wynajem średnioterminowy flota

Pożegnajmy wspólnie papierowe dokumenty!

Skorzystaj z podpisu elektronicznego w Arval!

Bez drukarki, kuriera i niepotrzebnych spotkań, za to szybko, bezpiecznie i ekologicznie – tak będzie wyglądać Twój proces podpisywania dokumentów we współpracy z Arval. Wystarczy skorzystać z elektronicznego podpisu i procesu, który dla Ciebie opracowaliśmy we współpracy z platformą Autenti.

Nie poniesiesz żadnych opłat ani w momencie rozpoczęcia korzystania z  platformy Autenti, ani przy podpisywaniu kolejnych dokumentów. Założymy Ci konto, dzięki któremu będziesz mieć dostęp również do archiwalnych dokumentów.

Potrzebne będą jedynie:

e podpis 1 1

 

Wszystko, co chcesz wiedzieć o e-Podpisie Autenti w Arval

Dlaczego warto przejść na e-podpis?
 • proces podpisywania dokumentu jest łatwy i szybki
 • podpisanie dokumentu zajmuje zaledwie minutę
 • możliwość podpisywania umów o każdej porze i z dowolnego miejsca
 • szybki dostęp do dokumentów w wersji elektronicznej
 • możliwość sprawdzenia statusu podpisania, skutecznego doręczenia, autoryzacji podpisującego
 • zmniejszenie się wydatków na papier, materiały biurowe, kuriera, pocztę czy skanowanie
 • kontrola nad dokumentami, danymi i dostępem do nich
 • wizerunek nowoczesnej, innowacyjnej i proekologicznej firmy

Które dokumenty podpiszesz kwalifikowanym podpisem w Arval?

• umowa między klientem, a Arval
• aneks do umowy 
• dokument cesji
• warunki szczegółowe kontraktu
• modyfikacja warunków szczegółowych 


Jak podpisać elektroniczne w Arval?

Po wgraniu przez Arval dokumentu do podpisu na platformę Autenti, dostaniesz maila z informacją o tym, że dokument do podpisu został zamieszczony na platformie.   Co dalej?

 1. Kliknij w link do dokumentu, który otrzymałeś/aś w mailu.
 2. Zapoznaj się z dokumentem, zatwierdź oświadczenia oraz wymagane zgody.
 3. Kliknij „Podpisz”.
 4. Po kliknięciu dostaniesz SMS z kodem do weryfikacji podpisu.
 5. Wpisz kod na platformie.

Po wpisaniu kodu następuje weryfikacja podpisu przez platformę. Gotowe!


Gdzie mogę znaleźć instrukcje jak używać e-podpisu Autenti?

Po wysłaniu formularza deklaracji przejścia na e-podpis, dostaniesz maila od Account Managera z potwierdzeniem oraz instrukcją korzystania z e-podpisu. 


Czy podpis elektroniczny jest równoważny własnoręcznemu?

Zgodnie z przepisami prawa w przypadkach, gdy forma pisemna wymagana jest pod rygorem nieważności, podpisowi własnoręcznemu jest równoważny tylko kwalifikowany podpis elektroniczny.


Czy przechowywanie dokumentów na platformie Autenti jest bezpieczne?

Dokumenty w obiegu oraz zarchiwizowane przechowywane są w specjalnie zabezpieczonych i szybko dostępnych zasobach chmurowych. Dostęp zabezpieczony jest tak, żeby osoby  nieupoważnione nie miały dostępu do dokumentów. Platforma Autenti zadbała także o szyfrowanie dokumentów zgodnie z najlepszymi światowymi standardami. Identyfikatory danych, klucze szyfrowe oraz same dane są niezależnie zabezpieczone, pozwala zapewnić najwyższe bezpieczeństwo przetwarzanych dokumentów oraz procesów podpisywania dokumentów.


Zaawansowany podpis elektroniczny, a kwalifikowany podpis elektroniczny. Czym się różnią?

Zaawansowany podpis elektroniczny jest unikalny, przypisany do konkretnej osoby i zabezpieczony przed modyfikacją. Podpis musi być zweryfikowany poprzez m.in. potwierdzenie e-mail, jednorazowy kod wysłany na numer telefonu w wiadomości SMS lub poprzez  weryfikację profilem zaufanym.
Zaawansowany podpis elektroniczny wystarcza do zawarcia umowy lub dodania aneksu do umowy w relacji biznesowej. 

Kwalifikowany podpis elektroniczny, czyli e-podpis został zdefiniowany w ustawie z dnia 18 września 2001 o podpisie elektronicznym (Dz.U. 2001 nr 130 poz. 1450 z późn. zm.). Zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy podpis elektroniczny ma taką samą moc prawną jak podpis własnoręczny.
Osoba, która chce korzystać z kwalifikowanego podpisu elektronicznego musi zostać wcześniej zidentyfikowana oraz przedstawić do wglądu dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport). Dopiero po tego typu weryfikacji osoba może otrzymać odpowiedni certyfikat, który potwierdza podpis kwalifikowany. Podpis kwalifikowany możesz nabyć u jednego z certyfikowanych dostawców. Ich listę znajdziesz na stronie internetowej Narodowego Centrum Certyfikacji.


Co warto wiedzieć o Autenti?

Platforma Autenti powstała po to, aby każdy przedsiębiorca mógł prowadzić swoją działalność gdziekolwiek jest i podpisywać dokumenty na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu. Autenti stworzyło także aplikację mobilną, dzięki której masz dostęp do archiwum dokumentów oraz możliwość ich opiniowania i  podpisywania z własnego telefonu.  

W 2020 roku platforma Autenti została wpisana przez Narodowy Bank Polski  do oficjalnego rejestru dostawców usług zaufania.

Złóż deklarację, aby rozpoczać proces przejścia na e-podpis!

Wpisz dane firmy, dla której składana jest deklaracja. Wpisz również imię i nazwisko opiekuna po stronie Arval.

Adres
Adres

Uzupełnij tylko te role, które chcesz nadać dla swojej firmy:
Wpisz tu dane osoby, która będzie podpisywała dokumenty. Może to być jedyna osoba wyznaczona w projekcie, której podpis będzie wiążący. W takim wypadku wypełnij tylko pola dla osoby "podpisującej" i pozostaw puste pola w pozostałych częściach.


Możesz ustalić dodatkowo w kolejnych kolumnach osobę parafującą np. osoba decyzyjna lub dyrektor finansowy. Jeżeli dodajesz osobę parafującą, pamiętaj o uzupełnieniu wszystkich pól poniżej. 


Kolejną opcją może być umożliwienie wglądu do dokumentów np. prawnikowi lub osobie odpowiedzialnej za kwestie raportujące. Jeżeli dodajesz osobę do wglądu, pamiętaj o uzupełnieniu wszystkich pól poniżej. 


Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Arval Service Lease Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-675) przy ul. Wołoskiej 24. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zgłoszenie złożone za pomocą formularza kontaktowego. Przysługuje Ci prawo dostępu oraz poprawiania swoich danych osobowych. Informujemy, iż zebrane dane osobowe mogą być udostępniane podmiotom, upoważnionym na podstawie przepisów prawa.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Arval Service Lease Polska sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wołoskiej 24, 02-675 w Warszawie. Dane zbierane są w celach marketingowych Administratora, w tym przedstawienia oferty handlowej produktów i usług własnych na podstawie Twojej zgody (art. 6 lit. ust. 1 lit. a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. dalej: „RODO”). Dążymy do ciągłego ulepszania naszych usług, dlatego chcemy dostarczać tylko intersujące Cię, spersonalizowane informacje i, aby to osiągnąć będziemy korzystać z profilowania. W przypadku profilowania podstawą przetwarzania jest prawnie usprawiedliwiony cel Administratora (art. 6 ust. 1 lit. f RODO), czyli jak najlepsze dopasowanie przesyłanych informacji do Twoich potrzeb i zainteresowań. Dane będą przechowywane do momentu wycofania przez Ciebie zgody. Dane będą przez nas wykorzystywane w tym celu do momentu złożenia przez Ciebie sprzeciwu. Dane osobowe nie będą udostępnianie na rzecz innych podmiotów bez uprzedniej zgody wyrażonej przez Ciebie. Dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom do tego upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Dane będą przekazane podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie (np. agencjom marketingowym), ale tylko w celu i zakresie niezbędnym dla realizacji usługi. Dane nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Masz prawo żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia, przenoszenia danych lub ograniczenia ich przetwarzania oraz zgłoszenia sprzeciwu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, dlatego możesz ją w każdym momencie wycofać i nie będzie to miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed wycofaniem. W razie realizacji jednego ze swoich praw wyślij e-mail na adres: privacy@arval.pl. Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy RODO. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do kontaktu w celu przedstawienia oferty handlowej produktów i usług własnych. Arval powołał Inspektora Ochrony Danych, z którym możesz skontaktować się pisząc na adres: privacy@arval.pl. Zobacz pełna wersję noty informacyjnej

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

DLACZEGO ARVAL?

WARTO NAM ZAUFAĆ

Arval to potęga 30-letniego doświadczenia w leasingu.

JESTEŚMY PARTNEREM

Nasz zespół ekspertów wskaże najlepsze rozwiązania.

MOŻNA NA NAS POLEGAĆ

Jesteśmy zawsze, kiedy nas potrzebujesz – wirtualnie lub osobiście.

PO PROSTU JEDŹ

Z nami proces obsługi pojazdu jest dużo łatwiejszy.