esg arval polska

Arval Sustainability

STRATEGIA SUSTAINABILITY

Naszą ambicją jest być promotorem zmiany w kierunku nowej mobilności, aby stała się ona rzeczywistością dla naszych pracowników, Partnerów biznesowych oraz Klientów. Jesteśmy przekonani, że lepsza przyszłość to rozwój uwzględniający niskoemisyjność, pozytywne zmiany standardów oraz promocję bezpieczeństwa i odpowiedzialnej postawy na drogach.

Kluczowe KPI grupy Arval:

  • 700 000 zelektryfikowanych pojazdów* w naszej wynajmowanej flocie, z czego połowa to pojazdy z napędem elektrycznym (BEV) **
  • 100% krajów Arval oferujących zrównoważone rozwiązania w zakresie mobilności***
  • 50 000 godzin wolontariatu zrealizowanych przez pracowników Arval
  • 40% kobiet we wszystkich Komitetach Wykonawczych Arval we wszystkich krajach Arval
  • -35% średnia redukcja CO2 pr. pojazd pr. km naszej floty****

 

* Pojazdy zelektryfikowane, w tym elektryczne na baterie, plug-in i w pełni hybrydowe, stanowiące 35% naszej leasingowanej floty w 2025 r.; ** Ambicja na 2025 r. zakłada podobne lub lepsze środki wsparcia ze strony odpowiednich rządów dotyczące pojazdów elektrycznych z akumulatorami, a także dalszą modernizację infrastruktury ładowania i usług pomocniczych; *** Udostępnianie samochodów, aplikacja MaaS (Mobility as a Service), leasing rowerów, **** Średnia emisja CO2 liczona jest jako średnia ważona floty podmiotów Arval (Samochody osobowe i dostawcze). W kontekście zmiany przepisów (NEDC, WLTP) emisja CO2 zostanie dostosowana do WLTP, z wykorzystaniem wyników wewnętrznego badania korelacji NEDC-WLTP, aby zapewnić porównywalną surowość. Obliczenia są dokonywane od 1 stycznia 2020 r. do grudnia 2025 r

 

Raportowanie ESG&CSR

Oświadczenia i raporty dotyczące zrównoważonego rozwoju.

4 Filary odpowiedzialności

Kluczowe filary odpowiedzialności w obszarze ESG.

Wielki Test Mobilności Miejskiej

Czym najlepiej poruszać się po mieście? Edycja warszawska 2023.

RAPORTOWANIE ARVAL SERVICE LEASE POLSKA

Raportowanie CSRD 2024

Oświadczenia Arval dotyczące zrównoważonego rozwoju za rok 2024, sporządzone zgodnie z wymogami Dyrektywy w sprawie sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (CSRD). Poniższe dokumenty dotyczą Arval BNP Paribas Group.

Dyrektywa CSRD zobowiązuje przedsiębiorstwa do ujawniania szczegółowych danych jakościowych i ilościowych dotyczących kwestii środowiskowych, społecznych oraz ładu korporacyjnego (ESG), zgodnie ze standardami ustanowionymi przez Unię Europejską. Jej celem jest zapewnienie spójności, przejrzystości oraz odpowiedzialności przedsiębiorstw w zakresie wyników w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Data Tytuł Dokument

Marzec 2025

Arval Sustainability statements 2024

Arval Sustainability statements 2024

Marzec 2025

Raport certyfikacyjny, na dzien 31 grudnia 2024

Certification Report

NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA SUSTAINABILITY

GRUPA ARVAL NAGRODZONA PLATYNOWYM MEDALEM ECVADIS W STYCZNIU 2025ECOVADIS PLATYNOWY

Z wynikiem globalnym 83/100, który wzrósł o 9 punktów w porównaniu do 2023 roku, Arval znajduje się wśród najlepszych 1% wszystkich firm ocenianych przez EcoVadis i w 99. percentylu w porównaniu do innych firm.

Medal EcoVadis Platinum odzwierciedla jakość naszych zobowiązań i celów poprzez konkretne działania i wyniki, obejmujące nie tylko wyzwania środowiskowe, takie jak zrównoważona mobilność, ale także kwestie społeczne w całym łańcuchu wartości.

O EcoVadis: EcoVadis prowadzi internetową platformę współpracy, oceniającą wydajność firm w zakresie zrównoważonego rozwoju poprzez analizę ich polityk, działań i wyników, a także opinii profesjonalistów i zewnętrznych interesariuszy.

Firmy oceniane są w 4 głównych obszarach: Środowisko, Etyka, Praca i Prawa Człowieka oraz Zrównoważone Zakupy. Tematy te dzielą się na 21 wskaźników zrównoważonego rozwoju.

ARVAL GWARANTEM STANDARDÓW I JAKOŚCI

ARVAL POTWIERDZONYM CZŁONKIEM UN GLOBAL COMPACT

UN Global Compact

Arval należy do sektora, w którym innowacyjne i zrównoważone rozwiązania są integralną częścią każdej części działalności.

W 2015 r. Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła 17 celów zrównoważonego rozwoju, które mają zostać osiągnięte do 2030 r. Cele te obejmują różne tematy, od wyeliminowania ubóstwa po walkę z nierównością i ochronę planety, ale łączy je wspólny cel: stworzenie lepszej przyszłości dla wszystkich . Jest to globalne wezwanie do wyeliminowania ubóstwa, nierówności i niesprawiedliwości, ochrony planety i zapewnienia ludziom życia w pokoju i dobrobycie do roku 2030.

Bycie proaktywnym jest istotną częścią podejścia Arval. Arval chce wyznaczać standardy, przodując. W 2004 roku Arval był pierwszą firmą leasingową oferującą pełen zakres usług, która podpisała program United Nations Global Compact. Obecnie cele zrównoważonego rozwoju ONZ (SDG) stanowią sedno działań firmy Arval, a jej zaangażowanie jest silniejsze niż kiedykolwiek.

Więcej informacji na temat komunikatu Arval w sprawie raportu z postępu prac (CoP) w sprawie inicjatywy ONZ Global Compact znajdziesz pod następującym linkiem: UNGC COP Viewer (unglobalcompact.org).

 

1 ZELEKTRYFIKOWANY SAMOCHÓD = 1 POSADZONE PRZEZ ARVAL DRZEWO, PROJEKT REFORESTACTION

Label 1EV1TREEJedno ekologiczne auto wynajęte przez klienta = jedno drzewo posadzone w Polsce w ramach współpracy z @Reforestaction. To oznacza, że decyzja o zamianie auta napędzanego tradycyjnie na ekologiczne ma jeszcze większy pozytywny wpływ na środowisko! 

Logo Reforest ActionRosnące obawy dotyczące zmian klimatycznych sprawiły, że zrównoważony rozwój znalazł się w centrum naszej strategii #ArvalBeyond. Chcemy być liderem zmian w naszej branży i pokazywać, że współczesna mobilność nie musi być oparta na samochodach z silnikami spalinowymi. Dlatego zdecydowaliśmy się na kolejny krok – nowy projekt, który wspiera lokalną bioróżnorodność i zachęca do energetycznej transformacji flot.

  • Za każdy wynajęty przez klienta samochód elektryczny lub hybrydowy, posadzimy w danym kraju jedno drzewo we współpracy z @Reforestaction.
  • Do końca 2025 roku zamierzamy posadzić ponad 500 000 drzew w krajach, w których działa Arval.
  • W Polsce wsparliśmy już m.in. nasadzenia w Lipuszu na Kaszubach, gdzie w 2017 roku huragan zniszczył 4,2 tys. hektarów lasu. Co kwartał będziemy sadzić kolejne drzewa.

    Więcej o akcji REFORESTACTION  I   https://www.reforestaction.com/en/arval-bnp-paribas

 

 

1 MILLION HOURS 2 HELP - PROJEKT WOLONTARIATU PRACOWNICZEGO W GRUPIE ARVAL

1MH2H Label

We wrześniu 2018 roku Grupa BNP Paribas podpisała porozumienie w sprawie praw podstawowych i globalnych ram społecznych z UNI Global Union, które promuje podstawowe prawa pracowników i ustanawia wspólne ramy społeczne dla blisko 190 000 pracowników Grupy BNP Paribas w 65 krajach.
W ramach tej umowy Grupa zobowiązała się przyczynić do bardziej zrównoważonego i sprawiedliwego świata, w szczególności w celu osiągnięcia łącznej liczby 1 miliona płatnych godzin solidarnościowych na poziomie Grupy poprzez poświęcenie części swojego czasu pracy na budowanie bardziej włączający i świadomy ekologicznie świat.

W firmie Arval program został uruchomiony na arenie międzynarodowej we wrześniu 2020 r. Filantropia Arval stanowi część naszej strategii zrównoważonego rozwoju poprzez Zaangażowanie nr 9: „Utrzymaj działania filantropijne korporacyjne związane z naszą podstawową działalnością”.

Program 1 Million Hours 2 Help (1MH2H) jest pierwszą akcją filantropijną firmy Arval. Celem jest osiągnięcie do 2025 r. poziomu 30 000 godzin solidarnościowych przepracowanych przez pracowników we wszystkich krajach Arval w czasie pracy. Do 2022 r. cel został już osiągnięty – w latach 2022–2022 pracownicy Arval przepracują łącznie 32 799 godzin.

Pozostaw nam tutaj swoją wiadomość.
Napisz do nas