
ESG i zrównoważony rozwój.
STRATEGIA ZRÓWNOWŻONEGO ROZWOJU
W ramach inicjatywy Arval 26 & Beyond przyspieszamy naszą transformację – z firmy oferującej wynajem długoterminowy pojazdów stajemy się ekspertem w dziedzinie nowoczesnej mobilności. Poszerzamy naszą rolę w łańcuchu wartości, wyznaczając nowe kierunki myślenia i działania. Dążymy do tego, by nasze rozwiązania realnie wpływały na otaczający nas świat.
Naszą ambicją jest aktywne wspieranie transformacji w stronę zrównoważonej mobilności – dla wszystkich rynków, klientów, partnerów, dostawców oraz naszych pracowników. Wierzymy, że mobilność przyszłości – niskoemisyjna, bezpieczna i odpowiedzialna – to klucz do lepszego życia i dobrostanu ludzi na całym świecie.
(1)Średnia emisja CO₂ obliczana jest jako średnia ważona flot poszczególnych jednostek Arval (samochody osobowe i lekkie pojazdy użytkowe). W związku ze zmianami w przepisach (NEDC, WLTP), dane dotyczące emisji CO₂ będą dostosowane do standardu WLTP, w oparciu o wewnętrzne badanie korelacji NEDC-WLTP, co zapewni porównywalny poziom danych.
(2)Ambicje na rok 2026 zakładają utrzymanie się na podobnym poziomie w zakresie ilościpojazdów elektrycznych, jak również dalszy rozwój infrastruktury ładowania i usług wspierających.
(3)SMART (Small to Medium Area Repair Technology) – technologia naprawy drobnych i średnich uszkodzeń z użyciem specjalistycznych narzędzi i środków, umożliwiająca usuwanie wgnieceń i pęknięć bez konieczności wymiany lub lakierowania całego elementu.
(4)Procent wyliczany na podstawie roszczeń z tytułu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (MTPL), obserwowanych przez Greenval.
(5)Każda inicjatywa wspierająca dekarbonizację mobilności klientów korporacyjnych.
(6)Stanowiska zidentyfikowane i zatwierdzone przez organy zarządzające kluczowymi obszarami działalności / jednostkami biznesowymi / funkcjami zintegrowanymi, które mają istotny wpływ na poziomie Grupy.
(7)Flota Arval leasingowana z przeznaczeniem dla pracowników firmy i na jej koszt, na całym świecie z wyłączeniem Ameryki Łacińskiej, Maroka i Turcji.



Arval Mobility Observatory
MATERIAŁY DO POBRANIA
Certyfikat ISO 14001
POLITYKA ŚRODOWISKOWA
POLITYKA JAKOŚCI
Ecovadis 2025
NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA SUSTAINABILITY
GRUPA ARVAL NAGRODZONA PLATYNOWYM MEDALEM ECVADIS W STYCZNIU 2025
Z wynikiem globalnym 83/100, który wzrósł o 9 punktów w porównaniu do 2023 roku, Arval znajduje się wśród najlepszych 1% wszystkich firm ocenianych przez EcoVadis i w 99. percentylu w porównaniu do innych firm.
Medal EcoVadis Platinum odzwierciedla jakość naszych zobowiązań i celów poprzez konkretne działania i wyniki, obejmujące nie tylko wyzwania środowiskowe, takie jak zrównoważona mobilność, ale także kwestie społeczne w całym łańcuchu wartości.
O EcoVadis: EcoVadis prowadzi internetową platformę współpracy, oceniającą wydajność firm w zakresie zrównoważonego rozwoju poprzez analizę ich polityk, działań i wyników, a także opinii profesjonalistów i zewnętrznych interesariuszy.
Firmy oceniane są w 4 głównych obszarach: Środowisko, Etyka, Praca i Prawa Człowieka oraz Zrównoważone Zakupy. Tematy te dzielą się na 21 wskaźników zrównoważonego rozwoju.
ARVAL GWARANTEM STANDARDÓW I JAKOŚCI
ARVAL POTWIERDZONYM CZŁONKIEM UN GLOBAL COMPACT
Arval należy do sektora, w którym innowacyjne i zrównoważone rozwiązania są integralną częścią każdej części działalności.
W 2015 r. Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła 17 celów zrównoważonego rozwoju, które mają zostać osiągnięte do 2030 r. Cele te obejmują różne tematy, od wyeliminowania ubóstwa po walkę z nierównością i ochronę planety, ale łączy je wspólny cel: stworzenie lepszej przyszłości dla wszystkich . Jest to globalne wezwanie do wyeliminowania ubóstwa, nierówności i niesprawiedliwości, ochrony planety i zapewnienia ludziom życia w pokoju i dobrobycie do roku 2030.
Bycie proaktywnym jest istotną częścią podejścia Arval. Arval chce wyznaczać standardy, przodując. W 2004 roku Arval był pierwszą firmą leasingową oferującą pełen zakres usług, która podpisała program United Nations Global Compact. Obecnie cele zrównoważonego rozwoju ONZ (SDG) stanowią sedno działań firmy Arval, a jej zaangażowanie jest silniejsze niż kiedykolwiek.
Więcej informacji na temat komunikatu Arval w sprawie raportu z postępu prac (CoP) w sprawie inicjatywy ONZ Global Compact znajdziesz pod następującym linkiem: UNGC COP Viewer (unglobalcompact.org).
1 ZELEKTRYFIKOWANY SAMOCHÓD = 1 POSADZONE PRZEZ ARVAL DRZEWO, PROJEKT REFORESTACTION
Jedno ekologiczne auto wynajęte przez klienta = jedno drzewo posadzone w Polsce w ramach współpracy z @Reforestaction. To oznacza, że decyzja o zamianie auta napędzanego tradycyjnie na ekologiczne ma jeszcze większy pozytywny wpływ na środowisko!
Rosnące obawy dotyczące zmian klimatycznych sprawiły, że zrównoważony rozwój znalazł się w centrum naszej strategii #ArvalBeyond. Chcemy być liderem zmian w naszej branży i pokazywać, że współczesna mobilność nie musi być oparta na samochodach z silnikami spalinowymi. Dlatego zdecydowaliśmy się na kolejny krok – nowy projekt, który wspiera lokalną bioróżnorodność i zachęca do energetycznej transformacji flot.
- Za każdy wynajęty przez klienta samochód elektryczny lub hybrydowy, posadzimy w danym kraju jedno drzewo we współpracy z @Reforestaction.
- Do końca 2025 roku zamierzamy posadzić ponad 500 000 drzew w krajach, w których działa Arval.
- W Polsce wsparliśmy już m.in. nasadzenia w Lipuszu na Kaszubach, gdzie w 2017 roku huragan zniszczył 4,2 tys. hektarów lasu. Co kwartał będziemy sadzić kolejne drzewa.
Więcej o akcji REFORESTACTION I https://www.reforestaction.com/en/arval-bnp-paribas
1 MILLION HOURS 2 HELP - PROJEKT WOLONTARIATU PRACOWNICZEGO W GRUPIE ARVAL
We wrześniu 2018 roku Grupa BNP Paribas podpisała porozumienie w sprawie praw podstawowych i globalnych ram społecznych z UNI Global Union, które promuje podstawowe prawa pracowników i ustanawia wspólne ramy społeczne dla blisko 190 000 pracowników Grupy BNP Paribas w 65 krajach.
W ramach tej umowy Grupa zobowiązała się przyczynić do bardziej zrównoważonego i sprawiedliwego świata, w szczególności w celu osiągnięcia łącznej liczby 1 miliona płatnych godzin solidarnościowych na poziomie Grupy poprzez poświęcenie części swojego czasu pracy na budowanie bardziej włączający i świadomy ekologicznie świat.
W firmie Arval program został uruchomiony na arenie międzynarodowej we wrześniu 2020 r. Filantropia Arval stanowi część naszej strategii zrównoważonego rozwoju poprzez Zaangażowanie nr 9: „Utrzymaj działania filantropijne korporacyjne związane z naszą podstawową działalnością”.
Program 1 Million Hours 2 Help (1MH2H) jest pierwszą akcją filantropijną firmy Arval. Celem jest osiągnięcie do 2025 r. poziomu 30 000 godzin solidarnościowych przepracowanych przez pracowników we wszystkich krajach Arval w czasie pracy.