tucson blog

Hyundai Tucson – dlaczego Polacy tak często wybierają to auto? Przegląd najważniejszych funkcji

Ciekawostki 13 May 2024

Choć segment SUV-ów i crossoverów wciąż poszerza się o nowe modele, kolejne edycje znanych i lubianych klasyków cieszą się niesłabnącym powodzeniem. W regułę idealnie wpisuje się Hyundai Tucson, który co prawda pojawił się po raz pierwszy w 2004 roku, ale jest produkowany do dziś i doczekał się już czwartej generacji. Co przesądza o jego wyjątkowej popularności?

Kompaktowy SUV do wielu zastosowań

Jednym z największych atutów Tucsona jest bez wątpienia to, że samochód ten sprawdzi się w niemal każdym wyzwaniu, jakie postawi przed nim kierowca. Przestronne wnętrze sprawia, że będzie to dobry wybór na auto rodzinne, które zapewni użytkownikom nie tylko optymalny komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Kompromis między zewnętrznymi gabarytami a rozmiarami wnętrza przyczynia się też do tego, że auto idealnie odnajduje się w miejskich warunkach, zapewniając niezbędną do tego zwinność i nie utrudniając parkowania.

Niemal 600-litrowy bagażnik sprzyja z kolei dalekim podróżom, na które użytkownik chce zabrać sporo walizek. Po złożeniu oparcia tylnej kanapy do środka wejdą nawet nie tylko duże, ale też długie przedmioty, np. narty. Dalekie trasy uprzyjemnią również wygodne fotele z opcją podgrzewania lub wentylacji. Zakup tego pojazdu będzie zatem trafną decyzją także wtedy, gdy zależy Ci na czymś o przeznaczeniu sportowo-rekreacyjnym.

Warto też zwrócić uwagę na niezawodność oraz reprezentacyjny wygląd tego samochodu. Czynniki te są niezwykle ważne w kontekście biznesowym, zatem nie powinno dziwić, że Hyundai Tucson jest częstym wyborem do profesjonalnych flot menedżerskich.

Praktyczny Tucson w różnych wariantach jednostek napędowych

Hyundai Tucson okaże się doskonałym wyborem dla każdego kierowcy – zarówno tego stawiającego na tradycję, jak i takiego, który skłania się ku bardziej proekologicznym wariantom. Samochód jest dostępny w aż czterech wersjach do wyboru:

  • 1,6-litrowy silnik benzynowy T-GDi Smartstream o mocy 150 KM z manualną skrzynią biegów,
  • miękka hybryda 48 V,
  • hybryda plug-in,
  • klasyczny hybrydowy układ napędowy.

W wersji benzynowej model na pewno zachwyci każdego miłośnika motoryzacji. Z podobnie pozytywnymi doświadczeniami spotkają się również fani elektromobilności, gdyż Hyundai uchodzi za jednego z liderów w produkcji samochodów z zelektryfikowanymi układami napędowymi. W związku z tym trzeba przyznać, że Tucson czwartej generacji zapewnia dostęp do jednej z najszerszych ofert wariantów jednostek napędowych na rynku.

Bezkompromisowe bezpieczeństwo wspierane przez technologię

SUV-y z założenia uchodzą za jedne z najbezpieczniejszych samochodów na rynku. Przyczyniają się do tego m.in. masywna konstrukcja, przestronne wnętrze, a także wyższa pozycja kierowcy, który dzięki temu zyskuje lepszą widoczność. Hyundai Tucson idzie tu o krok dalej, gdyż na podwyższone bezpieczeństwo wpływają także nowoczesne technologie. Na szczególną uwagę zasługują tu m.in. takie opcje, jak:

  • HDA – asystent jazdy autostradowej, na który składa się inteligentny tempomat połączony z czujnością przy zmianie pasa ruchu,
  • HBA – asystent świateł drogowych, który automatycznie wykrywa samochody zbliżające się z naprzeciwka i włącza światła mijania, żeby nie oślepiać innych kierowców,
  • FCA – asystent omijania kolizji czołowych, który rejestruje próbę nagłego hamowania, a także ruchu pieszego lub rowerzysty przed maską auta.

Kompromis między ceną a jakością – oferta spod znaku Hyundaia

Na pierwszy rzut oka Tucson nie wyróżnia się niczym na tle oferty podobnych SUV-ów i crossoverów. W rzeczywistości wszystko sprowadza się do cechy typowej dla samochodów sygnowanych charakterystycznym logotypem przedstawiającym literę H. Jest nią to, że samochody Hyundaia niemal zawsze cechują się świetnym stosunkiem ceny do jakości.

Oszczędność można zresztą zauważyć nie tylko w kontekście samego zakupu, ale również późniejszej eksploatacji pojazdu. Dotyczy to szczególnie wersji benzynowej, w której skrzynia biegów jest zaprogramowana na minimalizację zużycia paliwa.

Bogate wyposażenie oparte na innowacjach

Kokpit tego kultowego Hyundaia odznacza się niemal tak futurystycznym designem jak jego nadwozie. Do dyspozycji kierowcy są zatem m.in. czytelne zegary, jak również intuicyjny panel do obsługi systemu multimedialnego. Za ciekawe urozmaicenie może uchodzić półka na telefon, która jest wyposażona w zintegrowaną ładowarkę indukcyjną.

Innowacją wartą uwagi jest także funkcja uruchamiająca się po zastosowaniu jednego z kierunkowskazów. Po jego włączeniu na ekranie można zobaczyć minipodgląd z kamery umieszczonej na lusterku z odpowiednio prawej lub lewej strony.

Ciekawa stylistyka dla miłośników progresywnego designu

Chociaż praktyczne aspekty okazują się tu niezwykle korzystne, Hyundai Tucson to samochód, którego nie należy postrzegać jedynie przez pryzmat pragmatycznych doświadczeń. Czwarta generacja tego modelu okazuje się bowiem prawdziwym majstersztykiem pod względem designu, w którym na pierwszy plan wybija się dynamiczna, progresywna linia nadwozia z wyraźnie widoczną inspiracją futurystyczną awangardą.

Nie da się ukryć, że całość okazuje się niezwykle przyjemna dla oka, jednak najwięcej spojrzeń ściąga na siebie linia przednich lamp. Reflektory zostały zaprojektowane w taki sposób, by pozostawały niemal niewidoczne na powierzchni charakterystycznego grilla – aż do momentu, gdy rozbłysną.

Hyundai Tucson – popularność poparta faktami

Powyższe zalety nie ograniczają się jedynie do słownych pochwał, gdyż znajdują potwierdzenie w rzeczywistości. Może za nie posłużyć chociażby raport opracowany przez SAMAR i podsumowujący sprzedaż samochodów w 2023 roku.

Hyundai Tucson nie tylko znalazł się w zestawieniu najpopularniejszych modeli w tym roku, lecz również zajął w nim wysokie, siódme miejsce. W 2023 roku samochód ten sprzedał się w 10 403 egzemplarzach. Co istotne, większość tego wyniku wypracowali klienci firmowi, którzy kupili aż 6 411 aut. W przypadku osób fizycznych były to natomiast 3 992 sztuki.

Tucson jest zresztą chętnie wybierany nie tylko do zakupu, ale również w wynajmie długoterminowym. Klienci korzystający z oferty Arval cenią go sobie także w wariancie Arval Flex, która zapewnia możliwość wynajmu z 1-miesięcznym okresem wypowiedzenia.

 

Źródła:

https://www.samar.pl/__/3/3.a/119682/3.sc/11/Wst%C4%99pne-podsumowanie-rynku-w-2023-roku.html?locale=pl_PL

Czytaj dalej Show less