blog o arval

Aktualności

{label}
{value}
Theme
Category
Active filters
5 zasad bezpiecznej jazdy jesienią

5 zasad bezpiecznej jazdy jesienią

Każdy kierowca powinien zdawać sobie sprawę z tego, że warunki na drogach jesienią są szczególnie trudne. Szybciej zapadający zmrok, często występujące mgły, czy śliska nawierzchnia. W efekcie należy być znacznie ostrożniejszym na drodze oraz pamiętać o kilku istotnych zasadach, które przedstawiamy poniżej.

pt. 18/11/22
jak ładować samochody elektryczne

Jak ładować samochody elektryczne?

Samochody elektryczne, czyli muszą być regularnie ładowane ze źródeł zewnętrznych. Dla zachowania jak najdłuższej żywotności akumulatora warto przestrzegać kilku zasad.

pt. 28/10/22
O jakie formalności zadbać, kupując auto używane

O jakie formalności zadbać, kupując auto używane?

Zakup samochodu używanego nierzadko może okazać się trudniejszy niż wybór fabrycznie nowego pojazdu. Każde auto z drugiej ręki ma swoją historię, którą przed podjęciem decyzji warto poznać. O co więc należy zadbać, by zakup okazał się trafiony?

pon. 24/10/22
jaki elektryk do miasta

Jakiego elektryka wybrać do jazdy po mieście?

Samochód elektryczny to świetna propozycja dla osób, które szukają nie tylko komfortowego, ale też ekonomicznego pojazdu do poruszania się głównie w mieście. Jak jednak spośród dostępnych modeli wybrać ten odpowiedni? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze elektryka do jazdy po mieście.

pon. 10/10/22
5 elektryków z najwieszym zasiegiem

5 elektryków z największym zasięgiem

Zasięg samochodu elektrycznego to podstawa. Zwraca na niego uwagę praktycznie każdy, kto interesuje się zakupem lub wynajem tego typu pojazdu. A przecież nie użytkujemy go tylko w obrębie miasta. W trakcie wakacji zasięg elektryka będzie kluczowy. No więc jak wypadają różne modele w tym zakresie?

pon. 26/09/22
Elektryki z Chin podbijają Europę

Elektryczne auta z Chin podbijają Europę

W ostatnich latach sprzedaż samochodów elektrycznych na świecie rośnie bardzo szybko. Ogromny udział mają w tym Chiny, gdzie w ofercie jest około 100 modeli rodzimych producentów. Obecnie chińskie elektryki zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością w Europie.

śr. 21/09/22
co warto wiedziec o elektryku

Co musisz wiedzieć o elektryku?

Choć samochody elektryczne cieszą się coraz większą popularnością, wciąż budzą szereg pytań i wątpliwości. Jakie rodzaje aut z napędem elektrycznym są dostępne na rynku, czym różnią się one od hybrydy i jakie są ich główne zalety? Podpowiadamy, co warto wiedzieć o elektrykach!

wt. 13/09/22
bezpieczna jazda autem porady dla kierowców

Jak bezpiecznie jeździć samochodem? 7 porad dla kierowców

Bezpieczeństwo to nie tylko kontrolowane strefy zgniotu, wydajne hamulce czy poduszki i kurtyny powietrzne. Bezpieczeństwo na drodze to także, a może przede wszystkim, umiejętność przewidywania sytuacji na drodze oraz pozytywne nawyki kierowcy. Liczy się więc nie tylko stan techniczny auta, ale głównie to, kto siedzi za kółkiem. Dowiedz się, jak jeździć bezpiecznie niezależnie od warunków drogowych i użytkowanego samochodu.

pon. 29/08/22