re-leasing

Re-leasing – w Arval stawiamy na samochody używane

Samochody używane 29 Jul 2022

Czym jest re-leasing?

Re-leasing, czyli wynajem długoterminowy samochodów używanych, to usługa umożliwiająca korzystanie z wybranego samochodu przez określony czas w zamian za ustaloną z góry, comiesięczną opłatę. Pojazd jest udostępniany użytkownikowi na podstawie umowy, w której określa się czas jej trwania, wysokość opłaty za korzystanie z auta, szacowany przebieg w czasie trwania umowy oraz wszelkie dodatkowe warunki.

Co należy podkreślić, wynajem długoterminowy samochodów używanych przez wiele lat był postrzegany jako usługa wyłącznie dla firm. Od kilku lat zaczyna się to zmieniać, a re-leasing cieszy się coraz większym zainteresowaniem i popularnością wśród osób prywatnych. Nie bez przyczyny – wynajem długoterminowy samochodów używanych ma liczne zalety, za sprawą których staje się kuszącą alternatywą dla zakupu własnego pojazdu czy tradycyjnego leasingu.

Najważniejsze zalety wynajmu długoterminowego samochodu używanego

Co przemawia za skorzystaniem z wynajmu długoterminowego samochodów używanych? Wśród najważniejszych zalet tego rozwiązania wymienia się:

  • stały koszt wynajmu samochodu – ustalony na etapie wyboru auta i podpisywania umowy. Rata jest niezmienna przez cały okres wynajmu i zawiera szereg usług dodatkowych, takich jak koszty ubezpieczenia, usługi serwisowe, wymianę opon czy roczne przeglądy;
  • brak ryzyka spadku wartości pojazdu – właścicielem auta pozostaje firma oferująca re-leasing, stąd przedsiębiorca lub osoba prywatna nie musi martwić się spadkiem jego wartości po zakończeniu umowy;
  • brak wpłaty własnej – decydując się na re-leasing, nie trzeba uiszczać żadnych opłat wstępnych czy dokonywać wpłaty własnej, by móc korzystać z auta;
  • brak konieczności wykupu samochodu – po zakończeniu umowy, użytkownik nie jest zobligowany do zakupu auta. Może się na to zdecydować, jak i podpisać nowy kontrakt na wynajem innego pojazdu;
  • oszczędność czasu – wszelkie obowiązki administracyjne związane z samochodem leżą po stronie jego właściciela, czyli firmy oferującej wynajem długoterminowy;
  • szeroki wybór marek i modeli samochodów – oferta pojazdów udostępnianych w ramach wynajmu długoterminowego jest stale poszerzana i obejmuje nie tylko samochody osobowe, ale też dostawcze czy klasy Premium.

Auta poleasingowe w Arval AutoSelect

Arval jest wiodącym dostawcą usług wynajmu długoterminowego samochodów w Polsce i liderem w branży leasingu pojazdów. W Arval wiemy, jak trudny bywa wybór używanego samochodu – dlatego w naszej ofercie udostępniamy wyłącznie pewne i sprawdzone pojazdy z pełną historią serwisową i ubezpieczeniową. Za pośrednictwem platformy AutoSelect oferujemy wynajem używanych samochodów poleasingowych, gdzie prezentujemy przynajmniej 100 aut dostępnych od ręki miesięcznie.

Co wyróżnia re-leasing w Arval?

Dlaczego warto zdecydować się na samochody używane w Arval? W ramach wynajmu pojazdu używanego oferujemy świetnej jakości, staranie wyselekcjonowane auta na podstawie ich wieku, przebiegu, stanu technicznego oraz specyfikacji. Naszą ofertę cechuje też elastyczność – przy wynajmie aut poleasingowych proponujemy 3 opcje przebiegu rocznego na okres 24 miesięcy.

Ponadto prezentowane na naszej platformie samochody pokontraktowe znajdują się w naszych magazynach, dzięki czemu są dostępne niemal od ręki. Nie trzeba więc czekać kilka miesięcy, by cieszyć się jazdą wymarzonym autem – samochody przekazujemy do użytku w ciągu około dwóch tygodni. W Arval zapewniamy też szereg usług dodatkowych w ramach miesięcznej raty, w tym:

  • obsługę serwisową – usługi świadczone przez naszych partnerów serwisowych obejmują zarówno przeglądy techniczne, jak i konieczne naprawy,
  • assistance 24h – w zależności od sytuacji assistance może mieć formę pomocy w usprawnieniu pojazdu na miejscu czy holowania auta do warsztatu,
  • samochód zastępczy – jeśli auta wymaga naprawy, zapewniamy samochód zastępczy na czas jej trwania,
  • dostęp do aplikacji My Arval Mobile – w aplikacji można znaleźć informacje praktyczne o samochodzie, mapę punktów serwisowych, dostępne w ramach umowy usługi czy dokumentację pojazdu.

Sprawdzone samochody używane w Arval

Samochody poleasingowe w Arval to przede wszystkim pewność. Pojazdy oferowane przez nas w ramach wynajmu długoterminowego mają pełną i przejrzystą historię serwisową oraz ubezpieczeniową – udostępniamy wszelkie informacje dotyczące wykonanych przeglądów, listy wykorzystanych części zamiennych czy ewentualnych kolizji z udziałem auta. Wszystkie samochody pokontraktowe, zanim pojawią się w naszej ofercie, przechodzą również szczegółowy przegląd techniczny.

Ponadto wszystkie pojazdy mają udokumentowany przebieg – jesteśmy pierwszym właścicielem samochodu, a dane dotyczące jego użytkowania gromadzimy za pomocą naszych aplikacji My Arval Mobile i Arval Active Link. Dajemy także gwarancję legalności pochodzenia pojazdu – wszystkie oferowane auta zostały kupione w polskich salonach. Dodatkowo samochody używane w Arval mają opinię niezależnego rzeczoznawcy, dzięki czemu pojazdy są oferowane w cenach zgodnych z ich aktualną wartością rynkową.

Za sprawą licznych zalet, wynajem długoterminowy samochodu używanego w Arval to doskonała alternatywa dla zakupu pojazdu na własność lub tradycyjnego leasingu. Co jednak należy wyjątkowo podkreślić, re-leasing to także radość, komfort i bezpieczeństwo jazdy pewnym, sprawdzonym, niemal nowym autem.

Czytaj dalej Show less