arval

Wiosenna ofensywa rowerowa. Arval we współpracy z Hop.City dostarczy jednoślady dla dostawców jedzenia i zakupów

Komunikacja korporacyjna 22 Apr 2024

Arval Service Lease Polska, lider polskiego rynku wynajmu pojazdów, kontynuuje współpracę z Hop.City, dostawcą rowerów i skuterów dla firm kurierskich. Arval dostarczył w ostatnich miesiącach 100 rowerów elektrycznych na potrzeby firm zajmujących się miejskimi dostawami, a potencjał współpracy to nawet 500 jednośladów. Kurierzy realizujący dostawy dla takich marek, jak Domino’s, Pyszne.pl, Jush, Lisek, a także partnerzy platform Glovo, Wolt i Uber Eats, już korzystają z r wynajmowanych od Arval. Obie firmy współpracują też przy rozwoju konceptu centrów korporacyjnej mobilności Arval Mobility Hub, które umożliwiają współdzielenie samochodów i jednośladów pracownikom jednej firmy.  

  • Arval Service Lease Polska w ramach współpracy z Hop.City dostarczył dotychczas 100 rowerów, model OKAI EB100, które będą wykorzystywane w 15 największych miastach Polski przez firmy zajmujące się dostawami jedzenia i zakupów.
  • Współpraca pomiędzy Arval i Hop.City uwzględnia specyfikę i potrzeby klientów operatora jednośladów.
  • Arval oferuje finansowanie oraz ubezpieczenie pojazdów i użytkowników, zaś serwisowaniem i obsługą rowerów zajmie się Hop.City.
  • W skład usługi wchodzą także wymienne baterie do elektrycznych jednośladów, które użytkownicy mogą wymieniać w trakcie dnia pracy, korzystając z „bateriomatów” zainstalowanych m.in. w automatach paczkowych Allegro.

Współpraca pomiędzy Arval i Hop.City umożliwia operatorowi rowerów instalację własnego oprogramowania, serwisowanie, instalację niestandardowego wyposażenia dodatkowego, a także malowanie jednośladów i umieszczenie brandingu podmiotów użytkujących pojazdy. Ponadto, klienci Hop.City wynajmujący rowery otrzymują kompleksowe ubezpieczenie OC i AC pojazdów, a także NNW kierowców dostarczane przez Cachet, co stanowi unikalną ofertę na rynku.

Widzimy bardzo duże zainteresowanie rowerami elektrycznymi, nie tylko w branży dostaw, ale również wśród korporacji oferujących je pracownikom jako dodatkowy benefit. Dzięki elastycznemu i niestandardowemu podejściu Arval, rowery wynajmujemy pakietowo, możemy dostarczyć je naszym klientom w ich firmowych barwach, z dodatkowym wyposażeniem i autorskim oprogramowaniem Hop.City, a także z naszą własną obsługą serwisową. Partner, który tak dobrze rozumie jak działa ten biznes, daje nam możliwość otwarcia się na potrzeby rynku. Nasza branża wymaga bardzo szybkiego reagowania i dostarczania rowerów czasem z dnia na dzień. Ramowa umowa na wynajem pozwala nam dysponować wolną pulą rowerów, które możemy dostarczyć klientom „od ręki” do różnych miast Polski – mówi Łukasz Banach, prezes Hop.City.

- Nowa mobilność rozwija się błyskawicznie. Rowery, a szczególnie rowery elektryczne, są w miastach najefektywniejszym środkiem komunikacji wykorzystywanym m.in. do szybkich dostaw. Są wyjątkowo tanie w eksploatacji i niezawodne. Na krótkich dystansach, do kilku kilometrów, są zaś równie szybkie jak samochody czy skutery. We współpracy z Hop.City, Arval szybko buduje swoją pozycję w segmencie wynajmu rowerów dostawczych, podobnie jak wcześniej stał się kluczowym usługodawcą w zakresie wynajmu elektrycznych samochodów użytkowych w Polsce. Jest to możliwe dzięki połączeniu rynkowej wiedzy i pasji dwóch liderów innowacji w swoich branżach – mówi Michał Luterek, Business Manager w Arval Service Lease Polska.

Dla użytkowników dostępne są także wymienne baterie, z których można skorzystać m.in. w specjalnie przygotowanych skrytkach-ładowarkach automatów paczkowych Allegro One Box, tzw. „bateriomatach”. Dzięki współpracy Hop.City i Allegro użytkownicy rowerów nie muszą poświęcać czasu na ładowanie rowerów w trakcie dnia pracy. W każdej ze skrytek-ładowarek w automatach Allegro może się ładować jednocześnie od 4 do 8 baterii. Ich gotowość do użycia jest widoczna w aplikacji użytkownika roweru. Do dyspozycji kurierów docelowo ma być około 3500 „bateriomatów” w kilkunastu miastach Polski, co ma pozwolić na obsługę do 64 000 rowerów w całym kraju.

Rowery OKAI EB100 dostarczane przez Arval w ramach współpracy z Hop.City są specjalnie zaprojektowane do intensywnej, codziennej pracy. Posiadają silnik o mocy 250 W oraz wymienną baterię 15Ah, która umożliwia przejechanie do 90 km na jednym ładowaniu przy prędkości maksymalnej 25 km/h. Rowery wyposażono są w 26 calowe koła z bezdętkowymi oponami, a całość oparta jest na lekkiej, aluminiowej, ale bardzo wytrzymałej ramie. Jednoślady obsługiwane są za pomocą aplikacji i specjalnego oprogramowania, które pozwala na automatyzację i optymalizację procesów. Elektronika pojazdu wykorzystuje do komunikacji bluetooth 4.1 oraz lokalizację GPS. Informacje dla użytkownika wyświetlane są na dużym, centralnym wyświetlaczu, z wbudowanym głośnikiem i funkcjami haptyki. Firma ma także wypracowane procesy związane z recyklingiem rowerów i baterii.

W naszych dostawach czas odgrywa niezwykle istotną rolę, ponieważ klient liczy na gorącą i świeżą pizzę. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozwój mikromobilności w naszej flocie. Kurierom oferujemy firmowe skutery i rowery elektryczne, które pozwalają na sprawną realizację dostaw w większych i mniejszych miastach. Ponieważ stale rośniemy, potrzebujemy kompleksowej usługi, bez obciążeń związanych z obsługą licznej floty jednośladów. Doceniliśmy więc ofertę Hop.City i Arval, która obejmuje właściwie wszystko – od oklejenia pojazdów po ubezpieczenia – mówi Paweł Kidoń, Menadżer Operacyjny  ds. Floty i Franczyzy Domino's Pizza.

Arval wynajmuje również rowery i skutery elektryczne, obsługiwane przez Hop.City, na potrzeby firm, chcących zapewnić swoim pracownikom efektywny sposób na codzienne dojazdy do pracy i sprawne poruszanie się po mieście. Współdzielone jednoślady dostępne są dla użytkowników w centrach nowej mobilności – Arval Mobility Hub. Do ich wypożyczenia wystarczy aplikacja, a wszystko odbywa się bez konieczności udziału menedżera floty.

- Mikromobilność korporacyjna i huby pozwalające na współdzielenie pojazdów to przyszłość nowoczesnych flot. Możliwość korzystania z firmowych rowerów w celach służbowych, ale także prywatnych to nie tylko sposób na wygodne i szybkie poruszanie się po mieście. To także nowa i atrakcyjna forma benefitu pracowniczego, którą szczególnie docenią młodzi ludzie z tzw. pokolenia Z. Huby mobilnościowe mają też ciekawe zastosowania jako udogodnienie dla gości hoteli czy mieszkańców konkretnych osiedli. Wraz z Hop.City mocno stawiamy na rozwój tego konceptu, bo przed taką formą współdzielonej mobilności widzimy najbliższą przyszłość -– mówi Rafał Tarnacki, Product & Innovations Manager w Arval Service Lease Polska.

Na koniec 2023 r. Arval wynajmował w Polsce blisko 73 tysiące samochodów, z czego 3150 samochodów elektrycznych. Połowę floty elektryków stanowiły pojazdy dostawcze. Ponadto w wynajmowanej flocie pojazdów Arval na koniec 2023 r. znajdowało się 240 rowerów. W 2024 r. Arval zamierza wyraźnie powiększyć flotę wynajmowanych jednośladów, m.in. dzięki współpracy z Hop.City.

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Goworek – agnieszka.goworek@arval.pl +48 22 45 45 500

O Arval:

Arval specjalizuje się w wynajmie pojazdów z pełną obsługą oraz w nowych rozwiązaniach w zakresie mobilności. Łączna flota leasingowana przez Arval składa się z niemal 1,7 mln pojazdów na całym świecie (koniec grudnia 2023 r.). Każdego dnia ponad 8400 pracowników Arval w 29 krajach oferuje klientom – od dużych międzynarodowych korporacji po mniejsze firmy i indywidualnych klientów detalicznych – elastyczne rozwiązania, które sprawią, że podróże staną się bezproblemowe i będą odbywały się w zrównoważony sposób. Arval jest założycielem i członkiem sojuszu Element-Arval Global Alliance, który jest światowym liderem w zarządzaniu flotą, z ponad 4,4 mln pojazdów w 56 krajach. Firma Arval powstała w 1989 roku i jest w pełni własnością Grupy BNP Paribas. W ramach Grupy, Arval jest częścią pionu Commercial, Personal Banking & Services.

Arval został nagrodzony złotym medalem EcoVadis 2023, plasując swoją strategię zrównoważonego rozwoju w 5% najlepiej ocenianych firm.

www.arval.pl

O BNP Paribas:

BNP Paribas jest czołowym bankiem w Unii Europejskiej i kluczowym graczem w światowej bankowości. Jest obecny w 65 krajach i zatrudnia około 185 000 pracowników, w tym ponad 145 000 w Europie. Grupa zajmuje kluczowe pozycje w trzech głównych obszarach działalności: Commercial, Personal Banking & Services obejmujące bankowość komercyjną i detaliczną Grupy oraz kilka specjalistycznych przedsięwzięć, w tym BNP Paribas Personal Finance i Arval; Investment & Protection Services z rozwiązaniami oszczędnościowymi, inwestycyjnymi i ochronnymi; oraz Corporate & Institutional Banking, skoncentrowany na klientach korporacyjnych i instytucjonalnych.

W oparciu o silnie zdywersyfikowany i zintegrowany model, Grupa pomaga swoim klientom (osobom fizycznym, stowarzyszeniom społecznym, przedsiębiorcom, małym i średnim przedsiębiorstwom, korporacjom oraz klientom instytucjonalnym) w realizacji ich projektów dzięki szerokiemu wachlarzowi rozwiązań: od finansowania, przez inwestycje i oszczędności po ochronę ubezpieczeniową. W Europie Grupa działa na czterech rynkach krajowych (w Belgii, Francji, we Włoszech i w Luksemburgu). BNP Paribas rozwija swój zintegrowany model bankowości komercyjnej i detalicznej w kilku krajach śródziemnomorskich, Turcji i Europie Wschodniej. Jako kluczowy gracz w międzynarodowej bankowości, Grupa posiada wiodące platformy i linie biznesowe w Europie, jest mocno obecna w obu Amerykach oraz prowadzi solidną i szybko rozwijającą się działalność w regionie Azji i Pacyfiku.

BNP Paribas wdrożył we wszystkich swoich działaniach podejście oparte na społecznej odpowiedzialności biznesu, dzięki czemu może przyczynić się do budowania zrównoważonej przyszłości, zapewniając jednocześnie wydajność i stabilność Grupy.

www.bnpparibas.com

 

Czytaj dalej Show less