Home > Outright Purchase Comparison > Nasze produkty > Wynajem długoterminowy samochodów

Wynajem długoterminowy samochodów

Oferta finansowania zakupu samochodu z pełną obsługą firmowej floty, czyli wynajem długoterminowy samochodów jest coraz chętniej wybieraną formą zaopatrzenia przedsiębiorstwa w pojazdy służbowe. Na takie rozwiązanie decydują się przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy zainteresowani są użytkowaniem pojazdu bez dodatkowych, nieprzewidzianych kosztów. Długoterminowy wynajem aut przewiduje bowiem obsługę serwisową oraz dostawę pojazdu zastępczego.

Wynajem długoterminowy auta czy leasing?

Popularny jeszcze kilka lat temu leasing pojazdów powoli jest zastępowany przez długoterminowy wynajem samochodów. Dzięki temu osoba wynajmująca nie narusza swojej zdolności kredytowej i nie obciąża przedsiębiorstwa zobowiązaniami kredytowymi. Ponadto długoterminowy wynajem jest traktowany jako leasing operacyjny z dodatkowymi usługami. Oznacza to w praktyce, iż pojazd nie jest wliczany do majątku Najemcy, co wymagałoby odpisów amortyzacyjnych. Opłata z tytułu wynajęcia jest natomiast wliczana do kosztu uzyskania przychodów, co jest zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem dla Najemcy.

Korzyści długoterminowego wynajmu samochodów

  • stała opłata miesięczna przez cały okres umowy
  • korzystnie wpływa na planowanie budżetu,
  • profesjonalna obsługa floty i fachowy serwis samochodów,
  • gwarancja samochodu zastępczego w przypadku awarii pojazdu wynajmowanego,
  • brak ryzyka związanego z wartością rezydualną,
  • brak angażowania jednorazowo wysokich kosztów na zakup pojazdu,
  • brak obciążenia kredytem bilansu przedsiębiorstwa,
  • możliwość przedłużenia lub zrezygnowania z umowy.

Współpraca z Arval

Umożliwiamy najem pojazdu od 2 do 5 lat (bądź dłużej – w zależności ustaleń i preferencji naszych Klientów). Proponujemy szeroki wybór modeli w różnych standardach wykończenia, a także bardzo konkurencyjne ceny, w których skład wchodzi finansowanie auta, serwisowania, zarządzanie flotą, gwarancja samochodu zastępczego. Koszt całkowity uzależniony jest od długości współpracy, zakresu użytkowania pojazdu (kwestie odpowiedniego ubezpieczenia), modelu pojazdy, planowanego przebiegu i jego rozliczania.