Home > O Arval > Nasza odpowiedzialność

Nasza odpowiedzialność

Arval, firma odpowiedzialna społecznie

W Arval mamy świadomość ekonomicznego i społecznego profilu naszych działań oraz wpływu na środowisko

Raport CSR do pobrania

Tożsamość Arval opiera się na czterech fundamentalnych filarach: odpowiedzialności ekonomicznej, odpowiedzialności społecznej, odpowiedzialności obywatelskiej oraz szacunku dla środowiska i świata w którym żyjemy.

Nasza odpowiedzialność ekonomiczna

Pomagamy firmom dokonywać prawidłowych wyborów dotyczących ich całkowitych kosztów utrzymania pojazdów (TCO) i zarządzania flota samochodową.

Obraz

Nasza odpowiedzialność społeczna

Account manager and client

Doradzamy naszym Klientom i pomagamy im w stworzeniu polityki flotowej dotyczącej samochodów służbowych (Company Car Policy), która jest odpowiednia zarówno dla fleet managerów, jak i kierowców.

Obraz

Nasza odpowiedzialność obywatelska

W ramach Arval Driving Academy oferujemy szkolenia z zakresu bezpieczeństwa na drodze, ecodrivingu. Wskazujemy kierowców, których zachowania na drodze mogą stwarzać zagrożenie oraz upewniamy się, że samochody są odpowiednio serwisowane i ubezpieczone, niezależnie od tego czy są to samochody zastępcze, leasingowe, poleasingowe czy samochody ciężarowe dla firm.

Obraz

Nasza odpowiedzialność środowiskowa

Nasza firma posiada certyfikat środowiskowy ISO-14001, rekomenduje pojazdy, bazując na emitowanej przez nie ilości CO2, a także oferuje kursy ekologicznej jazdy.

Obraz

Żaden sms nie jest ważniejszy niż ludzkie życie

Arval promuje bezpieczną jazdę – prowadzimy działania mające na celu zwiększenie świadomości kierowców związanej z zachowaniami potencjalnie niebezpiecznymi i zachęcamy do ich modyfikacji. Jedną z częstszych przyczyn wypadków w ostatnich latach była obniżona koncentracja prowadzącego, spowodowana rozmawianiem przez telefon w trakcie jazdy. Dlatego też stworzyliśmy Kartę Bezpieczeństwa. Ten niewielki gadżet prezentuje najważniejsze numery alarmowe oraz krótką instrukcję udzielania pierwszej pomocy, a także przypomina, aby nie korzystać z telefonu podczas prowadzenia pojazdu, gdyż „żaden sms nie jest ważniejszy niż ludzkie życie”. Karta wręczana jest Klientom i kierowcom, przypominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących na drodze.