Obsługa kierowców

Obsługa kierowców

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy mam zrobić przegląd w moim aucie?

Informacje o przeglądach okresowych znajdziesz w książkach serwisowych pojazdu. W przypadku wątpliwości skontaktuj się z dowolnym ASO i podaj numer VIN pojazdu. Doradca Serwisowy sprawdzi, kiedy powinieneś udać się na kolejny przegląd. 


Gdzie mam zgłosić konieczność wykonania przeglądu lub naprawy?

W celu umówienia wizyty  skorzystaj z lokalizatora serwisów Arval na My Arval Mobile lub na www.arval.pl. Wybierz dogodny serwis i umów się bezpośrednio na wykonanie usługi. Nie ma konieczności zgłaszania tego faktu do ARVAL, zrobi to pracownik serwisu.


Jak długo będę czekać na pomoc drogową?

Średni czas dojazdu pomocy drogowej wynosi na terenie miasta: 45 min (max 60 min); poza miastem: 60 min (max 90 min).


Kiedy przysługuje mi auto zastępcze?

Jeśli zapisy kontraktowe nie mówią inaczej, standardowo auto zastępcze udostępniamy, gdy samochód nie zostanie naprawiony w ciągu 24h. Nie dotyczy napraw szkodowych, w których auto zastępcze udostępniamy od momentu rozpoczęcia naprawy.


Jak szybko otrzymam auto zastępcze?

Średni czas dostarczenia pojazdu zastępczego wynosi: 1,5 godz. (max 2,5 godz.) na terenie miasta; 3 godz. (max 5 godz.) poza miastem.


Co mam zrobić w razie awarii poza granicami Polski?

Prosimy o kontakt z ARVAL. Dołożymy wszelkich starań, żeby pomóc w usprawnianiu pojazdu. Natomiast w związku z warunkami lokalnymi, nie jesteśmy w stanie zagwarantować takiego samego poziomu serwisu, jak w przypadku napraw na terenie Polski.


Kiedy muszę dodatkowo ubezpieczyć auto?

Jeżeli wyjeżdżasz do Rosji, Ukrainy, Białorusi lub Mołdawii, to należy zgłosić ten fakt do Opiekuna Floty Twojej firmy. Pojazd zostanie dodatkowo ubezpieczony w zakresie Autocasco ze względu na podwyższone ryzyko wystąpienia kradzieży lub wandalizmu. Jeżeli podróżujesz do innych niż w/w państw europejskich nie ma konieczności doubezpieczenia/rozszerzania ubezpieczenia, ponieważ standardowy pakiet ubezpieczeń AutoCasco obejmuje całe terytorium Europy.


Czy potrzebna jest mi Zielona Karta?

Zielona Karta to Międzynarodowy Certyfikat Ubezpieczeniowy, który jest dowodem, że jego posiadacz objęty jest ubezpieczeniem OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych, zgodnie z prawem ubezpieczeniowym obowiązującym w kraju odwiedzanym przez jego posiadacza. Zielona Karta wymagana jest w następujących krajach: Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Iran, Izrael, Macedonia, Maroko, Mołdawia, Czarnogóra, Tunezja, Turcja, Ukraina, Rosja. Jeżeli wybierasz się do któregokolwiek z tych krajów, prosimy o kontakt z ARVAL w celu uzyskania dokumentu.


Jakie dokumenty potrzebuję przy wyjeździe poza granice Polski?

W czasie podróży poza terytorium Polski niezbędnym jest posiadanie: dowodu rejestracyjnego pojazdu, polisy OC oraz upoważnienia na wyjazd zagraniczny, które powinieneś otrzymać otrzymać od swojego fleet managera lub innej osoby zajmującej się administracją floty samochodowej. W niektórych krajach (Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Iran, Izrael, Macedonia, Maroko, Mołdawia, Czarnogóra, Tunezja, Turcja, Ukraina, Rosja) wymagana jest Zielona Karta oraz upoważnienie potwierdzone notarialnie (Rosja, Ukraina, Białoruś, Mołdawia, Bułgaria), takie dokumenty uzyska Pan/i wówczas od ARVAL. 

Pobierz aplikację My Arval Mobile

 

apki

 

appstoregoogleplay

 

DLACZEGO ARVAL?

WARTO NAM ZAUFAĆ

Arval to potęga 30-letniego doświadczenia w leasingu.

JESTEŚMY PARTNEREM

Nasz zespół ekspertów wskaże najlepsze rozwiązania.

MOŻNA NA NAS POLEGAĆ

Jesteśmy zawsze, kiedy nas potrzebujesz – wirtualnie lub osobiście.

PO PROSTU JEDŹ

Z nami proces obsługi pojazdu jest dużo łatwiejszy.