abj komunikat prasowy

Konkurs „Ambasador Bezpiecznej Jazdy Arval” rozstrzygnięty. Zwyciężczyni pokonała 1500 konkurentów.

Komunikacja korporacyjna 25 Sep 2023

Arval Service Lease Polska, lider długoterminowego wynajmu pojazdów i zrównoważonej mobilności, wyłonił zwycięzców konkursu "Ambasador Bezpiecznej Jazdy Arval". Wymagania, które musieli spełnić laureaci, to utrzymanie bezszkodowej jazdy przez co najmniej pół roku, perfekcyjna znajomość przepisów ruchu drogowego oraz udział w aktywnościach wspierających bezpieczne zachowania na drodze, dostępnych na platformie ambasador-arval.pl. Pierwsze miejsce, po raz pierwszy w historii konkursu, zajęła kobieta.

  • W III edycji konkursu „Ambasador Bezpiecznej Jazdy Arval” wzięło udział blisko 1500 uczestników.
  • Uczestnicy rywalizowali, zachowując pełne bezpieczeństwo na drodze i  angażując się w zadania online, promujące tę kwestię.
  • Zwyciężczynią została Joanna Żelazko, przedstawicielka handlowa ds. detalu z firmy Distribev Sp. z o.o.
  • Dwa pozostałe miejsca na podium przypadły przedstawicielom firmy AkzoNobel.
  • Konkurs ma na celu poprawę bezpieczeństwa we flocie wynajmowanej przez Arval.

Tegoroczna, III edycja konkursu „Ambasador Bezpiecznej Jazdy Arval” była szczególna – blisko 1500 osób po raz pierwszy rywalizowało zarówno w praktyce, zachowując pełne bezpieczeństwo na drogach, jak i w przestrzeni internetowej. Uczestnikom została udostępniona specjalna platforma konkursowa z zadaniami poświęconymi zasadom bezpiecznej, ekonomicznej i ekologicznej jazdy. Brali oni udział w quizach, uczestniczyli w interaktywnych zajęciach edukacyjnych oraz grali w wirtualną planszówkę. Najważniejszym kryterium oceny była jednak część praktyczna, a konkretnie bezszkodowa jazda przez co najmniej pół roku, bez żadnych wykroczeń czy mandatów. Zwyciężczynią tegorocznej rywalizacji została Joanna Żelazko, przedstawicielka handlowa ds. detalu w firmie Distribev Sp. z o.o. Jej imponujący wynik wyniósł 8622 punkty.

Jestem osobą, która od zawsze lubi podejmować nowe wyzwania. Tak też przyjęłam konkurs firmy Arval, który oprócz możliwości podjęcia rywalizacji pozwolił mi poszerzyć wiedzę i umiejętności wykorzystywane w codziennej pracy. Bezpieczna jazda jest wpisana w wykonywany przeze mnie zawód, a tematyka pojawia się na co dzień w moim domu, gdyż syn i mąż są również zawodowymi kierowcami. Dzięki quizom, mogłam odświeżać i pogłębiać swoją wiedzę z zakresu bezpiecznej jazdy oraz zasad ruchu drogowego. Główna wygrana w konkursie wśród tak licznej grupy użytkowników samochodów daje mi dodatkową satysfakcję i motywację na przyszłość. Dziękuję firmie Arval za wspaniałą przygodę, a wszystkim uczestnikom konkursu życzę bezpiecznej i spokojnej drogi – mówi Joanna Żelazko, Ambasadorka Bezpiecznej Jazdy Arval.

Kolejne miejsca na podium zajęli Adam Jóźwiak i Artur Job z firmy AkzoNobel Poland, którzy również udowodnili swoją doskonałą znajomość zasad bezpiecznej jazdy. Wszyscy zwycięzcy otrzymali vouchery Sodexo Travel & SPA, które będą mogli wykorzystać na wybraną, prywatną podróż. Przez cały okres rywalizacji przyznawane były również nagrody miesiąca – elektryczna Kia e-Niro lub EV6 na weekend wraz kartą na doładowanie. Jedna z nich trafiła także do Joanny Żelazko.

W ramach wygranej nagrody miesiąca wybrałam model KIA e-Niro. To atrakcyjny wizualnie, praktyczny i wszechstronny crossover z przestronnym, komfortowym wnętrzem. Podczas użytkowania miałam okazję sprawdzić zarówno świetne osiągi, jak i naprawdę duży zasięg tego elektrycznego pojazdu. Jazda była czystą przyjemnością pełną niezapomnianych wrażeń mówi zwyciężczyni.

„Ambasador Bezpiecznej Jazdy Arval” to wydarzenie, które na dobre wpisało się już w kalendarz akcji organizowanych przez Arval. Celem konkursu jest promowanie odpowiedzialnej i bezpiecznej jazdy oraz motywowanie uczestników do poszerzania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Spadająca liczba incydentów drogowych z udziałem pojazdów z floty Arval pokazuje, że konkurs ma realny wpływ na bezpieczeństwo na drogach.

Jednym z celów, jakie wyznacza nasza strategia Arval Beyond, jest zmniejszenie liczby wypadków w wynajmowanej flocie o 10% do 2025 r. Dążymy do tego poprzez promowanie bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy, a konkurs "Ambasador Bezpiecznej Jazdy Arval" stanowi istotny element tej misji. Polski oddział Arval w 2023 roku wyraźnie obniżył szkodowość w wynajmowanej flocie. Jestem przekonany, że nasze działania edukacyjne i konkurs „Ambasador Bezpiecznej Jazdy Arval” mają na to wpływ. Dziękuję wszystkim zaangażowanym i odpowiedzialnym kierowcom – mówi Robert Antczak, Dyrektor Generalny Arval Service Lease Polska.

Partnerem konkursu i sponsorem nagród głównych, tak jak w latach ubiegłych, jest firma ubezpieczeniowa Greenval, zaś tegorocznym sponsorem nagród dodatkowych jest KIA.

Czytaj dalej Show less