blog o arval

Aktualności

{label}
{value}

Szukaj
Theme
Category
Active filters
azjatyckie11

Azjatyckie marki podbijają rynek aut w Europie

Nie da się ukryć, że Europa jest jednym z najbardziej znaczących obszarów dla światowego rynku motoryzacyjnego. Nie powinno zatem dziwić, że o klientów walczą tu nie tylko rodzimi producenci, ale również m.in. motoryzacyjni giganci z Azji. Czy azjatyckie marki mają szansę na zwycięstwo w tym pojedynku?

pt. 16/02/24
branża samochodowa 2023

Jakie auta najczęściej wybierali Polacy w 2023?

Choć początek nie wyglądał zbyt optymistycznie, ostatecznie 2023 rok okazał się dość dobry dla branży motoryzacyjnej. Wynik z poprzedniego roku udało się pobić o 13,17%, a do tego aż 11 marek zanotowało wzrost w kontekście liczby zarejestrowanych samochodów w ciągu roku – jak podaje raport opracowany przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR*, który powstał na bazie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

wt. 06/02/24
premiery elektrykow 2024

Premiery aut elektrycznych w 2024!

Z roku na rok producenci samochodów prześcigają się w kwestii projektowania i tworzenia coraz to lepszych, nowocześniejszych pojazdów. Obecny rynek motoryzacyjny jest bardzo zróżnicowany zarówno pod kątem wymagań stawianych przez klientów, jak i nowych trendów dotyczących rozwoju transportu. Szczególnie mocno promowane są auta elektryczne, które stanowią przyszłość motoryzacji – stąd ich stale rosnąca popularność i nacisk na rozbudowę gamy modeli.

pt. 26/01/24
blog baner

Idealny samochód dostosowany do potrzeb - na co zwracać uwagę?

Jeśli planujesz wybór nowego samochodu, zapewne głowisz się, który model spełni oczekiwania, będzie komfortowy i jednocześnie niezawodny. Wolisz auto nowe czy używane? Podpowiemy Ci, dlaczego warto pomyśleć o wynajmie długoterminowym i jakie parametry techniczne pojazdu powinny mieć największe znaczenie przy podejmowaniu decyzji.

czw. 18/01/24
SCT diesle

Jakimi autami wjedziesz do SCT? Niektóre diesle będą dopuszczone do stref!

Wprowadzenie Stref Czystego Transportu (SCT) ma być jednym ze sposobów walki z zanieczyszczeniem powietrza w Polsce. Dotychczas mówiło się, że do Strefy Czystego Transportu będzie można wjechać wyłącznie pojazdami z napędem elektrycznym, wodorowym lub gazowym, jednak do ruchu w SCT dopuszczone mają być też niektóre samochody z silnikiem Diesla.

pon. 08/01/24
mercedesy arval

Mercedes - porównanie popularnych modeli

Mercedes-Benz to marka od dekad ciesząca uznaniem wśród kierowców na całym świecie. Nazwa tego producenta natychmiast przywodzi na myśl słowa takie jak luksus, innowacja i doskonałość – a więc wartości, którymi kierują się także użytkownicy aut, prowadząc własne firmy.

czw. 30/11/23
jesien na drodze

Mamy już jesień – jak dbać o bezpieczeństwo na drodze w czasie ulew i mgły?

Jesień jest niezwykle wymagającym dla kierowców okresem. Dynamicznie zmieniające się warunki w postaci szybko zapadającego zmroku, częstych opadach deszczu lub powstającej mgły, powodują wiele problemów. Ograniczona widoczność sprawia, że jazda po jesiennych drogach jest bardzo trudna i wymagająca. Jak postępować w tym czasie, aby móc bezpiecznie podróżować? Sprawdźmy!

śr. 15/11/23
tesla 3 vs tesla Y

Tesla Model 3 vs Tesla Model Y – porównanie popularnych modeli

Tesla Model 3 i Tesla Model Y to najpopularniejsze auta elektryczne w Europie. Chociaż mają podobne podzespoły, to różnią się pod względem wyglądu, praktyczności oraz zasięgu. Który samochód wybrać?

wt. 19/09/23