odpowiedzialnosc spoleczna arval

Staramy się pozytywnie wykorzystywać nasz wpływ i wiedzę specjalistyczną. Jako lider zarządzania flotą prowadzimy gorącą kampanię na rzecz  bezpieczeństwa ruchu drogowego i ułatwiamy mobilność dla wszystkich. Wspieramy także społeczność lokalną poprzez inicjatywy obywatelskie i działania dobroczynne.

 • Arval i pracownicy jako agenci CSR

  Staramy się pozytywnie wykorzystywać nasz wpływ i wiedzę specjalistyczną. Jako lider zarządzania flotą prowadzimy gorącą kampanię na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego i ułatwiamy mobilność dla wszystkich. Wspieramy także społeczność lokalną poprzez inicjatywy obywatelskie i działania dobroczynne.

  Bezpieczeństwo ruchu drogowego uważamy za nasz obowiązek korporacyjny. Poprzez programy uświadamiające,analizując zachowanie podczas jazdy i dostosowując szkolenie z wykorzystaniem najnowszych technologii oraz aktywnie uczestnicząc na całym świecie w wydarzeniach związanych z bezpieczeństwem na drodze, promujemy przyczynę i rozpowszechniamy informacje. Dokładamy wszelkich starań, aby zmienić zachowanie kierowców zarówno naszych pracowników, jak i klientów.

  FLAGOWE AKCJE:

 • Arval Mobility Observatory

  Arval Mobility Observatory, dawniej Corporate Vehicle Observatory, to niezależna platforma badawcza i wywiadowcza, która przedstawia szczegółowy, autorytatywny wgląd w trendy mobilności. Sponsorowane i wspierane przez Arval, Arval Mobility Observatory jest niezależną jednostką działającą jako think tank międzybranżowy.

  Arval Mobility Observatory niedawno zastąpiło Corporate Vehicle Observatory, założone w 2002 roku, aby odzwierciedlić rosnącą gamę rozwiązań w zakresie mobilności i dostępnych opcji podróży oraz ustalonych wyborów, takich jak samochody służbowe. Obserwuje i interpretuje trendy w mobilności w najszerszym tego słowa znaczeniu. Każdego roku Obserwatorium Mobilności Arval publikuje Barometr, badanie, które oferuje kompleksowe badanie trendów w całej Europie.

  Barometr 2019 ujawnił kilka ważnych ustaleń: po pierwsze, transformacja energii trwa, a firmy aktywnie wykorzystują alternatywne źródła energii, takie jak hybrydy i pojazdy elektryczne; po drugie, badają alternatywną mobilność, łącząc samochody służbowe z dzieleniem się samochodem, pracą w domu, transportem publicznym i nie tylko. Inne spostrzeżenia obejmują fakt, że leasing z pełnym zakresem usług jest nadal popularny i że firmy są pewne wzrostu swoich flot.

 • Działania filantropijne i wolontariackie

  społeczna odpowiedzialność

  Kluczowym wymiarem odpowiedzialności społecznej jest wzmacniane wolontariatu pracowniczego i zaangażowania na rzecz otoczenia. Naszym pracownikom oferujemy szerokie możliwości zaangażowania społecznego oraz wsparcie w realizacji autorskich pomysłów.

  W Arval Polska powołaliśmy zespół odpowiedzialny za działania wolontariackie, ich plan, realizację, a także rozliczanie. Każdemu pracownikowi Arval Polska przysługują dwa dni wolontariatu w roku. To pozwala na udział w inicjatywach zgłaszanych przez pracowników, a także w działaniach, które na stałe wpisały się w naszą rzeczywistość. Działania przygotowywane są z dużym wyprzedzeniem, zgodnie z opracowanym wspólnie z grupą planem działań, który jest wynikiem ankiety wśród pracowników oraz propozycji inicjatyw.

   

  • Wolontariat zespołowy w Arval polega na wspólnym angażowaniu się w plan pomocy i ustaleniu listy organizacji,którym chcemy pomagać w ujęciu rocznym. Zbieramy środki wewnętrznie w organizacji, organizując zbiorowe akcjedoraźne typu „słodkie poniedziałki” – sprzedaż własnoręcznie upieczonego ciasta – czy „Wietrzenie szaf”, gdzie odbywasię zbiórka ubrań do domów z potrzebami (np. domów samotnej matki). Akcje są koordynowane przez dział HR i grupęwolontariuszy, a plan pomocy jako timeline zatwierdzany jest na wspólnych zebraniach.
    
  • Akcje zorganizowane to również element znanych, stałych inicjatyw – wspieramy akcje i partnerów: „szlachetna paczka”, biegi charytatywne.
    
  •  Angażujemy firmę w dotacje naszych aktywności, np. aplikacja Fitqube, która zamienia aktywności pracowników nakonkretne pieniądze przekazywane przez organizację. Planujemy też zaangażowanie klientów w akcje wolontariackie,a także świadome dotacje w konkretnie sprecyzowanych celach.
 • Praca na rzecz świadomości

  W ostatnich latach wzrosła świadomość kryzysu klimatycznego i jego wpływu na społeczeństwo, zachęcając firmy do bardziej niż kiedykolwiek koncentrowania się na CSR i zrównoważonym rozwoju. W Arval dostosowujemy naszą działalność do celów zrównoważonego rozwoju ONZ (SDG) i zwiększamy ich świadomość wśród naszych pracowników. Cele SDG nie są „przyjemne”; są one niezbędne dla zrównoważonej przyszłości, a my dokładamy wszelkich starań, aby pomóc naszym klientom w przyjęciu ich poprzez transformację energetyczną, a nasi ludzie rozumieją, w jaki sposób mogą się do nich przyczynić.

DLACZEGO ARVAL?

WARTO NAM ZAUFAĆ

Arval to potęga 30-letniego doświadczenia w leasingu.

JESTEŚMY PARTNEREM

Nasz zespół ekspertów wskaże najlepsze rozwiązania.

MOŻNA NA NAS POLEGAĆ

Jesteśmy zawsze, kiedy nas potrzebujesz – wirtualnie lub osobiście.

PO PROSTU JEDŹ

Z nami proces obsługi pojazdu jest dużo łatwiejszy.