1000 elektryków arval

Arval wynajął swoim klientom już ponad 1000 elektrycznych aut, w tym 500 dostawczych

Komunikacja korporacyjna 30 Aug 2022

Arval Service Lease Polska z Grupy BNP Paribas, lider rynku wynajmu długoterminowego, w czerwcu przekroczył liczbę 1000 w pełni elektrycznych aut w wynajmie, a obecnie finansowana flota zeroemisyjnych samochodów dostawczych (eLCV) przekroczyła 500 sztuk. Znaczna część tych pojazdów została sfinansowana z wykorzystaniem dotacji z programu „Mój Elektryk”.

– Widzimy rosnące zainteresowanie klientów w pełni elektrycznymi modelami samochodów. Z miesiąca na miesiąc przybywa zamówień na auta z takim napędem. Jako ciekawostkę mogę podać, że od czerwca, gdy poinformowaliśmy o 1000 aut elektrycznych w wynajmowanej flocie, oddaliśmy do użytkowania 100 kolejnych elektryków a udział pojazdów BEV w zamówieniach podpisanych przez klientów Arval w lipcu wyniósł blisko 20%. Przy obecnych cenach paliwa korzystanie z elektrycznego napędu bardzo szybko przynosi wymierne korzyści. Dodatkowo większe przedsiębiorstwa zwracają uwagę na kwestie ekologiczne i związane z tym korzyści wizerunkowe. Włączając dostawcze pojazdy elektryczne do swojej floty mogą znacząco ograniczyć emisje CO2. Bez wątpienia program „Mój Elektryk”, pozwalający na uzyskanie dotacji do wynajmu długoterminowego, przyspieszył elektryfikację polskich firm – mówi Robert Antczak, Dyrektor Generalny Arval Service Lease Polska.

Pośród klientów Arval korzystających z elektrycznych samochodów są zarówno duże korporacje, włączające do swojej floty jednorazowo setki elektrycznych samochodów dostawczych, jak i podmioty publiczne, które zobowiązane są do wypełniania ustawowego limitu pojazdów z ekologicznym napędem we flotach. Jednak większość zamówień na elektryczne auta osobowe pochodzi od mikrofirm, w tym osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Ponad 400 klientów wynajmujących od Arval samochody elektryczne skorzystało z dotacji w ramach programu „Mój Elektryk”.

 

Najpopularniejsze elektryczne modele we flocie Arval

Wśród najchętniej wybieranych samochodów osobowych we flocie Arval są Tesla Model 3 oraz Mercedes EQC. Liczba pojazdów obu producentów na koniec sierpnia była jednakowa. Trzecim najczęściej zamawianym modelem był Hyundai Kona.

W segmencie samochodów użytkowych największe floty elektrycznych pojazdów zbudowali dotychczas klienci wybierający Nissany eNV200. Podium uzupełniają Fiaty e-Ducato oraz dostawcze MAN e-TGE.

- Koncerny motoryzacyjne w ostatnich miesiącach były gotowe dostarczać elektryczne modele szybciej niż pojazdy z tradycyjnym napędem. Co więcej, w ofercie Arval dostępne są również nowe marki zasilane energią elektryczną, np. osobowy Seres czy dostawczy Maxus. Ich przewagą jest nie tylko atrakcyjna cena, ale także niemal natychmiastowa dostępność. Sądzimy, że te czynniki mogą przyspieszyć transformację energetyczną na polskich drogach – dodaje Radosław Kitala, Consulting & Arval Mobilty Observatory z Arval Service Lease Polska.

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Goworek – agnieszka.goworek@arval.pl +48 22 45 45 500

O Arval:

Arval specjalizuje się w wynajmie pojazdów z pełną obsługą oraz w nowych rozwiązaniach w zakresie mobilności. Łączna flota leasingowana przez Arval składa się z ponad 1,5 mln pojazdów na całym świecie (grudzień 2021 r.). Każdego dnia ponad 7500 pracowników Arval w 30 krajach oferuje klientom – od dużych międzynarodowych korporacji po mniejsze firmy i indywidualnych klientów detalicznych – elastyczne rozwiązania, które sprawią, że podróże staną się bezproblemowe i będą odbywały się w zrównoważony sposób. Arval jest założycielem i członkiem sojuszu Element-Arval Global Alliance. Jest to najdłużej działający sojusz strategiczny w branży i światowy lider w zarządzaniu flotą, z ponad 3 mln pojazdów w 53 krajach. Firma Arval powstała w 1989 roku i jest w pełni własnością Grupy BNP Paribas. W ramach Grupy, Arval jest częścią pionu Retail Banking & Services.

www.arval.pl

O BNP Paribas:

BNP Paribas jest czołowym bankiem europejskim o zasięgu międzynarodowym. Jest obecny w 65 krajach i zatrudnia około 190 000 pracowników, w tym ponad 145 000 w Europie. Grupa zajmuje kluczowe pozycje w trzech głównych rodzajach działalności: rynki krajowe i międzynarodowe usługi finansowe (ang. Domestic Markets and International Financial Services), gdzie sieci banków detalicznych i usług finansowych obsługuje pion bankowości i usług detalicznych (ang. Retail Banking & Services) oraz bankowość dla przedsiębiorstw i instytucji (ang. Corporate & Institutional Banking), która obsługuje dwie franczyzy: klientów korporacyjnych i inwestorów instytucjonalnych.

Grupa pomaga swoim klientom (osobom fizycznym, stowarzyszeniom społecznym, przedsiębiorcom, małym i średnim przedsiębiorstwom, korporacjom oraz klientom instytucjonalnym) w realizacji ich projektów dzięki szerokiemu wachlarzowi rozwiązań: od finansowania, przez inwestycje i oszczędności po ochronę ubezpieczeniową. W Europie Grupa działa na czterech rynkach krajowych (w Belgii, Francji, we Włoszech i w Luksemburgu), a BNP Paribas Personal Finance jest europejskim liderem w kredytach konsumpcyjnych. BNP Paribas rozwija swój zintegrowany model bankowości detalicznej w krajach śródziemnomorskich, w Turcji i w Europie Wschodniej, posiada także szeroką sieć w zachodniej części Stanów Zjednoczonych. W bankowości dla przedsiębiorstw i instytucji oraz działalności w zakresie międzynarodowych usług finansowych BNP Paribas również zajmuje czołowe miejsce w Europie, ma silną pozycję w Ameryce Północnej i Południowej, i szybko rośnie w krajach Azji i Pacyfiku.

BNP Paribas wdraża kieruje się społeczną odpowiedzialnością biznesu we wszystkich swoich działaniach, co pozwala mu wspierać tworzenie zrównoważonej przyszłości, przy jednoczesnym zapewnieniu dobrych wyników i stabilności Grupy.

www.bnpparibas.com

Czytaj dalej Show less