czy elektryk jest dla ciebie

Czy elektryk jest dla Ciebie? Przetestuj Teslę Model 3

Samochody elektryczne 14 Sep 2023

Samochody elektryczne od dłuższego czasu zdobywają coraz więcej zwolenników. Takie pojazdy na tle swoich spalinowych odpowiedników wyróżniają się licznymi udogodnieniami i możliwością uzyskania sporych oszczędności. Za wyborem elektryka przemawia także zastosowanie podczas produkcji najnowszych technologii. Wszelkiego rodzaju dotacje na zakup elektryka czy zwolnienia z niektórych opłat skutecznie przyciągają nowych kierowców. Czy elektryk jest dla Ciebie? Sprawdźmy to!

Tesla Model 3 – samochód, który zdefiniował rynek elektryków

Pojazdów produkowanych przez amerykańską firmę Tesla nie trzeba nikomu przedstawiać. Samochody tego producenta od dawna spotykane są na drogach całej Europy, a co za tym idzie, również w Polsce. Tesla Model 3 to kompaktowy sedan, który przyciąga klientów przestronnym wnętrzem, dużym szklanym dachem i niewygórowaną ceną, oferując jednocześnie bardzo dobre przyśpieszenie od 0 do 100 km/h i przyzwoity zasięg na jednym ładowaniu. Klient może wybierać spośród trzech wersji tego pojazdu – bazowego modelu 3, wariantu Long Range i Performance.

Tesla Model 3 już w założeniu miała być pojazdem łączącym w sobie elegancki design i konkurencyjny zasięg. Zaprezentowana w 2016 roku Tesla 3 dostępna jest w trzech wariantach. Pierwszy z nich wyposażony jest w jeden silnik elektryczny i napęd na tył. Z kolei wersja Long Range z zewnątrz, jak i wewnątrz nie różni się od poprzednika. Zmiany nastąpiły jedynie w układzie napędowym, który składa się tutaj z dwóch silników elektrycznych o większej mocy i napędzie na cztery koła. Dodatkowo dzięki zastosowaniu większych akumulatorów, zasięg pojazdu zdecydowanie się zwiększył.

Ostatnim z dostępnych wariantów jest wersja Performance. Jest to najmocniejsza i najszybsza odmiana tego modelu. Samochód możemy rozpoznać dzięki zastosowaniu większych felg ze stopów metali lekkich (20 cali), wydajniejszych hamulców i dodatkach w postaci np. spojlera wykonanego z karbonu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając samochód elektryczny?

Wybór auta elektrycznego w dzisiejszych czasach może być bardzo opłacalny z wielu względów. Oszczędności, które płyną z użytkowania takiego pojazdu, są dla wielu ludzi decydującą kwestią przy dokonywaniu zakupu. Przykładem może być wspomniana Tesla Model 3 w wersji Long Range. Samochód może przejechać (wg WLTP) nawet 600 km na jednym ładowaniu!

Jednakże jest wielu kierowców, którzy obawiają się elektryków. Miejsce zamieszkania i typ budynku czy ograniczona dostępność do stacji ładowania skutecznie odstrasza duże grono ludzi. Czy faktycznie jest się czego obawiać? Pomożemy rozwiać wszystkie wątpliwości! Na naszej stronie dostępna jest dedykowana ankieta, ułatwiająca podjęcie decyzji. Możesz w niej określić, czy masz dostęp do stacji ładowania oraz z jaką częstotliwością użytkujesz samochód. Ankieta dostępna jest pod tym linkiem: https://formularze-arval.pl/profiler. Po jej wypełnieniu zaproponujemy Ci konkretne modele aut elektrycznych na wynajem, idealnie pasujące do Twoich preferencji i możliwości.

Program Try & Love It – nasza oferta testowania samochodów elektrycznych

Samochód elektryczny to niewątpliwie przyszłość motoryzacji. Przegłosowane niedawno w Parlamencie Europejskim przepisy mówiące o neutralności klimatycznej Europy do 2050 roku powodują, że sprzedaż aut spalinowych ma być systematycznie ograniczana. Wraz z nadejściem 2035 roku z salonów mają zniknąć pojazdy napędzane paliwami konwencjonalnymi. Może warto przetestować auto elektryczne już teraz i przekonać się, jak będzie wyglądać motoryzacja za kilkanaście lat? Wbrew powszechnie panującej opinii, rozpoczęcie przygody z elektrykiem wcale nie musi być takie drogie i osiągalne tylko dla nielicznych. W Arval oferujemy naszym klientom specjalny program – Try & Love It. Pozwala on na testowe wypróbowanie samochodu elektrycznego przez okres od 1 do 3 miesięcy.

Dzięki temu możesz zyskać pogląd na to, co faktycznie proponują tego rodzaju auta i przekonać się, czy rzeczywiście chcesz zostać kierowcą elektryka. Przygotowany program jest skonstruowany w taki sposób, aby każdy był w stanie z niego skorzystać. Dostępne są w nim pojazdy z wielu klas B, C, D i E. Dzięki tak szerokiej liście, otrzymujesz dostęp do znakomitych modeli samochodów, m.in. wspominanej już wcześniej Tesli Model 3, samochodu KIA EV6 lub nowości na polskim rynku – Seres 3. Nasz program Try & Love It oferuje możliwość przedłużenia umowy na preferencyjnych warunkach. 

Zapewniamy bezpłatny odbiór takiego pojazdu na terenie kilku największych miast Polski. Są to: Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Katowice i Trójmiasto. Dodatkowo każdy samochód wydawany jest z kartą pozwalającą na ładowanie w sieci GreenWay. Aby uzyskać więcej informacji o zasadach tego programu i dostępnych pojazdach, kliknij tutaj: Try & Love It .

Arval – nasze oferty i nadchodzące niespodzianki dla potencjalnych klientów

Od początku naszej działalności staramy się zapewnić klientom najwyższy poziom usług i udogodnień. Na uwagę zasługują tutaj takie programy, jak wyżej wspomniany Try & Love It bądź też Arval Bike Lease, pozwalający na wynajem rowerów tradycyjnych i elektrycznych. Nie zwalniając tempa stale pracujemy nad nowymi produktami i udogodnieniami, pozwalającymi na przetestowanie najpopularniejszych samochodów elektrycznych, dostępnych obecnie na rynku.

Czytaj dalej Show less