta sukces

Arval dynamicznie rośnie w segmencie pojazdów używanych. Wzrost sprzedaży o 2/3, a wynajmu o połowę

Komunikacja korporacyjna 15 May 2024

Arval Service Lease Polska, lider rynku wynajmu długoterminowego pojazdów, odnotował w 2023 roku znaczące wzrosty sprzedaży i wynajmu samochodów pokontraktowych.

  • Arval sprzedał w ubiegłym roku 12 156 samochodów używanych (+66% r/r)
  • Rośnie zainteresowanie klientów wynajmem aut pokontraktowych (Arval Re-lease). Arval w 2023 roku wynajął 1022 auta używane (+47% r/r).
  • Średni wiek sprzedawanego pojazdu pokontraktowego to 4 lata – jest on wyższy niż w ubiegłych latach. Średni przebieg wynosi 108 000 km.
  • Najpopularniejsze marki wśród samochodów używanych, sprzedawanych przez Arval to: Škoda, Renault i Volkswagen.
  • W I kwartale 2024 roku Arval sprzedał ponad 4400 i wynajął 260 samochodów poleasingowych.

 

Arval umacnia swoją pozycję na rynku samochodów używanych. W 2023 roku sprzedał ponad 12 tys. takich aut, czyli o 2/3 więcej niż rok wcześniej.

 

– W obliczu coraz wyższych cen nowych pojazdów, widzimy bardzo duży wzrost zainteresowania pojazdami używanymi z naszej floty. Mamy tę przewagę na rynku wtórnym, że w Arval oferujemy samochody od pierwszego właściciela, bardzo zadbane, serwisowane zgodnie z zaleceniami producentów oraz z udokumentowaną pełną historią. Wszystkie pochodzą z polskich źródeł i dla klientów Arval AutoSelect są objęte rękojmią – mówi Mikołaj Bąk, Head of Remarketing w Arval Service Lease Polska. – Klienci doceniają bezpieczeństwo, jakie gwarantuje im zakup auta używanego w Arval. Widzimy, że zmalały obawy nabywców przed zakupem samochodów, które miały mniejsze lub większe uszkodzenia. Do każdego pojazdu dołączamy historię szkodową ze zdjęciami i dokumentację naprawy. To przekonuje klientów – dodaje.

 

Wynajem aut używanych nowym trendem

Arval rozwija też intensywnie ofertę ponownego wynajmu aut po kontrakcie – Arval Re-lease. W 2023 roku firma podpisała umowy najmu na ponad 1000 używanych pojazdów. To wzrost o niemal połowę względem 2022 roku.

 

– Re-leasing cieszy się rosnącym powodzeniem wśród klientów, którzy poszukują wysokiej jakości za atrakcyjną cenę. Ta usługa ma wszystkie zalety wynajmu długoterminowego, a wyróżnia ją niższa rata. Firmy korzystają z tego rozwiązania także po to, by podwyższyć klasę pojazdów we flotach, nie zwiększając wydatków – mówi Mikołaj Bąk. – Wydłużenie cyklu życia samochodów w wynajmie to również sposób na bardziej odpowiedzialne podejście do korzystania z aut, w duchu ESG. Pojazd po 3-4 latach użytkowania jest wciąż w pełni funkcjonalny i znakomicie sprawdzi się w użytkowaniu, także w usłudze wynajmu – dodaje.

 

 

Najpopularniejsze samochody używane

Jak wynika z danych Arval, średni wiek sprzedawanego w 2023 roku samochodu używanego wynosił 4 lata, a przebieg wynosił 108 000 km. Podobnie jak w ubiegłym roku, największym powodzeniem cieszyły się marki: Škoda, Renault i Volkswagen, natomiast w pierwszej piątce pojawiła się także nieobecna rok wcześniej KIA.

 

TOP 5 najchętniej wybieranych marek aut poleasingowych:

Škoda

Renault

Volkswagen

Ford

KIA

 

TOP 5 najchętniej kupowanych modeli aut poleasingowych:

Renault Clio

Škoda Fabia

Škoda Octavia

Renault Megane

Citroën C3

 

Ciekawym ubiegłorocznym trendem było duże zainteresowanie usportowionymi wersjami aut, czyli takimi modelami jak: Hyundai i30 N, Skoda Octavia RS, Seat Leon Cupra czy Volkswagen
T-Roc R.

 

Rozwój kanałów sprzedaży

Arval w ostatnich latach mocno inwestuje w rozwój kanałów dystrybucji pojazdów używanych. W 2022 roku firma uruchomiła nową platformę internetową autoselect.arval.pl, która umożliwia łatwy zakup lub wynajem używanych aut z floty Arval, a 2023 roku otworzyła nowe biuro sprzedaży i przebudowany plac w podwarszawskich Radziejowicach. W tym roku firma wprowadziła ofertę re-leasingu pojazdów pokontraktowych w nowym miejscu – salonie Arval Store na warszawskim Mokotowie. Dzięki temu klienci mogą obejrzeć używane auta dostępne w wynajmie, w wygodnym, dobrze skomunikowanym punkcie miasta.

 

 

 

 

Kontakt dla mediów:

 

Agnieszka Goworek – agnieszka.goworek@arval.pl +48 22 45 45 500

O Arval:

Arval specjalizuje się w wynajmie pojazdów z pełną obsługą oraz w nowych rozwiązaniach w zakresie mobilności. Łączna flota leasingowana przez Arval składa się z niemal 1,7 mln pojazdów na całym świecie (koniec grudnia 2023 r.). Każdego dnia ponad 8400 pracowników Arval w 29 krajach oferuje klientom – od dużych międzynarodowych korporacji po mniejsze firmy i indywidualnych klientów detalicznych – elastyczne rozwiązania, które sprawią, że podróże staną się bezproblemowe i będą odbywały się w zrównoważony sposób. Arval jest założycielem i członkiem sojuszu Element-Arval Global Alliance, który jest światowym liderem w zarządzaniu flotą, z ponad 4,4 mln pojazdów w 56 krajach. Firma Arval powstała w 1989 roku i jest w pełni własnością Grupy BNP Paribas. W ramach Grupy, Arval jest częścią pionu Commercial, Personal Banking & Services.

Arval został nagrodzony złotym medalem EcoVadis 2023, plasując swoją strategię zrównoważonego rozwoju w 5% najlepiej ocenianych firm.

www.arval.pl

 

O BNP Paribas:

BNP Paribas jest czołowym bankiem w Unii Europejskiej i kluczowym graczem w światowej bankowości. Jest obecny w 65 krajach i zatrudnia około 185 000 pracowników, w tym ponad 145 000 w Europie. Grupa zajmuje kluczowe pozycje w trzech głównych obszarach działalności: Commercial, Personal Banking & Services obejmujące bankowość komercyjną i detaliczną Grupy oraz kilka specjalistycznych przedsięwzięć, w tym BNP Paribas Personal Finance i Arval; Investment & Protection Services z rozwiązaniami oszczędnościowymi, inwestycyjnymi i ochronnymi; oraz Corporate & Institutional Banking, skoncentrowany na klientach korporacyjnych i instytucjonalnych.

W oparciu o silnie zdywersyfikowany i zintegrowany model, Grupa pomaga swoim klientom (osobom fizycznym, stowarzyszeniom społecznym, przedsiębiorcom, małym i średnim przedsiębiorstwom, korporacjom oraz klientom instytucjonalnym) w realizacji ich projektów dzięki szerokiemu wachlarzowi rozwiązań: od finansowania, przez inwestycje i oszczędności po ochronę ubezpieczeniową. W Europie Grupa działa na czterech rynkach krajowych (w Belgii, Francji, we Włoszech i w Luksemburgu). BNP Paribas rozwija swój zintegrowany model bankowości komercyjnej i detalicznej w kilku krajach śródziemnomorskich, Turcji i Europie Wschodniej. Jako kluczowy gracz w międzynarodowej bankowości, Grupa posiada wiodące platformy i linie biznesowe w Europie, jest mocno obecna w obu Amerykach oraz prowadzi solidną i szybko rozwijającą się działalność w regionie Azji i Pacyfiku.

BNP Paribas wdrożył we wszystkich swoich działaniach podejście oparte na społecznej odpowiedzialności biznesu, dzięki czemu może przyczynić się do budowania zrównoważonej przyszłości, zapewniając jednocześnie wydajność i stabilność Grupy.

www.bnpparibas.com

Czytaj dalej Show less