Home > Arval Wprowadza Platforme Telematyczna Arval Active Link

Arval wprowadza platformę telematyczną "Arval Active Link"

Arval wprowadza platformę telematyczną "Arval Active Link"

środa, Listopad 22, 2017

Obniżenie kosztów użytkowania floty służbowej, zwiększenie mobilności oraz bezpieczeństwa kierowców, a także poprawa wydajności pracowników. To korzyści, jakie daje innowacyjna platforma internetowa od Arval.

Arval Active Link został stworzony od podstaw przez firmę Arval i zapewnia swoim klientom dostęp do szczegółowych informacji dotyczących pojazdów oraz zachowań kierowców. System automatycznie przetwarza dane, dzięki czemu można monitorować m.in. zużycie paliwa, poziom emisji CO2, przebieg, czas podróży, lokalizację oraz eksploatację pojazdu.

Premiera Arval Active Link – najbardziej przyjaznego dla kierowców systemu telematycznego  – to ważny krok we wdrażaniu nowych technologii w zarządzaniu flotą. To produkt, który od podstaw został zaprojektowany z myślą o łatwości użytkowania i przydatności dla kierowców oraz fleet managerów – mówi Grzegorz Szymański, Prezes Zarządu Arval Polska.

Narzędzia telematyczne mają przed sobą ogromne perspektywy rozwoju, co jest odzwierciedlone w szybko rosnącym zainteresowaniu klientów, chcących w świadomy sposób zarządzać swoimi parkami pojazdów. Nowoczesna technologia i obszerna wiedza o potrzebach klientów usług Full Service Leasing pozwoliły na stworzenie Arval Active Link.

– Współpraca z tysiącami klientów na całym świecie pozwoliła nam dobrze poznać oczekiwania klientów, menadżerów i dyrektorów floty. Korzystając z tej wiedzy i doświadczenia stworzyliśmy Arval Active Link – rozwiązanie telematyczne, które jest uszyte na miarę potrzeb klientów FSL. Jest też odpowiedzią na głosy i opinie klientów, których uważnie wysłuchaliśmy,  aby teraz zaprezentować przełomowe narzędzie do zarządzania flotą – mówi Paweł Racis, Dyrektor Handlowy Arval.

Arval Active Link to także korzyści dla kierowców. Zapewnia im większe bezpieczeństwo oraz prywatność dzięki zabezpieczeniu zebranych danych. Kierowca ma zawsze dostęp do swoich danych za pomocą smartphona. Przy użyciu przełącznika w aplikacji albo umieszczonego w samochodzie odpowiedniego przycisku, może zaklasyfikować swoją podróż jako prywatną. Wówczas pozycja samochodu nie będzie widoczna dla zarządzającego flotą. Bezpieczeństwo i prywatność danych leżały u podstaw założeń do budowy aplikacji już na etapie projektowania, co zapewnia jej pełną zgodność z nową dyrektywą unijną, dotyczącą ochrony danych osobowych, która wejdzie w życie w 2018 roku.

Polska premiera Arval Active Link odbyła się 22 listopada br. podczas IX Ogólnopolskich Targach Motoryzacyjnych i Biznesowych FLEET MARKET 2017.

O Arval

Firma Arval powstała w 1989 roku i jest w pełni własnością BNP Paribas. Arval specjalizuje się w pełnoobsługowym leasingu pojazdów. Arval oferuje swoim klientom – dużym przedsiębiorstwom międzynarodowym, małym i średnim przedsiębiorcom oraz wolnym zawodom – dopasowane do nich rozwiązania optymalizujące przemieszczanie się pracowników i outsourcing ryzyka związanego z zarządzaniem flotą. Specjalistyczne doradztwo oraz jakość obsługi, które stanowią podstawę obietnicy Arval wobec klientów, zapewnia ponad 6 400 pracowników w 29 krajach. Łączna flota leasingowana przez Arval składa się z 1 028 142 pojazdów na całym świecie (grudzień 2016 r.). Sojusz Element-Arval Global Alliance to najdłużej działający sojusz strategiczny w branży i światowy lider w zarządzaniu flotą ponad 3 mln pojazdów w 50 krajach. W ramach organizacyjnych BNP Paribas, Arval prowadzi działalność w pionie podstawowej bankowości detalicznej.

www.arval.com

 

O BNP Paribas

BNP Paribas jest czołowym bankiem europejskim o zasięgu międzynarodowym. Jest obecny w 74 krajach i zatrudnia ponad 192 000 pracowników, w tym ponad 146 000 w Europie. Grupa zajmuje kluczowe pozycje w trzech głównych rodzajach działalności: rynki krajowe i międzynarodowe usługi finansowe (ang. Domestic Markets and International Financial Services), gdzie sieci banków detalicznych i usług finansowych obsługuje pion bankowości i usług detalicznych (ang. Retail Banking & Services) oraz bankowość dla przedsiębiorstw i instytucji (ang. Corporate & Institutional Banking), która obsługuje dwie franszyzy: klientów korporacyjnych i inwestorów instytucjonalnych. Grupa pomaga wszystkim swoim klientom (osobom fizycznym, stowarzyszeniom społecznym, przedsiębiorcom, małym i średnim przedsiębiorstwom, korporacjom oraz klientom instytucjonalnym) w realizacji ich projektów dzięki szerokiemu wachlarzowi rozwiązań: od finansowania przez inwestycje i oszczędności po ochronę ubezpieczeniową. W Europie Grupa działa na czterech rynkach krajowych (w Belgii, Francji, we Włoszech i w Luksemburgu), a BNP Paribas Personal Finance jest europejskim liderem w kredytach konsumpcyjnych. BNP Paribas rozwija swój zintegrowany model bankowości detalicznej w krajach śródziemnomorskich, w Turcji i w Europie Wschodniej, posiada także szeroką sieć w zachodniej części Stanów Zjednoczonych. W bankowości dla przedsiębiorstw i instytucji oraz działalności w zakresie międzynarodowych usług finansowych BNP Paribas również zajmuje czołowe miejsce w Europie, ma silną pozycję w Ameryce Północnej i Południowej i szybko rośnie w krajach Azji i Pacyfiku.

www.bnpparibas.com

Press contact

Kontakt prasowy

Informacje dla mediów:
Telefon 
+48 22 45 45 500