blog o arval

Aktualności

{label}
{value}

Szukaj
Theme
Category
Active filters
tesla 3 vs tesla Y

Tesla Model 3 vs Tesla Model Y – porównanie popularnych modeli

Tesla Model 3 i Tesla Model Y to najpopularniejsze auta elektryczne w Europie. Chociaż mają podobne podzespoły, to różnią się pod względem wyglądu, praktyczności oraz zasięgu. Który samochód wybrać?

wt. 19/09/23
czy elektryk jest dla ciebie

Czy elektryk jest dla Ciebie? Przetestuj Teslę Model 3

Samochody elektryczne od dłuższego czasu zdobywają coraz więcej zwolenników. Takie pojazdy na tle swoich spalinowych odpowiedników wyróżniają się licznymi udogodnieniami i możliwością uzyskania sporych oszczędności. Za wyborem elektryka przemawia także zastosowanie podczas produkcji najnowszych technologii. Wszelkiego rodzaju dotacje na zakup elektryka czy zwolnienia z niektórych opłat skutecznie przyciągają nowych kierowców. Czy elektryk jest dla Ciebie? Sprawdźmy to!

czw. 14/09/23
auta elektryczne od 2035 przepisy

Koniec nowych aut z olejem napędowym i benzyną? Od 2035 roku już ich nie kupisz!

Zapewnienie neutralności klimatycznej i redukcja emitowanych do atmosfery szkodliwych związków to od kilku lat priorytet działań Parlamentu Europejskiego. W ostatnim czasie jednym z bardziej kontrowersyjnych tematów jest pomysł wprowadzenia zakazu sprzedaży nowych samochodów spalinowych na terenie Unii Europejskiej. Co tak właściwie kryje się za tym rozwiązaniem i czy rzeczywiście od 2035 roku nie kupimy pojazdu zasilanego olejem napędowym i benzyną? Wyjaśniamy.

wt. 05/09/23
elektryczne suvy

Elektryczne SUV-y – idealne rozwiązanie na przyszłość?

Jak wynika z raportu JATO Dynamics, w 2022 roku SUV-y stanowiły niemal 50% całej sprzedaży nowych samochodów na rynku europejskim. Ich rosnąca popularność nie jest jedynie trendem opartym na modzie. Samochody tego typu zapewniają użytkownikom wysoki komfort jazdy oraz poczucie bezpieczeństwa. Dotyczy to także SUV-ów elektrycznych i hybrydowych, czemu trudno się dziwić, biorąc pod uwagę zalety ekonomiczne aut wykorzystujących prąd elektryczny jako główny nośnik energii.

pon. 28/08/23
siec ladowania elektrykow w Polsce

Jak wygląda sieć ładowania dla aut elektrycznych w Polsce?

Elektryczna rewolucja w Polsce nabiera tempa, a prognozy zakładają dostępność do blisko 100 tysięcy punktów ładowania do 2030 roku. Mimo że ładowanie poza domem jest coraz łatwiejsze, nadal warto zastanowić się nad montażem domowej stacji ładowania. O tym, jakie są zalety takiego rozwiązania a także więcej na temat faktów dotyczących elektromobilności w Polsce dowiecie się z poniższego artykułu.

śr. 16/08/23
hybryda a elektryk

Auto hybrydowe a elektryczne – różnice i podobieństwa

Nie trzeba być wybitnym znawcą motoryzacji, aby wiedzieć, że silniki spalinowe dzielimy na spalające benzynę i olej napędowy. Jednak w ostatnich latach po drogach zaczęła się poruszać znaczna liczba pojazdów, których silniki i zastosowane technologie odbiegają od tradycyjnych rozwiązań. Mowa tu przede wszystkim o samochodach hybrydowych i elektrycznych. Jakie są między nimi różnice i dlaczego zaczęły cieszyć się tak dużą popularnością?

pon. 07/08/23
rodzaje hybryd

Rodzaje hybryd - co oznaczają tajemnicze skróty?

Co oznaczają tajemnicze oznaczenia HEV, BEV, FCEV, PHEV (plug-in), mHEV, miękka hybryda? Dla wielu użytkowników sam fakt, że samochód to hybryda, jest wystarczającym wymiernikiem tego, co dany pojazd sobą reprezentuje. Czy znajomość znaczenia dodatkowych symboli jest aż tak istotna? Otóż jest, ponieważ pozwala ona określić możliwości techniczne auta, które wpływają w znacznym stopniu na jego eksploatację. Jakie są rodzaje hybryd i co oznaczają owe tajemnicze skróty?

pon. 31/07/23
carsharing 1 carsharing 1

Carsharing – dlaczego warto wprowadzić to w swojej firmie?

W czasach dużej dostępności nowych rozwiazań flotowych wielu przedsiębiorców poszukuje propozycji, które z jednej strony mają przyczynić się do zapewnienia komfortu pracownikom, a z drugiej pozwolą na zredukowanie kosztów prowadzenia firmy. Jednym z nich jest carsharing – czyli nowoczesny system zarządzania flotą pojazdów służbowych.

wt. 18/07/23