Odkup samochodu

Odkup pojazdu poleasingowego

Wiemy, że wybór samochodu to trudna decyzja, ale gdy znajdzie się to właściwe auto, to chce się z niego korzystać jak najdłużej. Dlatego jeżeli korzystasz z jednego z naszych aut leasingowych, masz możliwość jego odkupu po zakończeniu umowy. W ten sposób możesz pozostać przy znanym (i lubianym) pojeździe. Dla Twojej wygody ograniczamy formalności do minimum, masz też gwarancję pochodzenia i jakości samochodu.

 

Jak odkupić samochód poleasingowy?

Aby dokonać odkupu samochodu pokontraktowego w Arval wypełnij formularz wyceny pojazdu nie później niż 2 tygodnie przed zakończeniem kontraktu. 

W ciągu 4 dni roboczych prześlemy Ci ofertę.

Pobierz instrukcję odkupu pojazdu

Wypełnij formularz wyceny pojazdu- prześlemy Ci ofertę!Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Arval Service Lease Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-675) przy ul. Wołoskiej 24. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zgłoszenie złożone za pomocą formularza kontaktowego. Przysługuje Ci prawo dostępu oraz poprawiania swoich danych osobowych. Informujemy, iż zebrane dane osobowe mogą być udostępniane podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Arval Service Lease Polska sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wołoskiej 24, 02-675 w Warszawie. Dane zbierane są w celach marketingowych Administratora, w tym przedstawienia oferty handlowej produktów i usług własnych na podstawie Twojej zgody (art. 6 lit. ust. 1 lit. a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. dalej: „RODO”). Dążymy do ciągłego ulepszania naszych usług, dlatego chcemy dostarczać tylko intersujące Cię, spersonalizowane informacje i aby to osiągnąć będziemy korzystać z profilowania. W przypadku profilowania podstawą przetwarzania jest prawnie usprawiedliwiony cel Administratora (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) - jak najlepsze dopasowanie przesyłanych informacji do Twoich potrzeb i zainteresowań. Dane będą przechowywane do momentu wycofania przez Ciebie zgody. Dane będą przez nas wykorzystywane w tym celu do momentu złożenia przez Ciebie sprzeciwu. Dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Ciebie. Dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Dane będą przekazane podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie (np. agencjom marketingowym), ale tylko w celu i zakresie niezbędnym dla realizacji usługi. Dane nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Masz prawo żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia, przenoszenia danych lub ograniczenia ich przetwarzania oraz zgłoszenia sprzeciwu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, dlatego możesz ją w każdym momencie wycofać i nie będzie to miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed wycofaniem. W razie realizacji jednego ze swoich praw wyślij e-mail na adres privacy@arval.pl. Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy RODO. Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do kontaktu w celu przedstawienia oferty handlowej produktów i usług własnych. Arval powołał Inspektora Ochrony Danych, z którym możesz skontaktować się pisząc na adres privacy@arval.pl. Zobacz pełna wersję noty informacyjnej.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
 • Odkup samochodu - tradycyjna faktura

  W przypadku odkupu samochodu poleasingowego na zasadzie tradycyjnej faktury, po akceptacji oferty wystarczy, że wyślesz nam dane do faktury pro-forma. Płatność należy uiścić przed zakończeniem kontraktu. Gdy otrzymamy od Ciebie płatność za fakturę pro-forma, wystawimy protokół zwrotu pojazdu, będący podstawą do zamknięcia kontraktu leasingowego. Po otrzymaniu przez nas podpisanego protokołu zwrotu pojazdu wystawimy fakturę główną, którą wyślemy do Ciebie razem z kartą pojazdu.

   

 • Odkup samochodu w formie kredytu

  Jeżeli chcesz dokonać odkupu samochodu pokontraktowego w formie kredytu, po akceptacji oferty skontaktuj się z Bankiem BGŻ BNP Paribas S.A. na adres email kredytarval@bnpparibas.pl. Wówczas możesz złożyć wniosek kredytowy z wymaganymi dokumentami. Po otrzymaniu potwierdzenia przyznania kredytu możesz zarejestrować auto. Na czas realizacji procedury pojazd pozostanie w naszym centrum logistycznym. Gdy umowa kredytowa zostanie zawarta, możesz odebrać swój samochód!

   

 • Odkup samochodu w formie leasingu

  Podobna procedura obowiązuje, gdy chcesz odkupić samochód używany w formie leasingu. W tym wypadku skontaktuj się z Bankiem BGŻ BNP Paribas S.A. na adres email kredytarval@bnpparibas.pl z dopiskiem LEASING, po czym złóż wniosek leasingowy wraz z odpowiednimi dokumentami. Gdy bank potwierdzi przyznanie leasingu, możesz zarejestrować samochód. Na czas realizacji procedury pojazd pozostanie w centrum logistycznym Arval. Po zawarciu umowy leasingowej możesz odebrać auto.

  Opcję odkupu w formie leasingu polecamy szczególnie małym i średnim firmom, gdyż oferuje ona dla nich szereg korzyści, w tym 0% wpłaty początkowej, min. kwotę finansowania 20 000 zł i szybką decyzję leasingową. Maksymalny okres finansowania to 60 miesięcy (wiek pojazdu + okres leasingu < 11 lat).

   

  W razie pytań zapraszamy do kontaktu na uzywane@arval.pl.

Najczęściej zadawane pytania

Czy podana przez Państwa cena podlega negocjacjom?

Proces wyceny uwzględnia historię serwisową oraz szkodową, przebieg, wyposażenie pojazdu, a także aktualną sytuację rynkową. Sporządzona wycena bazuje na cenach hurtowych, oznacza to, że przedstawione ceny są bardzo korzystne i nie podlegają dalszej negocjacji.


Czy w cenie pojazdu zawiera się drugi komplet opon?

Cena pojazdu nie obejmuje drugiego kompletu opon. W przypadku chęci zakupu dodatkowego kompletu, prosimy o zwrócenie się z prośbą o wycenę. Sprawdzimy wówczas ich dostępność oraz przeprowadzimy wycenę.


W jaki sposób następuje odbiór zakupionych opon?

Upoważnienie do odbioru opon zostanie wystawione na nowego nabywcę i trafi do serwisu oponiarskiego w ciągu 5 dni roboczych od daty wystawienia faktury VAT. Odbiór opon będzie możliwy na podstawie okazania dowodu osobistego.

UWAGA! Odbioru opon należy dokonać maksymalnie 3 tygodnie od daty zakupu.


Czy mogą podać Państwo dokładną datę zakończenia kontraktu?

Kwestię daty zakończenia kontraktu proszę ustalić z Opiekunem Floty u Państwa w firmie.


Czy usterki w pojeździe wpływają na obniżenie ceny?

Perspektywa napraw nie wpływa na cenę pojazdu, gdyż wszelkie naprawy powinny zostać zrealizowane w trakcie trwania kontraktu.


Czy zwrot pojazdu jest konieczny na czas procesowania kredytu leasingu?

Tak, zwrot pojazdu do centrum logistycznego jest niezbędny, gdyż pojazd traci ochronę AC w momencie wystawienia faktury VAT. Zwrot ten gwarantuje zabezpieczenie pojazdu przed ewentualną kradzieżą nieobjętą ubezpieczeniem.


Czy podczas zakupu ciągłość ubezpieczenia OC zostanie zachowana?

Tak, ciągłość ubezpieczenia OC zostanie zachowana. W przypadku TU Greenval w dniu wystawienia faktury głównej, wystawiona zostaje 30 dniowa polisa OC, której koszt pokrywa ARVAL.

W przypadku każdego innego Towarzystwa Ubezpieczeniowego, do Państwa należy decyzja o rezygnacji z ubezpieczenia OC, w tej kwestii należy kontaktować się  bezpośrednio z Ubezpieczycielem.

DLACZEGO ARVAL?

WARTO NAM ZAUFAĆ

Arval to potęga 30-letniego doświadczenia w leasingu.

JESTEŚMY PARTNEREM

Nasz zespół ekspertów wskaże najlepsze rozwiązania.

MOŻNA NA NAS POLEGAĆ

Jesteśmy zawsze, kiedy nas potrzebujesz – wirtualnie lub osobiście.

PO PROSTU JEDŹ

Z nami proces obsługi pojazdu jest dużo łatwiejszy.