arval pro event

ARVAL URUCHAMIA PROGRAM ARVAL PRO, GLOBALNĄ OFERTĘ DLA PROFESJONALISTÓW, KTÓRA ZAPEWNIA WYDAJNĄ I ZRÓWNOWAŻONĄ MOBILNOŚĆ - Cloned

Innowacje 13 Apr 2022

Mobilność jest kluczowa dla profesjonalistów wykorzystujących samochody użytkowe, dlatego Arval, globalny lider wynajmu pojazdów z pełną obsługą i rozwiązań w zakresie zrównoważonej mobilności, rozwija ofertę wynajmu lekkich pojazdów użytkowych (LCV). Nowy pakiet rozwiązań, w tym wynajem elektrycznych samochodów dostawczych, dostępny jest dla klientów pod nazwą Arval Pro.

Arval Pro to odpowiedź na rzeczywiste potrzeby użytkowników profesjonalnych związane z mobilnością. Arval Pro zapewnia stały dostęp do pojazdów użytkowych, niezależnie od sytuacji oraz oferuje elektryfikację floty, co pozwala na prowadzenie działalności także w strefach czystego transportu. W Arval mamy ambicję, aby odpowiedzieć na potrzeby każdego rodzaju biznesu, oferując dostosowaną do indywidualnych potrzeb ofertę samochodów dostawczych Arval Pro. To rozwiązanie zapewniające ciągłość mobilności i zawsze dające ekologiczną alternatywę w kategorii pojazdów dostawczych, niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności – komentuje  Robert Antczak, Dyrektor Generalny Arval Service Lease Polska.

Arval Pro jest usługą wprowadzaną w pierwszej kolejności w Polsce, we Włoszech i Wielkiej Brytanii, a następnie będzie stopniowo wdrażany we wszystkich krajach, w których działa Arval. Według stanu na koniec 2021 r., spółka z Grupy BNP Paribas zarządzała flotą około 300 000 samochodów dostawczych na całym świecie, a Arval w Polsce, jako branżowy lider, ma ich już ponad 4100.

Polski oddział Arval, w ramach przygotowań do wprowadzenia usługi Arval Pro przygotował flotę elektrycznych pojazdów użytkowych i rozpoczął współpracę z nowymi dużymi rynkowymi graczami – np.: firmą Maxus, by zapewnić klientom dostępność zeroemisyjnych aut dostawczych „od ręki”.

Jeszcze kilka lat temu, elektryczne pojazdy dostawcze wydawały się ciekawostką, której trudno będzie przebić się na rynku. Dziś w Arval tworzymy usługę, która jest skupiona na takich samochodach. Wszystko dzięki ogromnemu postępowi w rozwoju oferty aut użytkowych oraz dużym zmianom świadomości klientów. Jakiś czas temu cieszyliśmy się w Arval z pierwszych wynajętych aut eLCV, a w ubiegłym roku świętowaliśmy największą transakcję wynajmu zeroemisyjnych samochodów dostawczych, która objęła ponad 300 pojazdów! – mówi Radosław Kitala, Consulting & Arval Mobility Observatory Manager w Arval Service Lease Polska.

Debiut usługi Arval Pro został w Polsce uzupełniony o możliwość sprawdzenia przez klientów w praktyce takich pojazdów, jak elektryczne Renault Master E-Tech Electric Furgon czy zupełna nowość na polskim rynku – elektryczny furgon Maxus Deliver 9. W tzw. dostawach „ostatniej mili” kluczowa jest efektywność, dlatego Arval zaproponował również możliwość przetestowania elektrycznych rowerów cargo.

W ramach Arval Pro klienci otrzymują:

  • pojazd dopasowany do prowadzonej przez nich działalności: zależnie od potrzeby są to pojazdy dostosowane do transportu żywności, na potrzeby przemysłu farmaceutycznego, pojazdy techniczne, pojazdy wykorzystywane przez osoby samozatrudnione. Pojazdy mogą być dodatkowo wyposażone np. w podnośniki, wywrotki, chłodnie, itd. – zależnie od potrzeb klienta;
  • elektryfikacja floty: ambicją Arval jest przedstawienie klientom oferty odpowiednich pojazdów zelektryfikowanych, niezależnie od rodzaju prowadzonej przez nich działalności. Transformacja floty na pojazdy eLCV jest wspierana doświadczeniem zespołu Arval, który doradza np. w zakresie przygotowania infrastruktury ładowania czy sposobu użytkowania pojazdów elektrycznych. Szczegóły takich rozwiązań zostały opisane w wydanej niedawno Białej Księdze Arval;
  • kompleksowy pakiet usług: standardem Arval jest dostarczenie, poza samym pojazdem, kompleksowej usługi mobilności – w ramach płatności za wynajem, klienci otrzymują pakiet przeglądów, ubezpieczenie, serwis opon czy samochody zastępcze;
  • dostępność pojazdów: dążymy do tego, by w ofercie wynajmu średnioterminowego Arval (od 1 do 24 miesięcy), która sprawdza się doskonale w okresach wzmożonego zapotrzebowania na pojazdy użytkowe, pojazdy były dostępne od ręki;
  • bezpieczeństwo kierowców: pakiet szkoleń dla kierowców korzystających z pojazdów użytkowych, bazujący na doświadczeniach Arval Driving Academy;
  • dodatkowe usługi zwiększające mobilność: w ramach umowy z Arval, klient może korzystać z rozwiązań typu Arval Car Sharing.

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Goworek agnieszka.goworek@arval.pl +48 22 45 45 500

O Arval:

Arval specjalizuje się w wynajmie pojazdów z pełną obsługą oraz w nowych rozwiązaniach w zakresie mobilności. Łączna flota leasingowana przez Arval składa się z ponad 1,5 mln pojazdów na całym świecie (grudzień 2021 r.). Każdego dnia ponad 7500 pracowników Arval w 30 krajach oferuje klientom – od dużych międzynarodowych korporacji po mniejsze firmy i indywidualnych klientów detalicznych – elastyczne rozwiązania, które sprawią, że podróże staną się bezproblemowe i będą odbywały się w zrównoważony sposób. Arval jest założycielem i członkiem sojuszu Element-Arval Global Alliance. Jest to najdłużej działający sojusz strategiczny w branży i światowy lider w zarządzaniu flotą, z ponad 3 mln pojazdów w 53 krajach. Firma Arval powstała w 1989 roku i jest w pełni własnością Grupy BNP Paribas. W ramach Grupy, Arval jest częścią pionu Retail Banking & Services.

www.arval.pl

O BNP Paribas:

BNP Paribas jest czołowym bankiem europejskim o zasięgu międzynarodowym. Jest obecny w 65 krajach i zatrudnia około 190 000 pracowników, w tym ponad 145 000 w Europie. Grupa zajmuje kluczowe pozycje w trzech głównych rodzajach działalności: rynki krajowe i międzynarodowe usługi finansowe (ang. Domestic Markets and International Financial Services), gdzie sieci banków detalicznych i usług finansowych obsługuje pion bankowości i usług detalicznych (ang. Retail Banking & Services) oraz bankowość dla przedsiębiorstw i instytucji (ang. Corporate & Institutional Banking), która obsługuje dwie franczyzy: klientów korporacyjnych i inwestorów instytucjonalnych.

Grupa pomaga swoim klientom (osobom fizycznym, stowarzyszeniom społecznym, przedsiębiorcom, małym i średnim przedsiębiorstwom, korporacjom oraz klientom instytucjonalnym) w realizacji ich projektów dzięki szerokiemu wachlarzowi rozwiązań: od finansowania, przez inwestycje i oszczędności po ochronę ubezpieczeniową. W Europie Grupa działa na czterech rynkach krajowych (w Belgii, Francji, we Włoszech i w Luksemburgu), a BNP Paribas Personal Finance jest europejskim liderem w kredytach konsumpcyjnych. BNP Paribas rozwija swój zintegrowany model bankowości detalicznej w krajach śródziemnomorskich, w Turcji i w Europie Wschodniej, posiada także szeroką sieć w zachodniej części Stanów Zjednoczonych. W bankowości dla przedsiębiorstw i instytucji oraz działalności w zakresie międzynarodowych usług finansowych BNP Paribas również zajmuje czołowe miejsce w Europie, ma silną pozycję w Ameryce Północnej i Południowej, i szybko rośnie w krajach Azji i Pacyfiku.

BNP Paribas wdraża kieruje się społeczną odpowiedzialnością biznesu we wszystkich swoich działaniach, co pozwala mu wspierać tworzenie zrównoważonej przyszłości, przy jednoczesnym zapewnieniu dobrych wyników i stabilności Grupy.

www.bnpparibas.com

Czytaj dalej Show less