Przejscie

ARVAL RADZI JAK JEŹDZIĆ BEZPIECZNIEJ, TAKŻE ELEKTRYKIEM

Innowacje 19 Jan 2021

Firma Arval Service Lease Polska, lider na rynku wynajmu długoterminowego pojazdów z pełną obsługą, publikuje kolejne materiały z cyklu porad dotyczących bezpiecznej jazdy i poprawnych nawyków za kierownicą. Filmy edukacyjne, przygotowane we współpracy z ekspertami Akademii Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara w ramach programu Arval Driving Academy mają ułatwić bezpieczne i efektywne podróżowanie, także samochodami elektrycznymi. Nowy cykl jest elementem strategii Arval Beyond, która zakłada obniżenie liczby wypadków we flocie wynajmowanej przez Arval o 10% do 2025 r.

Jak skutecznie wykorzystać pojemność baterii elektrycznego samochodu i jak odzyskiwać energię? Jak uniknąć poślizgu lub radzić sobie w sytuacji zagrożenia podsterownością lub nadsterownością? W jaki sposób do jazdy powinien przygotować się kierowca i jak powinni być zabezpieczeni pasażerowie? Tego dowiedzieć się można z serii krótkich filmów Arval Driving Academy. Eksperci szkoły jazdy w obrazowy sposób informują, jak unikać niebezpiecznych sytuacji na drodze.

- W ubiegłym roku dostarczyliśmy naszym klientom wiele samochodów hybrydowych, rośnie także nasza flota samochodów elektrycznych. Jazda elektrykiem daje sporo frajdy, jednak by w pełni wykorzystać potencjał tego napędu trzeba zmienić nieco swoje przyzwyczajenia. Między innymi o tym mówimy w naszych nowych filmach poświęconych bezpiecznej i efektywnej jeździe. Warto wiedzieć, że kierowcy, którzy jeżdżą w sposób defensywny, zdecydowanie polubią się z elektrykami i w pełni wykorzystają zasięg baterii takiego pojazdu – informuje Bartłomiej Kwapisz, Head of Marketing & Innovations w Arval Service Lease Polska.

Tematy poruszane w kolejnej odsłonie cyklu filmów Arval Driving Academy

  1. Elektrykiem na długie dystanse
  2. Jazda defensywna – bezpiecznie i efektywnie
  3. Jak uniknąć poślizgu
  4. Poślizg podsterowny – jak sobie z nim poradzić
  5. Nadsterowność – jak uniknąć zagrożenia
  6. Przygotowanie kierowcy do jazdy
  7. Jak bezpiecznie podróżować z dziećmi i zwierzętami

W poprzednich odcinkach kierowcy mogli dowiedzieć się, dlaczego nie warto zwlekać z wymianą opon na zimowe gdy temperatura spada, jak jeździć po pierwszych opadach śniegu, a także jak uniknąć aquaplaningu i jak bezpiecznie spakować bagaże przed podróżą. Wszystkie filmy obejrzeć można na fanpage firmy pod adresem: https://www.facebook.com/ArvalPolska/ oraz na kanale YouTube Arval Polska pod adresem: https://www.youtube.com/c/ArvalPolska.

Firma Arval od 10 lat prowadzi w Polsce szkolenia dla kierowców flot samochodowych. Programy realizowane są zarówno w zamkniętych, specjalistycznych ośrodkach doskonalenia technik jazdy takich jak Driveland pod Mszczonowem oraz na drogach publicznych. Odpowiadając na potrzeby klientów, ostatnio firma wprowadziła do oferty również kursy w formie online.

– Współpracujemy z najbardziej doświadczonymi instruktorami w Polsce. Celem naszych szkoleń jest przekonanie użytkowników firmowych samochodów, że można jeździć wolniej, bezpieczniej i taniej. Kierowcy służbowych samochodów stanowią znaczący odsetek użytkowników ruchu i dlatego zależy nam aby jeździli świadomie i odpowiedzialnie – wyjaśnia Bartłomiej Kwapisz z Arval.

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Goworek – agnieszka.goworek@arval.com - +48 22 45 45 500

O Arval:

Arval specjalizuje się w wynajmie pojazdów z pełną obsługą oraz w nowych rozwiązaniach w zakresie mobilności. Łączna flota leasingowana przez Arval składa się z 1,4 mln pojazdów na całym świecie (czerwiec 2020 r.). Każdego dnia ponad 7 200 pracowników Arval w 30 krajach oferuje klientom – od dużych międzynarodowych korporacji po mniejsze firmy i indywidualnych klientów detalicznych – elastyczne rozwiązania, które sprawią, że podróże staną się bezproblemowe i będą odbywały się w zrównoważony sposób. Arval jest założycielem i członkiem sojuszu Element-Arval Global Alliance. Jest to najdłużej działający sojusz strategiczny w branży i światowy lider w zarządzaniu flotą, z ponad 3 mln pojazdów w 50 krajach. Firma Arval powstała w 1989 roku i jest w pełni własnością BNP Paribas. W ramach organizacji, Arval jest częścią pionu Retail & Banking Services.

www.arval.com

O BNP Paribas:

BNP Paribas jest czołowym bankiem europejskim o zasięgu międzynarodowym. Jest obecny w 71 krajach i zatrudnia około 199 000 pracowników, w tym ponad 151 000 w Europie. Grupa zajmuje kluczowe pozycje w trzech głównych rodzajach działalności: rynki krajowe i międzynarodowe usługi finansowe (ang. Domestic Markets and International Financial Services), gdzie sieci banków detalicznych i usług finansowych obsługuje pion bankowości i usług detalicznych (ang. Retail Banking & Services) oraz bankowość dla przedsiębiorstw i instytucji (ang. Corporate & Institutional Banking), która obsługuje dwie franczyzy: klientów korporacyjnych i inwestorów instytucjonalnych.

Grupa pomaga swoim klientom (osobom fizycznym, stowarzyszeniom społecznym, przedsiębiorcom, małym i średnim przedsiębiorstwom, korporacjom oraz klientom instytucjonalnym) w realizacji ich projektów dzięki szerokiemu wachlarzowi rozwiązań: od finansowania, przez inwestycje i oszczędności po ochronę ubezpieczeniową. W Europie Grupa działa na czterech rynkach krajowych (w Belgii, Francji, we Włoszech i w Luksemburgu), a BNP Paribas Personal Finance jest europejskim liderem w kredytach konsumpcyjnych. BNP Paribas rozwija swój zintegrowany model bankowości detalicznej w krajach śródziemnomorskich, w Turcji i w Europie Wschodniej, posiada także szeroką sieć w zachodniej części Stanów Zjednoczonych. W bankowości dla przedsiębiorstw i instytucji oraz działalności w zakresie międzynarodowych usług finansowych BNP Paribas również zajmuje czołowe miejsce w Europie, ma silną pozycję w Ameryce Północnej i Południowej, i szybko rośnie w krajach Azji i Pacyfiku.

www.bnpparibas.com

Czytaj dalej Show less